Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Moderator: Krokodil Behko

DA li treba odrzati tribinu u javnoj insituciji

Ne treba jer ona vrijeđa osjećanje ateista koji su nasi građani , ali ne treba odrzavati ni gay parade na javnm mjestima jer vrijeđaju osjećanja vjernika.
4
100%
Treba odrzati tribinu u javnoj insitituciji , jer su i vjernici dio ovog društva, kao što treba i odrzavati gay parade na javnim mjestima (ulicama).
0
No votes
 
Total votes: 4

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37870
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2279 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Pasaga » 25 Dec 2022, 22:53

Veca wrote: 25 Dec 2022, 22:49
Pasaga wrote: 25 Dec 2022, 17:55 sto ne zabrani pederima ...cist razvrat
kurko ...

Pasa, moj, sta je ovo? ...ti bi stvarno da se ovo odrzi u institucijama? ...haj potvrdi mi, namah te baniram! :cudi ...trebalo bi ovdje, stvarno, klikere ukljuciti! ...jos naziv :ubihse
to je isto
i parade su na ulicama,trgovima
to su javne scene ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Mutevelija » 25 Dec 2022, 22:58

Krokodil Behko wrote: 25 Dec 2022, 22:16 Mutevelija, pišam se na anketu.
Gdje je srednja opcija "nek održavaju šta hoće, ali mimo javnih institucija"?
Ovo si namjerno ovako postavio "ili-ili".


I da, ovi nisu ni sjeli na vlast, a počeo progon nepodobnih.
Dobro je reko Šemsudin Mehmedović, samo nek nastave vako i na sljedećim izborima SDA i DF će ih podaviti ko piliće.
Trik je u anketi jer svi koji hoće da zabrane golosu držali bi parade.

To ti je ko kad ne čitaš ona mala slova kad potpisujes ugovor u banci
Djavo je u detaljima
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Mutevelija » 25 Dec 2022, 23:01

Chan wrote: 25 Dec 2022, 21:46
Mutevelija wrote: 25 Dec 2022, 21:41

Nego , ako Bog ne postoji fizički kako ateisti tvrde, a ako se odredjen broj ljudi drži pravila koje smatraju da je Bog dao onda Bog kao sila ili ideja koja djeluje postoji.
Ako se drže odredjenog moralnih nacela
Vjeruješ da postoji. To je sve što možeš i to je vrlo poštena pozicija. Ako već tvrdiš da postoji, onda molim predoči dokaze o postojanju. A njih, naravno, nema. Kur'an nije dokaz.

Moral nije isključivo religijska kategorija niti je to objektivni moral. Objektivni moral, ako postoji, mora biti izvan religija.
Moral je ono što je usadjeno u nas kao eto prvobitnu društvenu zajednicu, i životinje imaju morala nekoga ali nemaju ga kao ljudi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Veca » 25 Dec 2022, 23:01

Mutevelija wrote: 25 Dec 2022, 20:07 SAm je naziv trolovski kao da sam ga ja pisao ali nije zločin ateista, nego ateizma, a na sta se misli, misli se na zločin protiv duhovnosti i ljudske duše.

Ne moze se zvati grijeh ateizma jer grijeh kao koncept u ateizmu ne postoji.

...ako je tako, sto mene nisu osakatili? ...jel' to ja nemam duhovnost u sebi i dusu? ko je to kome i moze zabraniti duhovnost i dusu, dragi Allahu, ti si kadar! ...potrudi se fraeru, knjige u ruku, pa da vidis duhovnosti!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Veca » 25 Dec 2022, 23:04

Pasaga wrote: 25 Dec 2022, 22:53
Veca wrote: 25 Dec 2022, 22:49


Pasa, moj, sta je ovo? ...ti bi stvarno da se ovo odrzi u institucijama? ...haj potvrdi mi, namah te baniram! :cudi ...trebalo bi ovdje, stvarno, klikere ukljuciti! ...jos naziv :ubihse
to je isto
i parade su na ulicama,trgovima
to su javne scene ....

...ne moze biti nikad isto, eno im ulice, neka tribinaju, mante se drzavnih institucija! ...jeste li normalni?!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Veca » 25 Dec 2022, 23:07

jooooooooj dje sam usla, a temu postavio Mutonja! :grana ...opalit cu se sama u glavu! ...malo imate problema u BiH, pa zaratili sa ateistima! ...sta vas boli quratz ko u sta vjeruje ili ne vjeruje!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Mutevelija » 25 Dec 2022, 23:07

:zao
Veca wrote: 25 Dec 2022, 23:01
Mutevelija wrote: 25 Dec 2022, 20:07 SAm je naziv trolovski kao da sam ga ja pisao ali nije zločin ateista, nego ateizma, a na sta se misli, misli se na zločin protiv duhovnosti i ljudske duše.

Ne moze se zvati grijeh ateizma jer grijeh kao koncept u ateizmu ne postoji.

...ako je tako, sto mene nisu osakatili? ...jel' to ja nemam duhovnost u sebi i dusu? ko je to kome i moze zabraniti duhovnost i dusu, dragi Allahu, ti si kadar! ...potrudi se fraeru, knjige u ruku, pa da vidis duhovnosti!
Pa ateizam negira postojanje duše , a i duhovnost i spiritualnosti , a ateisti mogu biti moralni ali to nisu načela ateizma , nego onoga sto je ugradjeno u ljude od rodjenja u zdravi razum i sto je potvrdjeno vjerama.


Liberal ce reci nek svako radi sta hoce dokle god me ugrozava drugoga.
Ali ponekad ta radnja moze indirektno ugroziti ostale pa NPR da djeca gledaju gay filmove u kinima , da gledaju gole muskarce zenen na ulicama
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Mutevelija » 25 Dec 2022, 23:07

Veca wrote: 25 Dec 2022, 23:04
Pasaga wrote: 25 Dec 2022, 22:53

to je isto
i parade su na ulicama,trgovima
to su javne scene ....

...ne moze biti nikad isto, eno im ulice, neka tribinaju, mante se drzavnih institucija! ...jeste li normalni?!
Pa i ulice su drzavna javna dobra
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Veca » 25 Dec 2022, 23:10

haj, bizi! :mah
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8238 times
Been thanked: 8591 times
Status: Online

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by immuno » 25 Dec 2022, 23:19

Jel moze neko da mi objasni da moze sad osnovati il zeli osnovati islamsku drzavu gdje, sta, kako I po uzoru koga, cega?

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15354
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 644 times
Been thanked: 2120 times
Status: Online

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Laser » 25 Dec 2022, 23:23

Bosnia_Nord wrote: 25 Dec 2022, 22:40
Laser wrote: 25 Dec 2022, 22:29

Ali ja ne znam Kur'anske zakone.

Znaš li ti?

Da li se ti zakoni sastoje samo od marisanja Havane što pije travaricu ili marisanja Fude što faća tuđe sise onako odreda?

Da li je to bitnije od svega i da li bi svijet bio sasvim OK kad niko ne bi pio alkohol i kad ne bi guzio tuđe žene ko onaj razvratnik Fudo?
Zakoni kao zakoni.
Isto kao što dobiješ prekrašjni nalog kada malo prekoračiš brzinu iako nisi nikoga povrijedio i bio si sam na putu ali je te radar ufatio.
To što ti pokušavaš smanjiti zakon i na neki način pokušavati predstaviti kao besmislen jer eto ne izgleda kao nešto toliko loše, to je tvoj problem.
Bože sačuvaj, ne bih ništa dodavao, ali naročito ne bih smanjivao.

Ne bih smanjivao druga zla, kao npr laganje, varanje, podvaljivanje i neplačanje poreza. To ti je mnogo gore i društveno štetnije od pijenja alkohola i kurvaluka.

Da se ja nešto pitam (ne daj Bože), rezao bih jaja za neplaćanje poreza, za krađu i pronevjeru, utaju i namjerno oštećivanje ekonomije.

Alkohol i bludničenje su rijetko kad i rijetko gdje društveno zlo, a varanje i potkradanje društva i naroda su uvijek društveno zlo.

Gdje ta zla caruju, tu nema hajra ni napretka, pa makar niko ne pio alkohol, makar niko ne guzio tuđe žene ko što to Fudo radi :D. . Gdje vlada takav nered i nepoštenje tu je druže fukarluk, a fukarluk ne daje puno prostora ni za kakve moralne vrijednosti. Tu ti je onda ko koga smustafi.

Postoje prioriteti. Šerijat je sazdan od redanja stvari na svoje mjesto.

Da znaš išta o predislamskom arapskom društvu, vidio bi da je Objava počela od prioriteta. Prvo od neznanja, tlačenja slabijeg, lihvarenja itd. Priča o alkoholu i bludničenju je došla mnogo kasnije.

Haj zdravo.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Mutevelija » 25 Dec 2022, 23:27

immuno wrote: 25 Dec 2022, 23:19 Jel moze neko da mi objasni da moze sad osnovati il zeli osnovati islamsku drzavu gdje, sta, kako I po uzoru koga, cega?
Teško, ako bi htjeli moraju se svi muslimani izjasniti da zele eto recimo globalni hilafet, i suniti i šiti i svi pravci i mezhebi da izaberu tog vođu halifu, ono sto se Bagdad idila bio proglasio, ali nije bio pravi jer narod ga nije postavio za halifu.

Čak ni talibani nemaju hilafet imaju emirat, nesto lokalno, ali hilafet je ono cemu teze svi muslimani, iako neki vjeruju da će ga osnovati Isa a.s da Mehdijem pred kraj Svijeta.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by insomnia » 25 Dec 2022, 23:29

Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 809
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Bosnia_Nord » 25 Dec 2022, 23:38

Laser wrote: 25 Dec 2022, 23:23
Bosnia_Nord wrote: 25 Dec 2022, 22:40

Zakoni kao zakoni.
Isto kao što dobiješ prekrašjni nalog kada malo prekoračiš brzinu iako nisi nikoga povrijedio i bio si sam na putu ali je te radar ufatio.
To što ti pokušavaš smanjiti zakon i na neki način pokušavati predstaviti kao besmislen jer eto ne izgleda kao nešto toliko loše, to je tvoj problem.
Bože sačuvaj, ne bih ništa dodavao, ali naročito ne bih smanjivao.

Ne bih smanjivao druga zla, kao npr laganje, varanje, podvaljivanje i neplačanje poreza. To ti je mnogo gore i društveno štetnije od pijenja alkohola i kurvaluka.

Da se ja nešto pitam (ne daj Bože), rezao bih jaja za neplaćanje poreza, za krađu i pronevjeru, utaju i namjerno oštećivanje ekonomije.

Alkohol i bludničenje su rijetko kad i rijetko gdje društveno zlo, a varanje i potkradanje društva i naroda su uvijek društveno zlo.

Gdje ta zla caruju, tu nema hajra ni napretka, pa makar niko ne pio alkohol, makar niko ne guzio tuđe žene ko što to Fudo radi :D. . Gdje vlada takav nered i nepoštenje tu je druže fukarluk, a fukarluk ne daje puno prostora ni za kakve moralne vrijednosti. Tu ti je onda ko koga smustafi.

Postoje prioriteti. Šerijat je sazdan od redanja stvari na svoje mjesto.

Da znaš išta o predislamskom arapskom društvu, vidio bi da je Objava počela od prioriteta. Prvo od neznanja, tlačenja slabijeg, lihvarenja itd. Priča o alkoholu i bludničenju je došla mnogo kasnije.

Haj zdravo.
Ne vidim kako jedno isključuje drugog.
Naravno da krađa, korupcija i slične stvari se najstrožije moraju kazniti, to se podrazumijeva, ali isto tako se kažnjava i alkohol i blud, ne vidim u čemu je problem?

Ja zamjeram našem narodu što su na neki način zaboravili na te stvari previše su mlaki prema ljudima koji kradu, u osnovi svaki musliman se mora groziti na krađu i na korupciju.

Kada čujem ovaj hadis, naježim se uvijek
Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je, objašnjavajući obavezu pravednosti prema svima, rekao: „One koji su bili prije uništilo je to što, kada bi neko od njihovih uglednih ukrao, oni ga ne bi kažnjavali, a kada bi to učinio neki slabić, oni bi ga kaznili. Tako mi Allaha, ja bih svojoj kćerki Fatimi odsjekao ruku ukoliko bi ukrala!
Pogotovo ovo što sam boldirao, vidiš koliko je samo poštenje bitno a koliko se kod nas to olahko pušta. Ali opet ne kontam u čemu je problem, jednostavno je sve, ko ukrade kazna, ko počini blud kazna i to je to.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Mutevelija » 25 Dec 2022, 23:39

insomnia wrote: 25 Dec 2022, 23:29
Adet je od dina stariji.
Stara izreka
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15354
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 644 times
Been thanked: 2120 times
Status: Online

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Laser » 25 Dec 2022, 23:43

Bosnia_Nord wrote: 25 Dec 2022, 23:38
Laser wrote: 25 Dec 2022, 23:23

Bože sačuvaj, ne bih ništa dodavao, ali naročito ne bih smanjivao.

Ne bih smanjivao druga zla, kao npr laganje, varanje, podvaljivanje i neplačanje poreza. To ti je mnogo gore i društveno štetnije od pijenja alkohola i kurvaluka.

Da se ja nešto pitam (ne daj Bože), rezao bih jaja za neplaćanje poreza, za krađu i pronevjeru, utaju i namjerno oštećivanje ekonomije.

Alkohol i bludničenje su rijetko kad i rijetko gdje društveno zlo, a varanje i potkradanje društva i naroda su uvijek društveno zlo.

Gdje ta zla caruju, tu nema hajra ni napretka, pa makar niko ne pio alkohol, makar niko ne guzio tuđe žene ko što to Fudo radi :D. . Gdje vlada takav nered i nepoštenje tu je druže fukarluk, a fukarluk ne daje puno prostora ni za kakve moralne vrijednosti. Tu ti je onda ko koga smustafi.

Postoje prioriteti. Šerijat je sazdan od redanja stvari na svoje mjesto.

Da znaš išta o predislamskom arapskom društvu, vidio bi da je Objava počela od prioriteta. Prvo od neznanja, tlačenja slabijeg, lihvarenja itd. Priča o alkoholu i bludničenju je došla mnogo kasnije.

Haj zdravo.
Ne vidim kako jedno isključuje drugog.
Naravno da krađa, korupcija i slične stvari se najstrožije moraju kazniti, to se podrazumijeva, ali isto tako se kažnjava i alkohol i blud, ne vidim u čemu je problem?

Ja zamjeram našem narodu što su na neki način zaboravili na te stvari previše su mlaki prema ljudima koji kradu, u osnovi svaki musliman se mora groziti na krađu i na korupciju.

Kada čujem ovaj hadis, naježim se uvijek
Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je, objašnjavajući obavezu pravednosti prema svima, rekao: „One koji su bili prije uništilo je to što, kada bi neko od njihovih uglednih ukrao, oni ga ne bi kažnjavali, a kada bi to učinio neki slabić, oni bi ga kaznili. Tako mi Allaha, ja bih svojoj kćerki Fatimi odsjekao ruku ukoliko bi ukrala!
Pogotovo ovo što sam boldirao, vidiš koliko je samo poštenje bitno a koliko se kod nas to olahko pušta. Ali opet ne kontam u čemu je problem, jednostavno je sve, ko ukrade kazna, ko počini blud kazna i to je to.
Ništa nije jednostavno, pogotovo ne društvene norme u ovom ili onom podneblju, ovom ili onom vremenu.

Svakog petka na džumi slušaš generalno uputstvo i redanje prioriteta:

Innellahe je'muru bil adli vel ihsani.... I tako dalje, sura Nahl, ajet br 90.

Allah zahtijeva da se svačije pravo poštuje, da se hajrati čine, da se bližnje pomaže, a tek poslije toga da se loša djela ne čine.

Razmisli malo o prioritetima, o razlici između društvenog zla i zla prema samom sebi.

Ostavite se dreke i vike na alkohol i kurvaluk, sve dok nam pokraše sve što vidimo oko sebe, sve dok zatvaraju fukaru koja posiječe metar drva u šumi, a teške kriminalce oslobađaju.


Uostalo,, mislim da se nas dvojica ne možemo sresti ni u čemu, pa je naša dalja rasprava posve bespredmetna. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8238 times
Been thanked: 8591 times
Status: Online

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by immuno » 25 Dec 2022, 23:48

Mutevelija wrote: 25 Dec 2022, 23:27
immuno wrote: 25 Dec 2022, 23:19 Jel moze neko da mi objasni da moze sad osnovati il zeli osnovati islamsku drzavu gdje, sta, kako I po uzoru koga, cega?
Teško, ako bi htjeli moraju se svi muslimani izjasniti da zele eto recimo globalni hilafet, i suniti i šiti i svi pravci i mezhebi da izaberu tog vođu halifu, ono sto se Bagdad idila bio proglasio, ali nije bio pravi jer narod ga nije postavio za halifu.

Čak ni talibani nemaju hilafet imaju emirat, nesto lokalno, ali hilafet je ono cemu teze svi muslimani, iako neki vjeruju da će ga osnovati Isa a.s da Mehdijem pred kraj Svijeta.
Hvala ti
Kad citam ove postove svi bi islamsku drzavu I jedino to valja I treba. Sve ovo sto imamo danas od uredjenja, ljudi, drustva ukupno nista ne valja I treba unistiti... To ne mogu da prihvatim. Rodjena u muslimanskoj mahali, odgojena u Islamu al me zivot I rat otjerase I prvi posao dobijem u crkvenoj bolnici. Po ovome sto ovdje citam niposto nisam smjela tu raditi, morala sam, nisam imala izbora dvoje djece treba hraniti. E takve Momente u zivotu ne mozes eliminisati I biti iskljuciv.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53857
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15207 times
Status: Online

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by HAVANA » 25 Dec 2022, 23:49

Bosnia_Nord wrote: 25 Dec 2022, 23:38
Laser wrote: 25 Dec 2022, 23:23

Bože sačuvaj, ne bih ništa dodavao, ali naročito ne bih smanjivao.

Ne bih smanjivao druga zla, kao npr laganje, varanje, podvaljivanje i neplačanje poreza. To ti je mnogo gore i društveno štetnije od pijenja alkohola i kurvaluka.

Da se ja nešto pitam (ne daj Bože), rezao bih jaja za neplaćanje poreza, za krađu i pronevjeru, utaju i namjerno oštećivanje ekonomije.

Alkohol i bludničenje su rijetko kad i rijetko gdje društveno zlo, a varanje i potkradanje društva i naroda su uvijek društveno zlo.

Gdje ta zla caruju, tu nema hajra ni napretka, pa makar niko ne pio alkohol, makar niko ne guzio tuđe žene ko što to Fudo radi :D. . Gdje vlada takav nered i nepoštenje tu je druže fukarluk, a fukarluk ne daje puno prostora ni za kakve moralne vrijednosti. Tu ti je onda ko koga smustafi.

Postoje prioriteti. Šerijat je sazdan od redanja stvari na svoje mjesto.

Da znaš išta o predislamskom arapskom društvu, vidio bi da je Objava počela od prioriteta. Prvo od neznanja, tlačenja slabijeg, lihvarenja itd. Priča o alkoholu i bludničenju je došla mnogo kasnije.

Haj zdravo.
Ne vidim kako jedno isključuje drugog.
Naravno da krađa, korupcija i slične stvari se najstrožije moraju kazniti, to se podrazumijeva, ali isto tako se kažnjava i alkohol i blud, ne vidim u čemu je problem?

Ja zamjeram našem narodu što su na neki način zaboravili na te stvari previše su mlaki prema ljudima koji kradu, u osnovi svaki musliman se mora groziti na krađu i na korupciju.

Kada čujem ovaj hadis, naježim se uvijek
Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je, objašnjavajući obavezu pravednosti prema svima, rekao: „One koji su bili prije uništilo je to što, kada bi neko od njihovih uglednih ukrao, oni ga ne bi kažnjavali, a kada bi to učinio neki slabić, oni bi ga kaznili. Tako mi Allaha, ja bih svojoj kćerki Fatimi odsjekao ruku ukoliko bi ukrala!
Pogotovo ovo što sam boldirao, vidiš koliko je samo poštenje bitno a koliko se kod nas to olahko pušta. Ali opet ne kontam u čemu je problem, jednostavno je sve, ko ukrade kazna, ko počini blud kazna i to je to.
Sta je blud i koga bi ti kaznjavao? Ko si? Postoji zakon koji kaze sta je krivicno djelo i koja je propisana kazna. Zivim ja recimo sa djevojkom, izadjemo, pojedemo picu sa sunkom, pravu, ne kofole, popijemo po 4 pive i jebemo se svu noc... Ko ce me kaznit, ti?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 809
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by Bosnia_Nord » 25 Dec 2022, 23:54

HAVANA wrote: 25 Dec 2022, 23:49
Bosnia_Nord wrote: 25 Dec 2022, 23:38

Ne vidim kako jedno isključuje drugog.
Naravno da krađa, korupcija i slične stvari se najstrožije moraju kazniti, to se podrazumijeva, ali isto tako se kažnjava i alkohol i blud, ne vidim u čemu je problem?

Ja zamjeram našem narodu što su na neki način zaboravili na te stvari previše su mlaki prema ljudima koji kradu, u osnovi svaki musliman se mora groziti na krađu i na korupciju.

Kada čujem ovaj hadis, naježim se uvijek


Pogotovo ovo što sam boldirao, vidiš koliko je samo poštenje bitno a koliko se kod nas to olahko pušta. Ali opet ne kontam u čemu je problem, jednostavno je sve, ko ukrade kazna, ko počini blud kazna i to je to.
Sta je blud i koga bi ti kaznjavao? Ko si? Postoji zakon koji kaze sta je krivicno djelo i koja je propisana kazna. Zivim ja recimo sa djevojkom, izadjemo, pojedemo picu sa sunkom, pravu, ne kofole, popijemo po 4 pive i jebemo se svu noc... Ko ce me kaznit, ti?
Mi pričamo o šerijatskoj državi i njenim zakonima a ne demokratskoj državi.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53857
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15207 times
Status: Online

Re: Iz Naše stranke traže zabranu održavanja tribine "Zločin ateizma" u Vogošći

Post by HAVANA » 25 Dec 2022, 23:57

immuno wrote: 25 Dec 2022, 23:48
Mutevelija wrote: 25 Dec 2022, 23:27

Teško, ako bi htjeli moraju se svi muslimani izjasniti da zele eto recimo globalni hilafet, i suniti i šiti i svi pravci i mezhebi da izaberu tog vođu halifu, ono sto se Bagdad idila bio proglasio, ali nije bio pravi jer narod ga nije postavio za halifu.

Čak ni talibani nemaju hilafet imaju emirat, nesto lokalno, ali hilafet je ono cemu teze svi muslimani, iako neki vjeruju da će ga osnovati Isa a.s da Mehdijem pred kraj Svijeta.
Hvala ti
Kad citam ove postove svi bi islamsku drzavu I jedino to valja I treba. Sve ovo sto imamo danas od uredjenja, ljudi, drustva ukupno nista ne valja I treba unistiti... To ne mogu da prihvatim. Rodjena u muslimanskoj mahali, odgojena u Islamu al me zivot I rat otjerase I prvi posao dobijem u crkvenoj bolnici. Po ovome sto ovdje citam niposto nisam smjela tu raditi, morala sam, nisam imala izbora dvoje djece treba hraniti. E takve Momente u zivotu ne mozes eliminisati I biti iskljuciv.
Isto ko kad kaze jok kredit. Eto ko meni merak bit duzan i placat 20 godina. Neko prodaje hurme, neko dzempere a neko pare. Kupi ako ti treba. Sve u zivotu sam na kredit napravio. Skucio se, izrodili djecu, napravio biznis, odskolovo djecu, pomogo i pomazem majku, sestru, punicu, oca, placam poreze, doprinose... Sve od kredita za obrtna sredstva i dugorocne investicije... Kaze nemoj. A kako? To ne kaze. Pasce s neba il sta? Da stedim za stan, cerkin master, od druge faks i sve sto nosi, materi i sestri lijekove u merhametu da trazim il sta?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Stare ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests