Elmedin Konaković

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Pasaga » 19 Feb 2023, 06:49

Obojica ste u pravu
Postoji tu vise ono...ali ...
Naci uljeza,maknuti ga,vec sad,mada je i pokasno
Tu korupciju rjesit unutra stranke,time ce nestati i u drustvu,vecinom
Ova garnitura sad,rastocit ce drzavu,to vise niko nepovrati,tu je najvisa steta,propast cjelog jednog naroda.
Mogu oni ostvarit neke rezultate,i ostvarit ce,to ce biti opet zarad drzavnih resursa,ne zbog njihovog umjeca.
Preskupo je to.
Nekazem da ni Bake nije to radio,zarad sebe i zene mu,koja je u vecini i proizvela ovaj scenario.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Krokodil Behko » 19 Feb 2023, 10:38

Korisni idiot.
Sad znamo kakvi Bošnjaci trebaju biti, kako bi se dopali Evropi.
Eto, s njim odmah sastanče razni ministri. Uz njega je poput sjenke hadezeovac Brkić.
Znači Bošnjaci moraju imati patrona uz sebe, u svakoj prilici, inače se ne pika i križa kao erdoganovac.
I Denis zvizdić je jučer u Washingtonu, imao sjenku uz sebe, nekog Dodikovog lika.

Jel se sjeća ko, vodi li Čović uz sebe nekog Bošnjaka u Zagreb, ili ona Krišto, ili bilo ko iz te stranke?
Isto to i Srbi.

Al doći će Duluminjo da pofali popularnost Konakovića u svijetu, jebitito.
online

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1452 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Kai » 19 Feb 2023, 10:52

Ublehas..
Vragolasto..:zao

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Taare » 19 Feb 2023, 11:50

Pasaga wrote: 19 Feb 2023, 06:49 Obojica ste u pravu
Postoji tu vise ono...ali ...
Naci uljeza,maknuti ga,vec sad,mada je i pokasno
Tu korupciju rjesit unutra stranke,time ce nestati i u drustvu,vecinom
Ova garnitura sad,rastocit ce drzavu,to vise niko nepovrati,tu je najvisa steta,propast cjelog jednog naroda.
Mogu oni ostvarit neke rezultate,i ostvarit ce,to ce biti opet zarad drzavnih resursa,ne zbog njihovog umjeca.
Preskupo je to.
Nekazem da ni Bake nije to radio,zarad sebe i zene mu,koja je u vecini i proizvela ovaj scenario.
Ti isto dijete. Lakše je pronaći par poštenih i izvući ih iz te mafijaške organizacije nego očistiti istu.
od samog osnivanja leglo bande i kriminalnih tipusa.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Pasaga » 19 Feb 2023, 15:06

rekoli da se mora ocistiti...

sta ti citas ....bogtepito
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Taare » 19 Feb 2023, 15:21

A ja tebi napisah da si naivan ako vjeruješ da se može očistiti.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Pasaga » 19 Feb 2023, 15:25

nemoj da sad ustajem..... :mrgud :roll
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1452 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Kai » 19 Feb 2023, 18:43

Nije mogao da vodi kosarkaski klub a ne da se pita za neke stvari o drzavi..
Vragolasto..:zao

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Naseef Mushroom » 20 Feb 2023, 02:29

Osnivanje SDA
Dvadeset i šestog maja 1990. godine je u svečanoj sali hotela “Holiday Inn” održana Osnivačka skupština SDA, čime je ozvaničen početak djelovanja ove političke stranke, nakon 45 godina jednopartijskog sistema u Jugoslaviji.


Na kraju dokumenta četrdesetorica su se potpisala ponaosob kako slijedi:

Alija Izetbegović, dipl. pravnik iz Sarajeva; Muhamed Čengić, dipl. ing. Iz Sarajeva; dr. Maid Hadžiomeragić, stomatolog iz Sarajeva; dr Muhamed Huković, profesor iz Sarajeva; Edah Bećirbegović, advokat iz Sarajeva; prim. dr. Šacir Ćerimović, ljekar iz Sarajeva; Salim Šabić, privrednik iz Zagreba; prof. dr. Sulejman Mašović, Defektološki fakultet Zagreb; prof. dr. Fehim Nametak, znanstveni radnik iz Sarajeva; Salih Karavdić, advokat iz Sarajeva; Fahira Fejzić, novinar iz Sarajeva; dr. Šaćir Čengić, ljekar iz Sarajeva; Edhem Traljić, dipl. pravnik iz Sarajeva; Džemaludin Latić, književnik iz Sarajeva; Omer Pobrić, muzičar iz Sarajeva; dr. Sead Šestić, znanstveni radnik iz Sarajeva; prim. dr. Tarik Muftić, ljekar iz Mostara; Safet Isović, estradni umjetnik iz Sarajeva; dr. Šemso Tanković, docent na ekonomskom fakultetu u Zagrebu; Mirsad Veladžić, magistar tehnologije iz Velike Kladuše; prim. dr. Kemal Bičakčić, ljekar iz Sarajeva ; Abdulah Skaka, obrtnik iz Sarajeva; Omer Behmen, dipl. ing. građ. iz Sarajeva; Šefko Omerbašić, glavni imam iz Zagreba; dr. Mustafa Cerić, docent Islamskog teološkog fakulteta iz Sarajeva; dr. Sulejman Čamdžić, znanstveni radnik iz Zagraba; prof. dr. Lamija Hadžiosmanović, Filozofski fakultet iz Sarajeva; dr. Halid Čaušević, dipl. pravnik iz Sarajeva; Kemal Nanić, dipl. ing. građevine iz Zagreba; Bakir Sadović, student iz Sarajeva; Faris Nanić, student iz Zagreba; Nordin Smajlović, student iz Zagreba; Husein Huskić, magistar mašinstva iz Zagreba; Mirsad Srebrenković, dipl. pravnik iz Zagreba; Nedžad Džumhur, dipl. tehnolog iz Banja Luke; Fehim Nuhbegović, privrednik iz Zagreba; Đulko Zunić, privrednik iz Zagreba; prof. dr. Almasa Šaćirbegović, Veterinarski fakultet u Sarajevu; prof. dr. Ahmed Bračković, Ekonomski fakultet u Sarajevu.

Dva mjeseca nakon press-konferencije u „Holiday Innu“, u istom hotelu održana je Osnivačka skupština SDA. Sala je bila prepuna, euforija je ovladala svim prisutnim dušama. „Početni strah“, kako svjedoče sudionici, zamijenili su „prkos i odlučnost“. Među zvanicama bilo je mnogo uglednih ljudi. Kamere su posebnu pažnju posvetile Adilu Zulfikarpašiću, kultnom bošnjačkom emigrantu. U to vrijeme Zulfikarpašić je živio u Zürichu, gdje je osnovao Bošnjački institut, instituciju koja posjeduje vrlo vrijedne dokumente o historiji Bosne i Hercegovine. Adil je zajedno sa istomišljenicima već bio potpisnik nekoliko demokratskih inicijativa vezanih za tlo bivše Jugoslavije. Imao je veliko političko iskustvo, pa je ostale članove SDA njegovo prisustvo snažno hrabrilo na dalju akciju.
Zulfikarpašić, Safet i Pobrić, samo neki od lopova i neprijatelja svog naroda i države.
Može svako imati pravo na negativno mišljenje u šta je se kasnije SDA pretvorila, ali tvrditi da su od samog osnivanja bili leglo bande i kriminalnih tipusa može samo neko tvrditi za koga Bošnjak nije ni za šta bolje nego za novčanice sa rudarskim šljemom ili viceva o Muji.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Naseef Mushroom » 20 Feb 2023, 03:03

Melek wrote: 19 Feb 2023, 05:47 Zavisi to pomalo i od rezultata koje bi ovi novi shaneri trebalo da naprave. Mozda gradjanima bude bolje a mozda ne. Ipak ne treba sve uzimati zdravo za gotovo bez svih cinjenica na stolu. Mozda ovi ipak zaustave iseljavanje kao sto tvrde da im je to jedan od najbitnijih politickih ciljeva a mozda ne. Ako to npr urade, golemu su stvar uradili. Isto vazi i za mnoge druge stvari. Ruku na srce, da je prijasnja vlast bila ok, te stvari ne bi ni bile prisutne kao problem, a ipak jesu. Da li je to do njih ili do neke vise sile, ostaje da se vidi.

Onda dalje, htjeli mi to ili ne, SDA je u principu jedina veca politicka partija u BiH iz koje su se masovno odmetali i jos uvijek se odmecu visoko rangirani clanovi. Zvizda, Kifla itd itd, sve su to bili vodeci rukovodioci koji su jednostavno izasli iz nje iz protesta. Treba ipak postaviti pitanje zasto je to tako. Sta ne stima? Jer da sve stima ne bi toga bilo. U sustini su bas oni i pritisli SDA i izbacuju je iz vlasti. Prvenstveno oni a ne neko drugi. Eto, to treba rascistiti prije sveg ostalog. Jedan Zvizdic npr je izuzetan resurs. Pa i ovaj Kifla nije glup. Ima kapacitet. Da ipak nije do Baketa? Nije puno odliva bilo za Tihicevog vakta, barem mi se tako cini. Ko je vrhovni mamlaz u tom kontekstu, to treba prvo da se objelodani.
Mene Konaković i njegov NiP strašno podsjećaju na Fahrudina Radončića i njegov SBB prije deceniju. Tada je i on imao svoje članke u Avazu i spotove na svojoj televiziji Alfa kako je on miljenik zapada, kako nas SDA okreće protiv Amerike, kako Bakir šuruje sa Iranom i Turskom dok Fahro postavlja slike kako se slika sa zapadnim (trećerazrednim) političarima i trudi se da očuva veze. Ko je stariji možda se sjeća toga.
Samo je sada razlika što je OHR odlučio da entitet Federacija postane vladavina Hrvata pa su konkretniji u potezima pa zbog toga Konaković izgleda bolji diplomata od Fahre i da radi bolji posao za Bosnu i Hercegovinu.
Da nije toga Dino bi ostao zapamćen kao ublehaš poput Fahre.

Što se tiče odliva iz SDA za vrijeme Bakira u poređenja sa SDA sa Tihićem to je tačno. Međutim kada su se tolike stranke udružile i postale Osmorka meni to lično nije smetalo jer sam mislio da je cilj toga da preuzmu vlast u bošnjačkim većinskim mjestima i državnom nivou i protiv toga nemam ništa protiv, jer mi je samo važno da postoji jedna jaka bošnjačka stranka, bila to SDA ili neka druga.

Međutim kada se pogledaju potezi Schmidta, tu postaje jasno da je Osmorka dio projekta gdje im je unaprijed rečeno šta će biti (ne svima, ali određenim uticajnim glavama iz te Osmorke) i zato je krenuo masivni odliv. Jer ne može biti da npr. u mnogim opštinama komplet SDA rukovodstvo pređe u NiP jer je za njih SDA jedan brod koji tone a da niko od njih ne poznaje svoje sugrađane glasače iz vlastitih opština pa da niko od njih nije mogao predviditi da će SDA, tzv. brod koji tone, ostvariti solidan rezultat na izborima. Sada je se ispostavilo šta su tačno mislioi sa “brod koji tone”.

A kod dobrog broja našeg naroda postoji jedna ružna osobina da ako ti se SDA ogadi da odmah osjećaš simpatije prema velikosrpskoj i velikohrvatskoj politici, najpoznatiji primjeri su Senad Hadžifejzović, Džemaludin Latić i Fahrudin Radončić. Mnogi u Osmorci pokazuju slične osobine.
Last edited by Naseef Mushroom on 20 Feb 2023, 03:52, edited 1 time in total.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2918 times
Been thanked: 2593 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Naseef Mushroom » 20 Feb 2023, 03:20

Ima dobar primjer i sa Konakovićem koji je gostovao na Face TV nakon izbora 2020. gdje je ostvario super rezultat (pogotovo za jednu novu stranku) gdje mu je Senad prenio čestitke od Dritana, a Dino mu na kulturan način uputio jedan Fuck You i napomenuo ga kakav je belaj on napravio u Crnoj Gori a danas, 2-3 godine kasnije mnogi ugledni analitičari, političari i novinari van Bosne i Hercegovine koji nisu Bošnjaci upozoravaju da ovo šta se dešava u BiH, a gdje je Dino jedan od ključnih domaćih aktera, liči na ono šta je se desilo sa Dritanom i Crnom Gorom.

To još više potvrđuje na ono šta sam više puta pisao, da je Dino imao možda opravdan razlog da istupi iz SDA i da osnivanje sopstvene stranke i borbe protiv SDA nije bio zlonamjeran ali da je pred početak ovog projekta kupljen od stranaca koji su pro-HDZ.
Naravno da je taj projekat bio već godinama u pripremi (gdje su sudjelovali Milanović, Radman, Plenković i ostali) ali su Bošnjaci iz Osmorke tek skoro u to uključeni.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2023, 16:20

online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Tokmak » 20 Feb 2023, 19:57

Konačno realan političar. :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2023, 17:10

Kaže Avdo Avdić, regionalna mjerna jedinica za izdaju nije više "Dritan" nego "Konaković"


online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2023, 20:26

Lik ne vadi.

Konaković se sastao s Milanovićem: Teme BiH, susjedstvo i "legitimno predstavljanje"
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Taare » 21 Feb 2023, 21:24

Behko sda trola. Vozi ne gasi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2023, 01:28

Dino Kolut tvrdi da se vodi rat u Rusiji.

Dalje kaže, da smo mi nasred puta od Afrike do Evrope.
Jel ovaj lik ikad u životu vidio neku geografsku kartu?
Ono baš šuplja i glupa priča.

"Ja sam za to da se sve interkonekcije pokrenu. Da se sve počnu realizirati. I tu imate stavove. Interesantno je da su vrlo benevolentni stavovi i međunarodne zajednice prema toj istočnoj interkonekciji, ali ja to gledam s aspekta ekonomije. Stat će nekad taj rat u Rusiji, ako Bog da što prije. Tako da ćemo mi učiniti sve da BiH bude mreža, čvorište ili prenosnik. Imamo čak i neke opcije u kojima da imamo ozbiljnu energetsku infrastrukturu mogli bismo biti tačka preko koje se energija iz Afrike distribuira u Evropu, a od toga mnogo zarađivati. To će biti naši prioriteti", kazao je, između ostalog, Konaković novinarima.
online

User avatar
Admiral
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 112
Joined: 01 Jan 2014, 16:30
Location: Mostar/Detroit
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times
Contact:
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Admiral » 23 Feb 2023, 02:14

Ima li u nas politicar da se moze rec da je posten insan? Da ga i lijeva i desna strana postuje?
BHOP

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Chloe » 23 Feb 2023, 08:57

Politika je teška, a kod nas je preteške.
Imamo i pametnih i poštenih ljudi, koji djeluju unutar svake stranke, samo Bošnjaci imaju problem sami sa sobom, državu ne grade samo političari, i narod je veliki dio toga.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Arthur Dent
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11583
Joined: 11 Oct 2022, 21:14
Has thanked: 761 times
Been thanked: 5204 times
Status: Offline

Re: Elmedin Konaković

Post by Arthur Dent » 23 Feb 2023, 15:34

Image

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests