Internetske prevare

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96447
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34393 times
Been thanked: 21135 times
Contact:
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Rum » 19 Mar 2023, 18:26

Odmah utece dobices kitu a ne marku
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96447
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34393 times
Been thanked: 21135 times
Contact:
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Rum » 19 Mar 2023, 18:28

Sta ljudi padne na ovo milijarde svake godine , koji levati
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Internetske prevare

Post by Kai » 20 Mar 2023, 00:11

:D.
Vragolasto..:zao

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96447
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34393 times
Been thanked: 21135 times
Contact:
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Rum » 01 Apr 2023, 12:24

Füsun Tümsavaş
Pozdrav dragi prijatelju, zaista imam vrlo važnu vijest o kojoj želim razgovarati nasamo, radi se o tvom prezimenu, pokušao sam ti poslati zahtjev za prijateljstvo, ali nije bilo dopušteno, moje ime je gospođa Füsun Tumsavas, ja sam iz Turske, bio bih vam zahvalan ako mi pošaljete zahtjev za prijateljstvo ili napišete u moj facebook messenger, vrlo je važno. Hvala na razumijevanju.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96447
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34393 times
Been thanked: 21135 times
Contact:
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Rum » 04 Apr 2023, 15:43

Sequel to the recent Corona-Virus Pandemic and the meeting we had with the African & European country leaders in the recent G20 Summit in regards to the payments been owed by the African and Europe continents, the Chairman of African Union (AU) and the European Union (EU) have made it known to all the beneficiaries been owed via Contracts/Inheritance Payments, During their recent interview with United Nations Overdue Payment Commission that all the debts been owed by the Africans/Europeans Union should be paid to them via IMF/OCC accounts with the supervision of the IMF and The bank of International settlement (BIS) which you happened to be one of the Beneficiary confirmed for this Urgent payment settlement.
Also In accordance with the payment verifications and auditing exercise carried out by the African Debt Servicing Unit and the International Monetary Fund (IMF) in conjunction with the African and European Union (EU), it has been brought to the knowledge of the Comptroller General, International Monetary Fund that your outstanding payment Compensation valid US$1,227,000.00 (One Million, Two Hundred & Twenty Seven Thousand United States Dollars) only has been deposited for immediate Payment with the South African Rand Merchant Bank and has been approved for urgent Online payment transfer in your name immediately.
We issue this last notification to you on this development Since We Were Unable To Reach You With The Payment Details, you are advised to contact the Rand Merchant Bank south Africa, International Remittance Unit, 'Attn: Mr. James Formby on Direct Tel:+27-710927585 email: ( rmbdannybates@citromail.hu ) with payment Ref: MY2KXX4665433821/1000043550000077 for the Payment conclusion.
This avenue has been created by the United Nations (EU) & (AU) on Foreign debt Reconciliation Commission to offset all the outstanding foreign payments on-hold in order to rehabilitate the lost dignity of the EU & AU African states.
The international Monetary Funds (IMF) remains communicated to our financial principles through the above contact details. We hope you will benefit from our team of experts. We assure you the best of our services at all times assuring you of this payment transfer conclusion.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96447
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34393 times
Been thanked: 21135 times
Contact:
Status: Online

Re: Internetske prevare

Post by Rum » 22 Apr 2023, 11:19

Pozdrav, moje ime je Véronique Zorzutti, udovica sam i nikada nisam imala priliku imati dijete za svog pokojnog muža, bolujem od raka od 2009., umirem i htjela bih dati dio svog bogatstva procijenjenom na 350.000 € nekom poštenom i prijateljski raspoloženom. Ako ste zainteresirani, kontaktirajte me putem ove e-pošte

E-pošta: veroniquezorzutti01@gmail.com
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55972
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Online

Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by Duminjo » 18 Dec 2023, 02:01

Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Image


PREKO 5 tisuća shareova i preko 17 tisuća komentara na Facebooku je dobio post s lažnom nagradnom igrom na stranici koja se zove "Kia Hrvastka`". Fake stranici, naravno, to se vidi i iz samog imena.


Što tamo piše?

Pa, 70 sretnika moglo bi dobiti novi automobil Kia, piše tamo, a sve što trebaju napraviti kako bi bili u prilici osvojiti auto jest - ostaviti komentar ispod posta. Mi iz posta uopće nismo shvatili što točno budući "sretnici" trebaju napraviti, no tisuće Hrvata očito jest.

"Povodom Božića 2023. godine, naša tvrtka KIA, odlučila je donirati 70 novih KIA automobila. Želimo da danas imate sve svoje automobile u dobrom stanju. Stoga ćemo ga nasumično poslati ljudima koji komentiraju. “Sretan Božić” od pobjednika. Učini to sada i sretno", piše u postu.

Mnogi od 17 tisuća ljudi koji su komentirali su napisali "Sretan Božić", pa pretpostavljamo da je to trebalo upisati :)

Naravno, radi se o lažnoj nagradnoj igri i nitko neće tu osvojiti novi auto pa nemojte nasjesti.

Image



Index.hr

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7103 times
Status: Online

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by Julia-Klara » 18 Dec 2023, 10:20

Ove, ali i slicne prevare su dokaz informacijske nepismenosti ljudi ko dnas i u regiji.
Bitno je imati FB i lajkati, pa i vjerovati svemu sto se postavi ili nalazi u cyber svijetu.

Meni su "najjace" stranice sa poslovima i rezervacije apartmana na jadranskoj obali ... Kako ljudi nasjedaju pa to nije normalno.

LJudi naprave profile sa laznim slikama sebe i apartmana, naivci se javljaju, ovi im kao potvrde rezervaciju, a naivci uplacuju pare na raznorazne rzcune po bankama u stranim zemljama, i onda kazu "joj, prevareni smo" :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by pizarro » 18 Dec 2023, 10:26

Julia-Klara wrote: 18 Dec 2023, 10:20 Ove, ali i slicne prevare su dokaz informacijske nepismenosti ljudi ko dnas i u regiji.
Bitno je imati FB i lajkati, pa i vjerovati svemu sto se postavi ili nalazi u cyber svijetu.

Meni su "najjace" stranice sa poslovima i rezervacije apartmana na jadranskoj obali ... Kako ljudi nasjedaju pa to nije normalno.

LJudi naprave profile sa laznim slikama sebe i apartmana, naivci se javljaju, ovi im kao potvrde rezervaciju, a naivci uplacuju pare na raznorazne rzcune po bankama u stranim zemljama, i onda kazu "joj, prevareni smo" :valja
u cijelom svijetu postoje ljudi koji iskljuce razum kad ugledaju sansu da se brzo obogate ili kad vide neku top ponudu.
nije to informacijska nepismenost.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7103 times
Status: Online

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by Julia-Klara » 18 Dec 2023, 10:31

pizarro wrote: 18 Dec 2023, 10:26
Julia-Klara wrote: 18 Dec 2023, 10:20 Ove, ali i slicne prevare su dokaz informacijske nepismenosti ljudi ko dnas i u regiji.
Bitno je imati FB i lajkati, pa i vjerovati svemu sto se postavi ili nalazi u cyber svijetu.

Meni su "najjace" stranice sa poslovima i rezervacije apartmana na jadranskoj obali ... Kako ljudi nasjedaju pa to nije normalno.

LJudi naprave profile sa laznim slikama sebe i apartmana, naivci se javljaju, ovi im kao potvrde rezervaciju, a naivci uplacuju pare na raznorazne rzcune po bankama u stranim zemljama, i onda kazu "joj, prevareni smo" :valja
u cijelom svijetu postoje ljudi koji iskljuce razum kad ugledaju sansu da se brzo obogate ili kad vide neku top ponudu.
nije to informacijska nepismenost.
djelomicno se slazem, a djelomicno bas i ne :D
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by pizarro » 18 Dec 2023, 11:48

zasto djelimicno ne?
okidac je pohlepa pa se ljudi dovode u ovakve situacije.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 14:42

Julia-Klara wrote: 18 Dec 2023, 10:20 Ove, ali i slicne prevare su dokaz informacijske nepismenosti ljudi ko dnas i u regiji.
Bitno je imati FB i lajkati, pa i vjerovati svemu sto se postavi ili nalazi u cyber svijetu.

Meni su "najjace" stranice sa poslovima i rezervacije apartmana na jadranskoj obali ... Kako ljudi nasjedaju pa to nije normalno.

LJudi naprave profile sa laznim slikama sebe i apartmana, naivci se javljaju, ovi im kao potvrde rezervaciju, a naivci uplacuju pare na raznorazne rzcune po bankama u stranim zemljama, i onda kazu "joj, prevareni smo" :valja
Ko im je kriv kad ne kontaju 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 14:44

U mene mati dala fb akaunt nekom liku, slala mu one kodove za resetovanje sifre, lola uniso u akaunt i bila. Zove mene mama kae ne radi fejsbuk 😂

Ne mores ti njoj objasnit kad ne konta ocam 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55972
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Online

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by Duminjo » 18 Dec 2023, 15:48

Ma hajd da je neka stotina ljudi nasjela pa nista, nego skoro 20 hiljada iz drzave koja nema ni 4 miliona.
Pa jbmti 😂

Jos u zvanicnom nazivu lazne grupe, pogrešno napisano ime drzave.. dzaba.

Najjaci komentar ispod ovog clanka "ovi ljudi imaju pravo glasa" 😁

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 15:53

Duminjo wrote: 18 Dec 2023, 15:48 Ma hajd da je neka stotina ljudi nasjela pa nista, nego skoro 20 hiljada iz drzave koja nema ni 4 miliona.
Pa jbmti 😂

Jos u zvanicnom nazivu lazne grupe, pogrešno napisano ime drzave.. dzaba.

Najjaci komentar ispod ovog clanka "ovi ljudi imaju pravo glasa" 😁
Sto je najgore vako kad zajebes ljude odlezis 🤔

Da bogdom nije 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55972
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Online

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by Duminjo » 18 Dec 2023, 16:05

ElTriconi wrote: 18 Dec 2023, 15:53
Duminjo wrote: 18 Dec 2023, 15:48 Ma hajd da je neka stotina ljudi nasjela pa nista, nego skoro 20 hiljada iz drzave koja nema ni 4 miliona.
Pa jbmti 😂

Jos u zvanicnom nazivu lazne grupe, pogrešno napisano ime drzave.. dzaba.

Najjaci komentar ispod ovog clanka "ovi ljudi imaju pravo glasa" 😁
Sto je najgore vako kad zajebes ljude odlezis 🤔

Da bogdom nije 😂
Samo se ne treba puno nasladjivati da nama opet ne dodje Turabi 😂

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 16:07

Duminjo wrote: 18 Dec 2023, 16:05
ElTriconi wrote: 18 Dec 2023, 15:53

Sto je najgore vako kad zajebes ljude odlezis 🤔

Da bogdom nije 😂
Samo se ne treba puno nasladjivati da nama opet ne dodje Turabi 😂
Dzaba nam sve pajdo kad torabi sleper para odvuce :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55972
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Online

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by Duminjo » 18 Dec 2023, 16:09

Jos isfato jadne zene

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4687 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 16:29

Duminjo wrote: 18 Dec 2023, 16:09 Jos isfato jadne zene
A meni vikali idi sine u tehnicku skolu 😂

Bolje da sam za hodzu iso ocam 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1427
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 45 times
Been thanked: 372 times
Status: Offline

Re: Tisuće Hrvata nasjele na lažnu Fejs stranicu, misle da će besplatno dobiti novi auto

Post by bez » 18 Dec 2023, 16:32

ElTriconi wrote: 18 Dec 2023, 15:53
Sto je najgore vako kad zajebes ljude odlezis 🤔

Da bogdom nije 😂
[/quote]
bio je to 1988 ili 89 u ik banku zenica odjednom krenuse dolazit ljudi i uplacivat po 120 dm na racun u svici, bilo mi zanimljiv pa upitam u cemu je stvar. pokazu mi neke prospekte za rad na naftnim platformama u norveskoj i kazu da uplacuju da im posalju dokumentaciju normalno rekoh ne uplacujte ocito vas neko vara. prvi koji mi je djelimicno povjerovao je bio tehnicki direktor rudnika pa je nazvao norvesku ambasadu a zatim i statoil.
tu je negdje to i zavrsilo al je samo kroz ik banku otislo preko 300000 dem a uplate su vrsene u svim bankama u jugi. poslije smo provjeravali ali ne pretjerano i izgleda da niko nikad nije odgovarao prema tome trico razmisli mozda se isplati

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests