LOTR: The Rings of Power

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 01 Sep 2022, 13:57

Image

Ovo je (navodno) prva serija u povijesti da će biti predpremijerno prikazana u kinima diljem svijeta. Iako samo u 200ak njih, svejedno. Prve 2 epizode koje svaka traju po sat i pol će određena skupina ljudi imati prilike vidjeti na velikim ekranima.

Iako je većinu soundtracka za seriju skladao sad već veoma poznati Bear McReary (Battlestar Galactica and Caprica, Black Sails, Outlander, The Walking Dead, Agents of S.H.I.E.L.D., Cloverfield filmove…), Howard Shore koji je bio glavni skladatelj za filmsku franšizu se vratio da (za početak) sklada intro glazbeni uvod i to je odradio na predivan način.
Ali naravno i velika pohvala Bear-u koji je odradio ogroman posao i skladao soundtrack za pamćenje (a tek kad ga čujemo kroz seriju, jao).
Cijeli soundtrack je dostupan na Spotifyu:




Jedan od razloga zašto su tolike pare ulupane u seriju je to da je većinom sve praktično odrađeno: od lokacija do izgleda (poput Orcs-a). LOTR trilogija je to imala u svojim filmovima dok su se s Hobbitima okrenuli više CGI-u, ovdje se tako vraćaju na “staro” i CGI će biti primjenjen što je manje moguće, tj. samo tamo gdje je nužno. Tako da u seriji možemo očekivati max kvalitetu u tome segmentu.

Mnogi su se u počecima žalili kako ovo neće imati nikakve veze s knjigama dok pri tome većina od njih nije bila upoznata (ili jednostavno prijew početka žele otpisani seriju…) s nekim činjenicama poput toga da:
– je Amazon uspio otkupiti samo nešto od više 100ak stranica materijala.
– Amazon nema pristup konkretnoj ‘beat-for-beat’ priči koja vam govori što je svaki lik radio u Drugom dobu te tako ima puno prostora za popuniti u seriji kroz paletu redatelja.
– Tolkien u cijelom svom pripovijedanju spominje samo jednog ženskog patuljka, a to je više-manje učinjeno kako bi se dalje razvio istaknuti muški lik. Znamo da patuljačke žene postoje i da su sigurno radile stvari u svojim planinskim dvoranama tako da je imati lika kao što je Disa kojeg treba slijediti u Prstenovima moći odličan posao s prilično niskim ulozima da se s poštovanjem proširi Tolkienov svemir.
– Isto se može reći i za Harfoote, nomadske pretke Hobita koje svi poznajemo i volimo. Tolkien je stvorio Harfootse, ali oni nikada nisu bili dio neke veće priče koju je ispričao. Ovo je sjajna prilika da se zabavite s grupom koju većina ljudi već voli.

Sam Tolkien je u svome pismu kroz jedan citat napisao: “Nacrtao bih neke od velikih priča u potpunosti, a mnoge druge ostavio bih samo postavljene u shemi i skicirane. Ciklusi bi trebali biti povezani u veličanstvenu cjelinu, a ipak ostaviti prostora za druge umove i ruke, koji barataju bojom, glazbom i dramom.”
Tako da, koliko i na koji način će se kreatori serije držati Tolkienove mašte ćemo saznati, ali zato sve sa strane imaju svoju maštu da sprovedu u djelo kako najbolje znaju.

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 01 Sep 2022, 14:01

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 01 Sep 2022, 14:02

Ova zima nece biti dosadna :rum
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 01 Sep 2022, 14:03

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 01 Sep 2022, 14:05

Joj prvog trailera i muzike... niĐe veze.

Radujem se mnogo više toj seriji nego što sam House of the Dragon. Pokušaću da ignorišem neke gluposti kao produkt politika identiteta, a toga će biti u seriji.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 01 Sep 2022, 14:06

Prve reakcije na seriju The Lord of the Rings: The Rings of Power

Pročitajte prve reakcije na premijerne epizode Amazonove fantasy serije The Lord of the Rings: The Rings of Power. Trenutna ocjena kritičara na stranici Rotten Tomatoes stoji na 80% na 100 osvrta:

Image

Do premijernih epizoda Amazonove serije The Lord of the Rings: The Rings of Power, nas dijeli još samo dva dana. U petak 02. rujna serija nas vodi nazad u Međuzemlje! Očekivanja su velika, a što nas čeka možemo početi otkrivati i s prvim reakcijama. Kritičari su već dobili priliku pogledati prve dvije epizode, i u nastavku potražite što su imali za reći:

“Sličnosti između The Rings of Power i Jacksonovih filmova Gospodar prstenova stvaraju zanimljivu vizualnu vezu između projekata. Nakon gledanja The Rings of Power, lako je zamisliti kako bi se Međuzemlje prikazano u Amazonovoj seriji na kraju moglo transformirati u propadajući, gotovo postapokaliptični svijet prikazan u Jacksonovim filmovima.” – Alex Welch, Inverse.

“Uvod u seriju doima se kao svježi povratak vizualima i likovima koje je Peter Jackson oživio u igranim filmovima, dok kopa duboko u Tolkienovu beskrajnu ekspanzivnu povijest Međuzemlja. Sve je i poznato i novo, i mislim da sam sasvim spreman za još jednu avanturu.” – Kyle Wilson, The Lamplight Review.

“Serija spaja ono što smo naučili voljeti kod suvremene fantastike, poput Igre prijestolja s puno glavnih likova, s dubinom i detaljima Tolkienova svemira. Iako je još cijela sezona pred nama, The Rings of Power je uspješno započeo ispunjavanje obećanja o kvaliteti i ‘pucanju’ iz svih cilindara.” – Therese Lacson, Collider.

“Kako će se stvar razvijati dalje, ostaje za vidjeti, ali solidna glumačka postava (s Kavenaghom koji se posebno ističe) i stvaranje osjećaja napetosti sluti na dobro. The Rings of Power već se etablirao kao jedna od vizualno najupečatljivijih serija.” – Keith Phipps, TV Guide.

Potrebno je neko vrijeme da The Rings of Power krene kako spada, ali kad se to dogodi, dijelovi slagalice brzo počnu sjedati na svoje mjesto. Svakako, druga epizoda prve sezone jača je od prve, koja je prvenstveno usmjerena na utvrđivanje raznih likova, napetosti i tame koja je zadesila Međuzemlje. – Mae Abdulbaki, Screen Rant.

“Hoće li ‘The Lord of the Rings: The Rings of Power’ (taj nezgrapni naslov najgori je dio serije) zapravo trajati više sezona, tek treba vidjeti, ali na temelju onoga što sam do sada vidio, oprezno sam uzbuđen da nastavim ovo putovanje.” – Chris Evangelista, Slashfilm.

“Ne želim suditi o ​​The Rings of Power jer nije nešto što nije ni trebala biti — ljudi koji stoje iza serije rekli su da će to biti drugačija priča o Međuzemlju, i to je upravo to. Samo se nadam da će, tijekom svoje prve sezone, The Rings of Power ubrzati tempo i dati sažetiji oblik priči koju želi ispričati.” – Jamie Lovett, ComicBook.com.

“The Lord of the Rings: The Rings of Power će vjerojatno izazvati podjele, ne samo ovisno o tome gledate li [seriju] na velikom TV-u ili žmirite nad njezinim sjajem na telefonu ili prijenosnom računalu. Toliko je bogata i prekrasna [serija] da je lako provesti prvu epizodu jednostavno zureći u krajolike, dok se obrušavaju i vijugaju između zemalja vilenjaka i patuljaka, ljudi i harfoota… Potrebno je [vremena] do druge epizode i dolaska patuljaka da procvjeta osjećaj uranjanja – taj osjećaj da je ovo potpuno realiziran svijet u koji vrijedi uskočiti svim srcem.” – Rebecca Nicholson, The Guardian.

“Upravo sam pogledala prve dvije epizode The Lord of the Rings: The Rings of Power i ova serija je da vam podne vilica do poda. Apsolutno je prekrasna! Priča je zgusnuta, s puno stvari uguranih u radnju, ali meni je to baš po mjeri. Fanovi LOTR-a, budite uzbuđeni zbog ovoga!” – Tessa Smith, Mama’s Geeky.

Trenutna ukupna ocjena kritičara na stranici Rotten Tomatoes iznosi 80% na za sada 100 osvrta.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119876
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12315 times
Contact:
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Maja » 01 Sep 2022, 14:08

I kad ovo pocinje i gdje ce se emitovati osim u kinima

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 01 Sep 2022, 14:10

Maja wrote: 01 Sep 2022, 14:08 I kad ovo pocinje i gdje ce se emitovati osim u kinima
Sutra https://www.primevideo.com/
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 01 Sep 2022, 14:14

Na rotten tomatoes treba sačekati ocjenu ostalih ljudi. Ovi top kritičari su većinom plaćeni da daju ok ocjene.
Inače je realna ocjena uvijek negdje na sredini između ocjene top kritičara i ostalih, jer i ovi ostali znaju zbog gluposti davati 0 ili 1.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 01 Sep 2022, 14:15

Top comment od klipa trailera
It began with the forging of the great films. Threads were given by Tolkien, immortal, wisest and fairest of all beings. Rights were granted to Jackson, great miner and craftsman of the mountain of lore. And nine, nine hours were gifted to the race of men, who above all else, desire quality. But they were all of them deceived, for another show was made. In the land of Amazon, in the fires of Mount Prime, the Dark Lord Bezos forged in secret a master flop. And into this show he poured his money, his greed and his will to dominate all film. One show to ruin them all.
:D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80676
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7241 times
Been thanked: 11715 times
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by spacebound » 01 Sep 2022, 14:46

Chan wrote: 01 Sep 2022, 14:05 Joj prvog trailera i muzike... niĐe veze.

Radujem se mnogo više toj seriji nego što sam House of the Dragon. Pokušaću da ignorišem neke gluposti kao produkt politika identiteta, a toga će biti u seriji.
Jezik pregrizao :place
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80676
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7241 times
Been thanked: 11715 times
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by spacebound » 01 Sep 2022, 14:51

Chan wrote: 01 Sep 2022, 14:15 Top comment od klipa trailera
It began with the forging of the great films. Threads were given by Tolkien, immortal, wisest and fairest of all beings. Rights were granted to Jackson, great miner and craftsman of the mountain of lore. And nine, nine hours were gifted to the race of men, who above all else, desire quality. But they were all of them deceived, for another show was made. In the land of Amazon, in the fires of Mount Prime, the Dark Lord Bezos forged in secret a master flop. And into this show he poured his money, his greed and his will to dominate all film. One show to ruin them all.
:D.
:valja
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 01 Sep 2022, 15:44

spacebound wrote: 01 Sep 2022, 14:46
Chan wrote: 01 Sep 2022, 14:05 Joj prvog trailera i muzike... niĐe veze.

Radujem se mnogo više toj seriji nego što sam House of the Dragon. Pokušaću da ignorišem neke gluposti kao produkt politika identiteta, a toga će biti u seriji.
Jezik pregrizao :place
Aman jesi rasista, homofob, transfob... :ooo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80676
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7241 times
Been thanked: 11715 times
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by spacebound » 01 Sep 2022, 15:52

Chan wrote: 01 Sep 2022, 15:44
spacebound wrote: 01 Sep 2022, 14:46

Jezik pregrizao :place
Aman jesi rasista, homofob, transfob... :ooo
Haman, postala sam svi moguci fobovi :D. Uz ove debile sto ti dahnut ne daju, vec te siluju svojim opredjeljenjima :123

Allahu dragu, onaj se na VMA ljubi s muskom, ona nagradu posvecuje svoj queer djeci, kako se vec pise :puca

A gledah neku noc Austin Powers i kontam on se danas ne bi smio ni snimit. Od ovih silnih uvrijedjenih pahuljica i boraca protiv svega i svacega lincovali bi sve od od statista do rezisera. Nema vise ni komedija ni satire u buducnosti.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 01 Sep 2022, 15:56

spacebound wrote: 01 Sep 2022, 15:52
Chan wrote: 01 Sep 2022, 15:44
Aman jesi rasista, homofob, transfob... :ooo
Haman, postala sam svi moguci fobovi :D. Uz ove debile sto ti dahnut ne daju, vec te siluju svojim opredjeljenjima :123

Allahu dragu, onaj se na VMA ljubi s muskom, ona nagradu posvecuje svoj queer djeci, kako se vec pise :puca

A gledah neku noc Austin Powers i kontam on se danas ne bi smio ni snimit. Od ovih silnih uvrijedjenih pahuljica i boraca protiv svega i svacega lincovali bi sve od od statista do rezisera. Nema vise ni komedija ni satire u buducnosti.
E nadam se da ti je sad jasno zašto sam ja lično govorio o feminizmima na onakav način prije par godina. Ne samo o feminizmima.

Krajnji produkt svih politika identiteta je taj da nabijaju na nos svima drugima ono što je tačno i ispravno po njihovom svjetonazoru, a snagu crpe iz nepravdi iz prošlosti. Ostale koji ne misle kao oni će satirati staljinističkim metodama, a jedan od njih je cenzura koja je već u primjeni. Prilikom te cenzure su sposobni osobi maksimalno sjebati život.

Kad bi se svi navedeni pokreti i ostalo zaustavili prije ovog naprijed navedenog tad bi sve bilo med i mlijeko.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by ironman » 01 Sep 2022, 16:19

Od prvih pogleda nekad prosle godine u ovo vrijeme nisamnnista rovio..
Neki dan saznao da nemaju prava na Silmarillion..
Kako ce pricati o 2 dobu bez njega..
Da ne predvidjamo ,sutra cemo vidjeti.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 01 Sep 2022, 16:21

Puno toga će sami izmišljati. Negdje sam čitao izjave redatelja itd.

A eto spejs je pitala šta nakon LOTR knjiga. Eto, Silmarillion pa da zaokružiš čitavu pozadinu svega kako je nastalo. Od prvih pjesama stvaranja svijeta do konačnog pada Morgotha.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 02 Sep 2022, 12:21

Kad prije haha kodi tito

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 02 Sep 2022, 12:22

Jao kad pojacam na dts awwwww
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96761
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34705 times
Been thanked: 21304 times
Contact:
Status: Online

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 02 Sep 2022, 12:24

Obe su tu sa prijevodom
20220902_122348.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests