Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

a) Hoće, jer takvi uvijek plutaju na površini
15
83%
b) Neće
3
17%
 
Total votes: 18

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by carobnjak N » 20 Dec 2022, 09:48

Eno Sda načelnik Vogošće finansira propovjedi onom vehabiji Gološu, sa naslovom "Zločini ateizma", a satraše se pričom o građanskoj.
Sutra će kmečati kako ih mrze jer su muslimani.
Nevjerovatno koliko je to radikalno glupo, da ne konta osnove i da ateizam nije ideologija, nije komunizam.
I da ne može napraviti propovjed na javnom mjestu, finansiran javnim novcem, i govoriti o zločinima nečega što nije moguće
povezati sa bilo čim. Gološ je podsticao na odlaske u Siriju, pa sad podstiče na mržnju i to pod krinikom "slobode vjeroispovjesti".
Da postoji pravna država, lik bi bio sa nanogicom i zabranom javnog nastupa.

Da, i Konaković ga podržava. Nevejrovatno koje smo mi zapušteno društvo, poluretardiranih svjetonazora.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Naseef Mushroom » 20 Dec 2022, 10:04

carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 09:48 Eno Sda načelnik Vogošće finansira propovjedi onom vehabiji Gološu, sa naslovom "Zločini ateizma", a satraše se pričom o građanskoj.
Sutra će kmečati kako ih mrze jer su muslimani.
Nevjerovatno koliko je to radikalno glupo, da ne konta osnove i da ateizam nije ideologija, nije komunizam.
I da ne može napraviti propovjed na javnom mjestu, finansiran javnim novcem, i govoriti o zločinima nečega što nije moguće
povezati sa bilo čim. Gološ je podsticao na odlaske u Siriju, pa sad podstiče na mržnju i to pod krinikom "slobode vjeroispovjesti".
Da postoji pravna država, lik bi bio sa nanogicom i zabranom javnog nastupa.

Da, i Konaković ga podržava. Nevejrovatno koje smo mi zapušteno društvo, poluretardiranih svjetonazora.
I jeste islamofobija Zapada i evo zašto.
Koliko god našao primjera kod radikalnih Bošnjaka i muslimana, oni su samo pandan Orbanovcima, Le Penovcina, Čovićevcima, Dodikovcima, AfDovcima itd.

Šta god da uradio ili rekao Orban, prvi čovjek Mađarske, to neće dovesti u pitanje status Mađarske u EU dok će izjava nekog nevažnog bošnjačkog lika nas udaljiti od EU bar 20 godina.

Nije islamofobija kada se takve osobe kazne već je islamofobija kada se čitav narod i društvo kazni radi te osobe. Mađari, Hrvati i Austrijanci se nikada neće tako tretirati kao Bošnjaci
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by carobnjak N » 20 Dec 2022, 10:21

Naseef Mushroom wrote: 20 Dec 2022, 10:04
carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 09:48 Eno Sda načelnik Vogošće finansira propovjedi onom vehabiji Gološu, sa naslovom "Zločini ateizma", a satraše se pričom o građanskoj.
Sutra će kmečati kako ih mrze jer su muslimani.
Nevjerovatno koliko je to radikalno glupo, da ne konta osnove i da ateizam nije ideologija, nije komunizam.
I da ne može napraviti propovjed na javnom mjestu, finansiran javnim novcem, i govoriti o zločinima nečega što nije moguće
povezati sa bilo čim. Gološ je podsticao na odlaske u Siriju, pa sad podstiče na mržnju i to pod krinikom "slobode vjeroispovjesti".
Da postoji pravna država, lik bi bio sa nanogicom i zabranom javnog nastupa.

Da, i Konaković ga podržava. Nevejrovatno koje smo mi zapušteno društvo, poluretardiranih svjetonazora.
I jeste islamofobija Zapada i evo zašto.
Koliko god našao primjera kod radikalnih Bošnjaka i muslimana, oni su samo pandan Orbanovcima, Le Penovcina, Čovićevcima, Dodikovcima, AfDovcima itd.

Šta god da uradio ili rekao Orban, prvi čovjek Mađarske, to neće dovesti u pitanje status Mađarske u EU dok će izjava nekog nevažnog bošnjačkog lika nas udaljiti od EU bar 20 godina.

Nije islamofobija kada se takve osobe kazne već je islamofobija kada se čitav narod i društvo kazni radi te osobe. Mađari, Hrvati i Austrijanci se nikada neće tako tretirati kao Bošnjaci
Ovdje govorimo o konkretnom slučaju u kojem je :

a) kazneno je djelo poticanje na mržnju prema ljudima koji nisu vjernici

b) građansko društvo, osim jedan čovjek -jedan glas, prije svega je sinonim za slobodu "ostalih", koji npr nisu vjernici

c) javnim novcem građana finansiraš kazneno djelo

d) ne moli nas EU hajte uđite, već mi njih. Oni kažu ok, hajte onda usvojite naša pravila i pridržavajte ih se. Mi kažemo nećemo, hoćemo
Gološ da nam propovjeda o zlim ateistima ( koji su najzastupljeniji u EU). Oni kažu, ok svoj vi poso ali nećete onda ovamo na skoro.
Mi kažemo - HA! Islamofobija!
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26402
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1870 times
Been thanked: 4095 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Beni » 20 Dec 2022, 11:31

carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 10:21
Naseef Mushroom wrote: 20 Dec 2022, 10:04
I jeste islamofobija Zapada i evo zašto.
Koliko god našao primjera kod radikalnih Bošnjaka i muslimana, oni su samo pandan Orbanovcima, Le Penovcina, Čovićevcima, Dodikovcima, AfDovcima itd.

Šta god da uradio ili rekao Orban, prvi čovjek Mađarske, to neće dovesti u pitanje status Mađarske u EU dok će izjava nekog nevažnog bošnjačkog lika nas udaljiti od EU bar 20 godina.

Nije islamofobija kada se takve osobe kazne već je islamofobija kada se čitav narod i društvo kazni radi te osobe. Mađari, Hrvati i Austrijanci se nikada neće tako tretirati kao Bošnjaci
Ovdje govorimo o konkretnom slučaju u kojem je :

a) kazneno je djelo poticanje na mržnju prema ljudima koji nisu vjernici

b) građansko društvo, osim jedan čovjek -jedan glas, prije svega je sinonim za slobodu "ostalih", koji npr nisu vjernici

c) javnim novcem građana finansiraš kazneno djelo

d) ne moli nas EU hajte uđite, već mi njih. Oni kažu ok, hajte onda usvojite naša pravila i pridržavajte ih se. Mi kažemo nećemo, hoćemo
Gološ da nam propovjeda o zlim ateistima ( koji su najzastupljeniji u EU). Oni kažu, ok svoj vi poso ali nećete onda ovamo na skoro.
Mi kažemo - HA! Islamofobija!
BIce Vogosca Maoca ako bog da insallah

Image
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Melek » 20 Dec 2022, 11:45

Evo što su oni glasali za HDZ. Da zavaraju trag :kafa

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /221220044
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26402
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1870 times
Been thanked: 4095 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Beni » 20 Dec 2022, 11:48

Melek wrote: 20 Dec 2022, 11:45 Evo što su oni glasali za HDZ. Da zavaraju trag :kafa

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /221220044
Naljepnica je najjaca "kupujmo domace" :valja

Image
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96501
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34441 times
Been thanked: 21159 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Rum » 20 Dec 2022, 12:03

Opet je na Face TV-u uprizorena radikalna mizoginija, pomiješana sa čistom ksenofobijom i šovinizmom. Gost emisije ove televizije 17.12.2022. godine, koja estetikom i profesionalnošću ne odudara od najodvratnijih kafanskih razgovora notornih alkoholičara, bio je Mladen Jeličić Troka, odjeven u kostim Djeda Mraza.

Možda je neko i pomislio da će ovaj dječiji zabavljač govoriti o radosti praznika, o paketićima, ali ne. Face TV je iskoristila i ovog lika i njegovog tumača da šalju političke poruke. Znamo da su meta, kao i uvijek, samo pripadnici jedne stranke.

Ovoga puta otišli su korak dublje u kaljužu neprofesionalizma. Odgovarajući na pitanje o onima koji su Djeda Mrazu dolazili, i da li je bila doktorica, prethodno opisujući dr. Sebiju Izetbegović, Troka je odgovorio: “Djeda Mraz ne zalazi u tu v… tu gdje je ona rođena i živjela. Tamo Djeda Mraza nije bilo, tamo je djeci glavna priredba bila gledati brabonjke na ovcama”. Napominjemo da je Trojkina idiotska uvreda potaknuta činjenicom da je dr. Izetbegović rođena u Crnoj Gori, u Podgorici.

Onaj koji treba uveseljavati djecu i pružiti im zabavu, pažnju i ljubav, uvrijedio je onu iz Crne Gore na najodvratniji način. To govori da se Troka cijeli život pretvarao, i da je ispod njegovog kostima veselog čikice obični primitivac. Kakvo otkriće, kakav samoporaz na kraju karijere ovog pajaca. I to na TV ekranu.

Nije očekivati da će se dići buka zbog ove uvrede na osnovu porijekla i mjesta rođenja, a to je izvedeno uz korištenje najodvratnijeg rječnika. U našem društvu, medijski kočijaši su uzeli uzde javnosti, bičuju svijest naroda i gaze civilizacijske norme o ljudskom i pristojnom. (Deblokada)
FB_IMG_1671534174653.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27165
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 14549 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by ironman » 20 Dec 2022, 12:13

Ovdje je pravo pitanje hoce li neki prezivjeti ako sda prezivi :D.
Ovolika kolicina mrznje i spremnosti na sve da se ispadne u pravu je nevidjena..a prosao sam stvarno kroz puno rasprava i duela suprostavlljenih misljenja..
Da nije zalosno bilo bi smijesno mada sam sto posto siguran da nam se mnogi smiju..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96501
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34441 times
Been thanked: 21159 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Rum » 20 Dec 2022, 12:17

Troko pedercino debela
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by insomnia » 20 Dec 2022, 12:34

Jel moguce da je ovo rekao?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Taare » 20 Dec 2022, 12:36

carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 09:48 Eno Sda načelnik Vogošće finansira propovjedi onom vehabiji Gološu, sa naslovom "Zločini ateizma", a satraše se pričom o građanskoj.
Sutra će kmečati kako ih mrze jer su muslimani.
Nevjerovatno koliko je to radikalno glupo, da ne konta osnove i da ateizam nije ideologija, nije komunizam.
I da ne može napraviti propovjed na javnom mjestu, finansiran javnim novcem, i govoriti o zločinima nečega što nije moguće
povezati sa bilo čim. Gološ je podsticao na odlaske u Siriju, pa sad podstiče na mržnju i to pod krinikom "slobode vjeroispovjesti".
Da postoji pravna država, lik bi bio sa nanogicom i zabranom javnog nastupa.

Da, i Konaković ga podržava. Nevejrovatno koje smo mi zapušteno društvo, poluretardiranih svjetonazora.
Nastranu moje negativno mišljenje o selefijama i vehabijama, ovdje treba biti pravedan i držati se zakonskih odredbi.

Helem, šta ako finansira? Nema zapadne demokratije koja ne finansira te vjerske propovjednike.
Ako postoji grupa u društvu koja želi da sluša njihove prdimahovine, treba im obezbijediti.
Da se samo ja pitam, ne bi bilo javnih bazena, organizovanog dočeka nove godine, bajrama, kršćanskih i drugih vjerskih praznika...čak ne bi bilo zdravstvenog osiguranja za one sa biroa jer znam da većina radi na crno.
E, al se ne pitam. Pita se narod. Narod diktira ono što želi.
Meni ne preostaje ništa drugo nego da tolerišem. Okreni glavu i gledaj svoja posla.
Msm, imam pravo da organizujem kontra skup, pozovem na mirne demonstracije i sl. Dakle, imam pravo da koristim sve mehanizme koje imamo u jednom demokratskom društvu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by insomnia » 20 Dec 2022, 12:42

Bolje da sindikati vode đecu da gledaju ove daije nego đedamraza
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96501
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34441 times
Been thanked: 21159 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Rum » 20 Dec 2022, 12:55

insomnia wrote: 20 Dec 2022, 12:34 Jel moguce da je ovo rekao?
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by insomnia » 20 Dec 2022, 12:58

Kakva debilncina
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by carobnjak N » 20 Dec 2022, 13:04

Taare wrote: 20 Dec 2022, 12:36
carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 09:48 Eno Sda načelnik Vogošće finansira propovjedi onom vehabiji Gološu, sa naslovom "Zločini ateizma", a satraše se pričom o građanskoj.
Sutra će kmečati kako ih mrze jer su muslimani.
Nevjerovatno koliko je to radikalno glupo, da ne konta osnove i da ateizam nije ideologija, nije komunizam.
I da ne može napraviti propovjed na javnom mjestu, finansiran javnim novcem, i govoriti o zločinima nečega što nije moguće
povezati sa bilo čim. Gološ je podsticao na odlaske u Siriju, pa sad podstiče na mržnju i to pod krinikom "slobode vjeroispovjesti".
Da postoji pravna država, lik bi bio sa nanogicom i zabranom javnog nastupa.

Da, i Konaković ga podržava. Nevejrovatno koje smo mi zapušteno društvo, poluretardiranih svjetonazora.
Nastranu moje negativno mišljenje o selefijama i vehabijama, ovdje treba biti pravedan i držati se zakonskih odredbi.

Helem, šta ako finansira? Nema zapadne demokratije koja ne finansira te vjerske propovjednike.
Ako postoji grupa u društvu koja želi da sluša njihove prdimahovine, treba im obezbijediti.
Da se samo ja pitam, ne bi bilo javnih bazena, organizovanog dočeka nove godine, bajrama, kršćanskih i drugih vjerskih praznika...čak ne bi bilo zdravstvenog osiguranja za one sa biroa jer znam da većina radi na crno.
E, al se ne pitam. Pita se narod. Narod diktira ono što želi.
Meni ne preostaje ništa drugo nego da tolerišem. Okreni glavu i gledaj svoja posla.
Msm, imam pravo da organizujem kontra skup, pozovem na mirne demonstracije i sl. Dakle, imam pravo da koristim sve mehanizme koje imamo u jednom demokratskom društvu.
po upravo to, po zakonu je zabranjeno huškanje na manjinske grupe u društvu
On to može raditi po svojim jazbinama i u privatnim prostorijama, ali da etiketiraš ljude kao "zločince" ili sljedbenike
nekakve zločinaćke ideologije (vjerovatno jadan i neuk misli na komunizam) to PO NAŠEM zakonu ne smije...ali izgleda da je zakon
ovdje samo reda radi. Isto kao i na forumu, eto kao imaju neka pravila ali čemo ih selektivno uzimati ;)
Elem, onaj Satler iz Austrije, vrlo dobro razumije bosanski, pomalo i govori...misliš da on ne vidi to i ne pošalje izvješataj?
To mu je posao.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Taare » 20 Dec 2022, 13:07

Ma to su neki tvoji proizvoljni zaključci.
Na gore postavljenom plakatu ne vidim da je neke ljude nazivao zločincima.
predlažem ti da sačekaš tu njegovu predstavu( :ooo) pa da nam nakon iste pišeš o utiscima.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Taare » 20 Dec 2022, 13:13

A, vidi, ima i drugi dio.
carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 13:04 eto kao imaju neka pravila ali čemo ih selektivno uzimati
Čini ti se da je selektivno. Radi se o procjeni suda. Nekad sud uzme neku olakšavajuću okolnost :cudi
carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 13:04 Elem, onaj Satler iz Austrije, vrlo dobro razumije bosanski, pomalo i govori...misliš da on ne vidi to i ne pošalje izvješataj?
Koga boli kar šta će pisati u njegovom izvještaju :cudi
A, da, boli one koji su za vrijeme turske vladavine morali biti veći turci od sultana, a u vrijeme komunizma veće komunjare od staljina.
i njih isto ko jbe. Neka, eto, brinu šta će pisati u nečijem izvještaju.
Svi mi se morete obratit

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by carobnjak N » 20 Dec 2022, 13:14

Ma nemam ja to volje gledati. To su ti srdnjovjekovni palamudani, tipa Miroljub Petrović.
Imali su oni i te neke debate na tik-toku hahah
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53925
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 15237 times
Status: Online

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by HAVANA » 20 Dec 2022, 13:16

Haj sta ima veze. Bice i 13/1/2023 u dvorani na grbavici tribina prosli danasnji i buduci zlocini monoteizma. :cvijece
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoće li SDA preživjeti pad sa vlasti ?

Post by Taare » 20 Dec 2022, 13:24

carobnjak N wrote: 20 Dec 2022, 13:14 Ma nemam ja to volje gledati. To su ti srdnjovjekovni palamudani, tipa Miroljub Petrović.
Imali su oni i te neke debate na tik-toku hahah
Pa što onda kojeg vraga pišeš? To se samo pređe pogledom i nastaviš svojim putem.
Ev, i havana će organizovat tribinu na kojoj će vazit o zločinima monoteizma.
Pa?! Dokle god mene ne tjera da prisustvujem istoj, meni taman. A ako me natjera, doći ću naoružan truhlim paradajzom i pokvarenim jajima, pa nek vidi isplati li mu se da me tjera.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests