Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14547 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by ironman » 05 Jun 2022, 10:20

Naseef Mushroom wrote: 05 Jun 2022, 10:17
ironman wrote: 05 Jun 2022, 10:03
A kad je Macron govorio drugacije?
Sta je promijenio u narativu u odnosu na mart mjesec.
Francuzi opcenito,nisu mjerodavni po ovom pitanju.
Ma ja, sada idu izgovori i opravdanja onih što se stide sopstvenih postova koje su pisali na početku agresije na Ukrajinu kada su kao male cheerleaderke padali u ekstazu.
O Macronu se tada nije govorilo jer je sav fokus bio na Orbanu i Vučiću, koju će stranu oni zauzeti, Macron je po defaultu bio svrstan na pravu stranu jer kako ono bi na početku "Čitav civilizovan svijet na jednoj a samo neke zemlje iz azijskih i afričkih zabiti na drugoj strani" :D.
Pa valjda je Francuska dio tog civilizovanog svijeta a kako znam ne leži ni u Aziji ni u Africi.

Ali golemo je nakon tolike patetike o novom svjetskom poretku i kako čitav civilizovan svijet nije nikada više bio ujedinjen nakon samo par mjeseci hladno napisati to o Macronu i Francuzima.
Kakvi izgovori?
Nadji moje postove,francuze smatram pizda nacijom oduvijek ..i prije Ukrajine.
To sto si gurao kontra pricu samo malo umotanije od onog banovanog nista ti sad ne daje neko pravo da likujes.
Podrska slobodnog svijeta Ukrajini i osude nacista iz rusije su jos i vece.
Dva primjera.
Ameri salju raketne sisteme dugog dometa sto nije bio slucaj.
Zabrana uvoza ruske nafte..
Tako da,nemoj da pricas o opravdanjima,barem kad mene citiras.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Naseef Mushroom » 05 Jun 2022, 10:49

ironman wrote: 05 Jun 2022, 10:20
Naseef Mushroom wrote: 05 Jun 2022, 10:17
Ma ja, sada idu izgovori i opravdanja onih što se stide sopstvenih postova koje su pisali na početku agresije na Ukrajinu kada su kao male cheerleaderke padali u ekstazu.
O Macronu se tada nije govorilo jer je sav fokus bio na Orbanu i Vučiću, koju će stranu oni zauzeti, Macron je po defaultu bio svrstan na pravu stranu jer kako ono bi na početku "Čitav civilizovan svijet na jednoj a samo neke zemlje iz azijskih i afričkih zabiti na drugoj strani" :D.
Pa valjda je Francuska dio tog civilizovanog svijeta a kako znam ne leži ni u Aziji ni u Africi.

Ali golemo je nakon tolike patetike o novom svjetskom poretku i kako čitav civilizovan svijet nije nikada više bio ujedinjen nakon samo par mjeseci hladno napisati to o Macronu i Francuzima.
Kakvi izgovori?
Nadji moje postove,francuze smatram pizda nacijom oduvijek ..i prije Ukrajine.
To sto si gurao kontra pricu samo malo umotanije od onog banovanog nista ti sad ne daje neko pravo da likujes.
Podrska slobodnog svijeta Ukrajini i osude nacista iz rusije su jos i vece.
Dva primjera.
Ameri salju raketne sisteme dugog dometa sto nije bio slucaj.
Zabrana uvoza ruske nafte..
Tako da,nemoj da pricas o opravdanjima,barem kad mene citiras.
Da bih likovao morala bi biti vesela tema a ne ozbiljna i strašna poput agresije gdje svaki dan ginu nedužni civili, da je veselija tema ja bih itekako likovao "jesam li vam ovo govorio od početka" jer su sve ovce koje su se sramotile na onoj temi su to zaslužile ali nisu oni krivi jer kako smo ustanovili, čuđenje sto Europa mirno gleda nam je izgleda u krvi.

Vjerujem ti da si pisao na forumu da su Francuzi pizda nacija.
Isto tako vjerujem da nisi pisao da su Francuzi pizda nacija na temi Ukrajina u doba patetike "Kada je čitav civilizovani svijet ujedinjen kao nikada prije", tada su mnogi kukavički šutili i puštali da osobe koje isto razmišljaju zovu četnicima, ruskim botovima, trolovima, da ih banuju i tjeraju sa teme samo zato jer su pisali samo ono što npr. i ti sada pišeš.
Lahko je sada to pisati o Macronu i Francuzima, trebalo je to na odgovarajućoj temi prije par mjeseci ali prpa, nije tada bilo cool to pisati.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14547 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by ironman » 05 Jun 2022, 10:57

Naseef Mushroom wrote: 05 Jun 2022, 10:49
ironman wrote: 05 Jun 2022, 10:20
Kakvi izgovori?
Nadji moje postove,francuze smatram pizda nacijom oduvijek ..i prije Ukrajine.
To sto si gurao kontra pricu samo malo umotanije od onog banovanog nista ti sad ne daje neko pravo da likujes.
Podrska slobodnog svijeta Ukrajini i osude nacista iz rusije su jos i vece.
Dva primjera.
Ameri salju raketne sisteme dugog dometa sto nije bio slucaj.
Zabrana uvoza ruske nafte..
Tako da,nemoj da pricas o opravdanjima,barem kad mene citiras.
Da bih likovao morala bi biti vesela tema a ne ozbiljna i strašna poput agresije gdje svaki dan ginu nedužni civili, da je veselija tema ja bih itekako likovao "jesam li vam ovo govorio od početka" jer su sve ovce koje su se sramotile na onoj temi su to zaslužile ali nisu oni krivi jer kako smo ustanovili, čuđenje sto Europa mirno gleda nam je izgleda u krvi.

Vjerujem ti da si pisao na forumu da su Francuzi pizda nacija.
Isto tako vjerujem da nisi pisao da su Francuzi pizda nacija na temi Ukrajina u doba patetike "Kada je čitav civilizovani svijet ujedinjen kao nikada prije", tada su mnogi kukavički šutili i puštali da osobe koje isto razmišljaju zovu četnicima, ruskim botovima, trolovima, da ih banuju i tjeraju sa teme samo zato jer su pisali samo ono što npr. i ti sada pišeš.
Lahko je sada to pisati o Macronu i Francuzima, trebalo je to na odgovarajućoj temi prije par mjeseci ali prpa, nije tada bilo cool to pisati.
Imam osjecaj da pokusavas nesto dokazati.
Otprilike da si bio u pravu.
Nisi.
I da ,ja svakoga ko nalazi i trunku opravdanja u potezima ruskih smradova smatram cetnikom.
To se nikad nece promijeniti.
Palamud o gasu,nafti ili prica o sirotim palestincima ili yemencima..sve je to maskiranje onoga sto bi se moglo nama ovdje u BiH desiti ako orci uspiju. Tako da nemam senzibilitet ni prema kome sve dok je i moja glava u torbi samo zato jer je fasista rijesio da u stilu mongola napadne susjeda.
Mozda ti imas drugacije glediste jer koliko sam skontao negdje si vani ...
Uostalom nije nni bitno.
Moj pogled i stajalista se nisu i nece nikad promijeniti.
Znao sam ja ko su rusi ko su francuzi i prije ovoga.
A bgm sjecam se i podrske palestine srbiji kad su ih ameri pocastili tomahawkom.
Tako da izmedju palestine i SAD uvijek cu izabrati SAD.
Isto onako kako bi palestinci izmedju srba,rusa i SAD izabrali srbe i ruse..
Da se ne zavaravamo dalje.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2022, 11:01

Nije baš Evropa, lijepo sve piše u članku. MAĐARSKA, kao i obično.
Ali, neće Nazif to primjetiti, jer mu je Orban i dika i slika i prilika. Isti mentalni sklop.
Može Orban pobiti milion muslimana, ali če mu i dalje biti drag.
Ja se nadam, da se takav primjerak više nikad neće roditi u Bošnjacima.
Ruski trol jeste, skupa s guzičarem Tuzlakom.
online

Bosnjak_
Na probnom
Na probnom
Posts: 66
Joined: 01 Jun 2022, 09:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Bosnjak_ » 05 Jun 2022, 11:06



Ne smije Bosnjak biti rusofil!

Bosnjak_
Na probnom
Na probnom
Posts: 66
Joined: 01 Jun 2022, 09:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Bosnjak_ » 05 Jun 2022, 11:08

Ukrajina je specificna ne smije se porediti s trenutnim ratovima i narodima u svijetu ako cemo gledat Bosnu i Hercegovinu.
Last edited by Bosnjak_ on 05 Jun 2022, 11:40, edited 1 time in total.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Laser » 05 Jun 2022, 11:10

U vrijeme Fatihovog osvajanja Bosne Evropa nije postojala. Postojale su neke kraljevine, do krvi zavađene.

Nipošto kao bilo kakav oblik zajednice.

Prve klice Evrope kao nekakve zajednice, pojavit će se tek kad su Osmanlije opsjedali Beč.

Evropa danas, Evropa uoči WWI i Evropa uoči Osmanlijskih prodora na Balkan ni po čemu nisu slične.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 169 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by bosnjakinja » 05 Jun 2022, 11:17

A Bosnjaci nisu nikada bili vjerni krscani,bili smo outsideri i prije islama.Pa receno je "drazi im sultanov turban nego papina kapa"


negdje sam Bogami citala spisu nekog arapskog putovnika koji je jos u to vrijeme kad Bosnjaci culi za islam nisu napisao "ovdje narod ne zivi po krscanskim nacelima,sela nemaju crkve po pravilu a i narod je prljav"(on kao musliman je naravno ehli kitabije gledao pozitivnije i bolje nego bosnje koji su za njega bili bliski paganizmu stoga to -prljav)

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Naseef Mushroom » 05 Jun 2022, 11:22

Krokodil Behko wrote: 05 Jun 2022, 11:01 Nije baš Evropa, lijepo sve piše u članku. MAĐARSKA, kao i obično.
Ali, neće Nazif to primjetiti, jer mu je Orban i dika i slika i prilika. Isti mentalni sklop.
Može Orban pobiti milion muslimana, ali če mu i dalje biti drag.
Ja se nadam, da se takav primjerak više nikad neće roditi u Bošnjacima.
Ruski trol jeste, skupa s guzičarem Tuzlakom.
Ili kao u tvom slučaju, mogu Europljani i dalje sarađivati sa Putinom koji ubija svaki dan sve više i više Ukrajinaca, oni će ti i dalje biti dragi

Meni je samo drago što si postao ono šta si najviše mrzio. Isti si kao najekstremniji SDAovac u najnotornijim vremenima koji svakoga zove četnikom koji se 100% ne slaže sa njim i to je veće i slađe nego ijedna tvoja uvreda koju može svaki tinejdžer napisati.

Lijepo je vidjeti na zadnjim stranicama one teme da mnogi forumaši koji i dalje osuđuju agresiju na Ukrajinu postavljaju kritična pitanja i da si i na njih krenuo i da ćeš na kraju ostati sam na toj temi koju si lično upropastio.
Last edited by Naseef Mushroom on 05 Jun 2022, 11:35, edited 1 time in total.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Naseef Mushroom » 05 Jun 2022, 11:27

ironman wrote: 05 Jun 2022, 10:57
Naseef Mushroom wrote: 05 Jun 2022, 10:49
Da bih likovao morala bi biti vesela tema a ne ozbiljna i strašna poput agresije gdje svaki dan ginu nedužni civili, da je veselija tema ja bih itekako likovao "jesam li vam ovo govorio od početka" jer su sve ovce koje su se sramotile na onoj temi su to zaslužile ali nisu oni krivi jer kako smo ustanovili, čuđenje sto Europa mirno gleda nam je izgleda u krvi.

Vjerujem ti da si pisao na forumu da su Francuzi pizda nacija.
Isto tako vjerujem da nisi pisao da su Francuzi pizda nacija na temi Ukrajina u doba patetike "Kada je čitav civilizovani svijet ujedinjen kao nikada prije", tada su mnogi kukavički šutili i puštali da osobe koje isto razmišljaju zovu četnicima, ruskim botovima, trolovima, da ih banuju i tjeraju sa teme samo zato jer su pisali samo ono što npr. i ti sada pišeš.
Lahko je sada to pisati o Macronu i Francuzima, trebalo je to na odgovarajućoj temi prije par mjeseci ali prpa, nije tada bilo cool to pisati.
Imam osjecaj da pokusavas nesto dokazati.
Otprilike da si bio u pravu.
Nisi.
I da ,ja svakoga ko nalazi i trunku opravdanja u potezima ruskih smradova smatram cetnikom.
To se nikad nece promijeniti.
Palamud o gasu,nafti ili prica o sirotim palestincima ili yemencima..sve je to maskiranje onoga sto bi se moglo nama ovdje u BiH desiti ako orci uspiju. Tako da nemam senzibilitet ni prema kome sve dok je i moja glava u torbi samo zato jer je fasista rijesio da u stilu mongola napadne susjeda.
Mozda ti imas drugacije glediste jer koliko sam skontao negdje si vani ...
Uostalom nije nni bitno.
Moj pogled i stajalista se nisu i nece nikad promijeniti.
Znao sam ja ko su rusi ko su francuzi i prije ovoga.
A bgm sjecam se i podrske palestine srbiji kad su ih ameri pocastili tomahawkom.
Tako da izmedju palestine i SAD uvijek cu izabrati SAD.
Isto onako kako bi palestinci izmedju srba,rusa i SAD izabrali srbe i ruse..
Da se ne zavaravamo dalje.
Prije par mjeseci bi u eri "Kada je se zapad ujedinio kao nikada prije" i tebe proglasili četnikom da si tada to napisao o Macronu, znači tu dolazi do izražaja za koliko malo se može neko okarakterisati četnikom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Bosnjak_
Na probnom
Na probnom
Posts: 66
Joined: 01 Jun 2022, 09:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Bosnjak_ » 05 Jun 2022, 11:28

Bosnjakinja u pravu si. Hereza je bila jako rasirena katolicanstvo se sporo sirilo, vlastela jer bila reda radi katolik, i to glava porodice bi presla na katolicanstvo nakon smrti prethodnika. Do tad su zivjeli u "narodnoj vjeri".
Ali ko moze sudi ko je pravi katolik a ko heretik? Da li je mjerilo trebao biti neki papa koji ima djecu?
Dominikanci su bili radikalni i to je izazvalo jaz medju Bosnjanima. Kasnije s dolaskom franjevaca, oni pridobijaju narod i jaca katolicnastvo. Vec u doba pretposljednjeg kralja Tomasa bilo je oko 50ak vjernika Crkve bosanske i on ih protjeruje kod Kosace.
Ni primanje islama nije islo glatko, Turci su redovno i uredno svakih 10 godina sprovodili popise, na osnovu kojih mozemo to zakljuciti. Znacajna islamizacija medju pucanstvom je pocela krajem 16st/pocetkom 17st.
Cak je i narodno vjerovanje ostalo i dalje jako i prisutno da se cak u 19st (i to 1867. zamislite kako je to kasno za 11. godina dolazi AU) u Konjicu spominje porodica Helez kako su tek nedavno postsli muslimani a do tad su bili bogumili.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2022, 11:37

Naseef Mushroom wrote: 05 Jun 2022, 11:22
Lijepo je vidjeti na zadnjim stranicama one teme da mnogi forumaši koji i dalje osuđuju agresiju na Ukrajinu

Četnik, nego šta?
I Vučić kobiva osuđuje agresiju.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by insomnia » 05 Jun 2022, 17:02

Samo Mile Dodik je trenutno vjerovatno najmudatiji politicar u citavom svijetu. U jeku lova na vjestice frajer se sastaje sa Lavrovom i boli ga kurac
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by MunDzi » 05 Jun 2022, 17:14

bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 11:17 A Bosnjaci nisu nikada bili vjerni krscani,bili smo outsideri i prije islama.Pa receno je "drazi im sultanov turban nego papina kapa"


negdje sam Bogami citala spisu nekog arapskog putovnika koji je jos u to vrijeme kad Bosnjaci culi za islam nisu napisao "ovdje narod ne zivi po krscanskim nacelima,sela nemaju crkve po pravilu a i narod je prljav"(on kao musliman je naravno ehli kitabije gledao pozitivnije i bolje nego bosnje koji su za njega bili bliski paganizmu stoga to -prljav)
Jah prljav Bosnjo.
I to se bas arapin nasao da za nekog kaze da je prljav.
Stigma ili ne, arape bas bije los glas kad je cistoca u pitanju.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by carobnjak N » 05 Jun 2022, 17:16

insomnia wrote: 05 Jun 2022, 17:02 Samo Mile Dodik je trenutno vjerovatno najmudatiji politicar u citavom svijetu. U jeku lova na vjestice frajer se sastaje sa Lavrovom i boli ga kurac
sto jes jes
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by carobnjak N » 05 Jun 2022, 17:18

MunDzi wrote: 05 Jun 2022, 17:14
bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 11:17 A Bosnjaci nisu nikada bili vjerni krscani,bili smo outsideri i prije islama.Pa receno je "drazi im sultanov turban nego papina kapa"


negdje sam Bogami citala spisu nekog arapskog putovnika koji je jos u to vrijeme kad Bosnjaci culi za islam nisu napisao "ovdje narod ne zivi po krscanskim nacelima,sela nemaju crkve po pravilu a i narod je prljav"(on kao musliman je naravno ehli kitabije gledao pozitivnije i bolje nego bosnje koji su za njega bili bliski paganizmu stoga to -prljav)
Jah prljav Bosnjo.
I to se bas arapin nasao da za nekog kaze da je prljav.
Stigma ili ne, arape bas bije los glas kad je cistoca u pitanju.
smrdljivi peksini u 80 % slucajeva
vozo ih jednu sezonu kombijem, stalno visio u autopraoni
a sobe po hotelima haos ostave
ali pare sve očiste
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Bosnjak_
Na probnom
Na probnom
Posts: 66
Joined: 01 Jun 2022, 09:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Bosnjak_ » 05 Jun 2022, 17:32

Kaze komsinica pelene od djece ostavljaju svukud po sobi i kako poneki znaju veliku nuzdu izvrsit na krevet pa ostave "poklon".

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 169 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by bosnjakinja » 05 Jun 2022, 19:20

MunDzi wrote: 05 Jun 2022, 17:14
bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 11:17 A Bosnjaci nisu nikada bili vjerni krscani,bili smo outsideri i prije islama.Pa receno je "drazi im sultanov turban nego papina kapa"


negdje sam Bogami citala spisu nekog arapskog putovnika koji je jos u to vrijeme kad Bosnjaci culi za islam nisu napisao "ovdje narod ne zivi po krscanskim nacelima,sela nemaju crkve po pravilu a i narod je prljav"(on kao musliman je naravno ehli kitabije gledao pozitivnije i bolje nego bosnje koji su za njega bili bliski paganizmu stoga to -prljav)
Jah prljav Bosnjo.
I to se bas arapin nasao da za nekog kaze da je prljav.
Stigma ili ne, arape bas bije los glas kad je cistoca u pitanju.

pricamo o vremenu kada su arapi bili u topu,civilizacija...jebote ako je iko izmislio cistocu to su oni to jest muslimani


nemoj mi reci da se ljutis na covjeka prije 700 godina hahahaha

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by MunDzi » 05 Jun 2022, 19:57

bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 19:20
MunDzi wrote: 05 Jun 2022, 17:14
Jah prljav Bosnjo.
I to se bas arapin nasao da za nekog kaze da je prljav.
Stigma ili ne, arape bas bije los glas kad je cistoca u pitanju.

pricamo o vremenu kada su arapi bili u topu,civilizacija...jebote ako je iko izmislio cistocu to su oni to jest muslimani


nemoj mi reci da se ljutis na covjeka prije 700 godina hahahaha
Jah mnogo se ljutim. :D.
Bosna i tad bila puna rijeka, jezera, potoka....vode za okupat se na pretek.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31601
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Evropa je mirno gledala osvajanje bosanskog kraljevstva

Post by Matan » 05 Jun 2022, 20:28

bosnjakinja wrote: 05 Jun 2022, 19:20
MunDzi wrote: 05 Jun 2022, 17:14
Jah prljav Bosnjo.
I to se bas arapin nasao da za nekog kaze da je prljav.
Stigma ili ne, arape bas bije los glas kad je cistoca u pitanju.

pricamo o vremenu kada su arapi bili u topu,civilizacija...jebote ako je iko izmislio cistocu to su oni to jest muslimani


nemoj mi reci da se ljutis na covjeka prije 700 godina hahahaha
Ako su sad prljavi, kakvi su bili prije 700 godina tek :grana
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests