dnevna doza brata zukana

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26766
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14960 times
Been thanked: 4001 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Veca » 13 Jul 2023, 22:41

...ih kad sam ja Zuku podrzavala, vi ste govorili da je alkos, nistarija itd. ...neka njega! :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Taare » 13 Jul 2023, 22:42

Neka ga, to i ja kažem. Odličan za ovakav vakat
Svi mi se morete obratit

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7001
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2776 times
Been thanked: 1304 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 13 Jul 2023, 23:03

nemeremo se ni mi vise pravit fini
tako treba Zuka jarane samo naprijed
Twiterka

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Taare » 15 Jul 2023, 14:25

Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez kazao je da Milorad Dodik ima svoje prijatelje u Evropi koji rade nečasne stvari u Bosni i Hercegovini i spomenuo Miroslava Lajčaka kao jedno od imena.

“Milorad Dodik ima svoje prijatelje u Evropi koji rade nečasne stvari u Bosni i Hercegovini. Jednog ću spomenuti to je Miroslav Lajčak. Kad god je Milorad Dodik na koljenima oni dođu da ga spase. Na drugoj strani želim da kažem, da ono što je visoki predstavnik uradio, Dodik je sada pred svršenim činom. Steže se obruč oko Milorada Dodika i ako bude ponavljao gluposti oko negiranja genocida mislim da će biti procesuiran i uhapšen”, kazao je Helez za Hayat TV.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Taare » 19 Jul 2023, 19:28

Čim ovaj čedomir ovoliko skijuče, mora da je brt zukan odradio dobar poso
"Zukan Helez ministar odbrane BiH, nije došao u Brisel da bude dio rješenja", poručio je Staša Košarac komentarišući jučerašnji istup Heleza, koji je iz Brisela poručio da je EU shvatila da je Milorad Dodik najveći problem u BiH.

Košarac je izjavio da su, za razliku od Heleza, Milorad Dodik i institucije Republike Srpske ponudili rješenja.

"Helez nije došao u Brisel da bude dio rješenja i zapleo se ko pile u kučine. Nije došao da razmotrimo način na koji će se deblokirati procesi u BiH, kako ćemo doći do toga da institucije funkcionišu, kako ćemo riješiti pitanje imenovanja ministra finansija, kako ćemo riješiti problem stranih sudija u Ustavnom sudu BiH. Nije došao da priča o realizaciji 14 prioriteta. Isključivi motiv mu je širenje laži i neistina u evropskim institucijama, te horski napadi na Milorada Dodika i Republiku Srpsku", poručio je Košarac za RTRS.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Taare » 22 Jul 2023, 18:10

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da bi ministar odbrane BiH Zukan Helez "konačno trebalo da počne da čita i da se informiše pa onda da izlazi u javnost sa svojim stavovima koji su za sada ratnohuškački".
Mislio sam da je Helez bar malo načitan, ali izgleda da sam se prevario. Očigledno da njegov ratnički neoprimitivizam još nije usahnuo dok forsira ratnohuškačku demagogiju namijenjenju svom biračkom tijelu i kafanske tuče od kojih očigledno ne stiže da čita. A ne bi mu škodilo, naprotiv, istakao je Dodik.
On je pozvao Heleza da se urazumi i počne da radi u skladu sa Ustavom i Dejtonskim mirovnim sporazum te "da prestane da prisvaja BiH, jer je ona državna zajednica sastavljena od dva entiteta i tri konstitutivna naroda, a ne unitarna muslimanska zemlja".
Ukoliko se ne urazumi, naglasio je Dodik, moramo onda konstatovati da će se opasni virus političkog ekstremizma koji je zahvatio Heleza teško izliječiti, ako je to uopšte moguće, jer se kod njega očigledno budućnost pomjera ka ekstremnoj prošlosti.

- Takođe, ni Oružane snage BiH nisu njegova ‘Patriotska liga’ ili tzv. Armija BiH. U njoj službuju i srpska i hrvatska komponenta. Znam da mu to teško pada, ali činjenice su na strani onih koji žele dejtonsku BiH, a ne BiH Heleza, reisa Kavazovića, Bakira Izetbegovića i inih kojima je u glavi ‘Zelena transverzala i babo Alija’, te njegova Handžar divizija, poručio je Dodik.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ija-878715
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by insomnia » 22 Jul 2023, 18:19

Kakav ralaksiran cojk jebo im on majku izdajnicku svima
Znam da mu to teško pada, ali činjenice su na strani onih koji žele dejtonsku BiH, a ne BiH Heleza, reisa Kavazovića, Bakira Izetbegovića i inih kojima je u glavi ‘Zelena transverzala i babo Alija’, te njegova Handžar divizija, poručio je Dodik.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Taare » 22 Jul 2023, 18:55

Svi mi se morete obratit

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by mishic » 21 Aug 2023, 14:03

Zukan Helez mi nije "lijegao" jer nikada nisam volio onu sirovost u ponašanju a posebno ne nakon Dodika.
No da se klin klinom izbija pokazao nam je Zukan na najbolji mogući način jer Dodik nakon sukoba sa njim malo pažljivije gleda šta i kome sasipa u brk.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56136
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1976 times
Been thanked: 5848 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Duminjo » 16 Sep 2023, 01:18


User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120563
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2023, 09:47

DODIKOVI MEDIJI U OČAJU: Potez Zukana Heleza glavna tema svih informativnih emisija

Istup ministra odbrane BiH Zukana Heleza koji je najavio donaciju američkih helikoptera Bosni i Hercegovini toliko je razbjesnio medije pod kontrolom Milorada Dodika da je bio glavna tema i večernjeg Dnevnika.

Pa tako RTRS, nekad Javni servis, a već duže vrijeme TV servis pod kontrolom Dodikovog režima, ne posustaje u namjerama da na bilo koji način ospori ili opravda poteze Aleksandra Goganovića, zamjenika ministra odbrane BiH koji osporava Helezove najave.


Podsjetimo, ministar odbrane BiH Zukan Helez rekao je da je pronađeno rješenje nakon što Vijeće ministara BiH nije odobrilo novac za nabavku helikoptera i da će punu cijenu helikoptera platiti SAD, a da je novac već uplaćen.


Odustao je od nabavke UH II helikoptera jer su zastarjeli, pa će SAD kupiti novije BELL 412.

Zamjenik ministra odbrane BiH Aleksandar Goganović izjavio je da u skladu sa zakonom nije moguće da Oružane snage BiH nabave borbene helikoptere, bilo da se radi o sufinansiranju ili o donaciji, jer nisu predviđeni Planom modernizacije.

On je kazao da je planom modernizacije Oružanih snaga BiH planirana nabavka lakih višenamjenskih i srednjih transportnih helikoptera, a to su neborbeni helikopteri koji služe za transport, izviđanje i medicinsku evakuaciju.

Na tvrdnje ministra odbrane BiH Zukana Heleza da će Oružane snage BiH dobiti puno bolje helikoptere od planiranih i da će sve platiti SAD, Goganović je kazao da Planom modernizacije nije planirana nabavka borbenih helikoptera.


- Hipotetički, ukoliko bi se nabavili borbeni helikopteri to bi bilo kršenje plana modernizacije koja je dio Pregleda odbrane usvojenog od strane Predsjedništva BiH, kao vrhovne komande, kazao je on.

Kazao je da ne vjeruje da bi se iko usudio upustiti u taj proces koji bi imao opasne posljedice, jer bi to bilo direktno kršenje Zakona o odbrani i Ustava BiH.

- Na računu Ministarstva odbrane ne postoje obezbijeđena sredstva za nabavku helikoptera. Ako je i istina da su SAD pristale da plate puni iznos, naglašavam da mi o tome nismo zvanično obaviješteni, ali opet ostaje otvoreno pitanje plaćanja PDV-a i špedicije što SAD sigurno ne bi pristale da finansiraju, kazao je uzrujani Goganović, te dodao kako ima informacije da su to neborbeni helikopteri, koje su SAD poklonile drugim državama, budući da Ministarstvo odbrane nije obezbijedilo sufinansiranje u predviđenom roku.

(SB)
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14634 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by ironman » 26 Oct 2023, 10:38

Zukan..misteriozni lik sa informacijama.
On zna i gdje je Jimmy Hoffa.
Ako nista trolla ove sumnjake i cuvare Him :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Skin » 26 Oct 2023, 22:28

eto sad znam ko je zukan helez. fala vi. nemam komentara.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120563
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Krokodil Behko » 02 Dec 2023, 10:31

HELEZ OSTAO PRI SVOJIM TVRDNJAMA: "Fotografije ću predati Tužilaštvu BiH. Tokom dana pucaju plastičnim kuglicama, a navečer...!"



Zukan Helez, ministar odbrane BiH, gostovao je večeras u "Centralnom dnevniku" kod Senada Hadžifejzovića.

Odgovarajući na konstataciju Hadžifejzovića da "Dodikova politika forsira pismo iz RS-a" te da "je jedva dočekala njegovu informaciju o paravojnim kampovima", Helez je odgovorio:


"Dodik je rekao da paradžemati postoje u RS u džamijama. Većina ljudi se okuplja oko džamija; većinom su to stariji. Žele da zastraše to malo ljudi što se okuplja, da kažu da se tu okupljaju neki iz 'Al-Kaide'. Ako OSA ne bude imala informacije o paradžematima, pitat ću Tužilaštvo hoće li pozvati Dodika i Karana!"


Na pitanje postoje li vojni kampovi u RS i da li njih vode Rusi, Helez kaže:

"Prvo treba definisati šta je kamp! Ne mogu iznositi puno detalja, jer sam svjedok. Ja nisam dobio krivičnu prijavu; ja sam svjedok Tužilaštva. Imate prostor između Vučeva – Tjentište; tu je i Sutjeska. Imate sumnjivo oružje. Kada je OSA rekla da nema podataka, to znači da nema podataka tamo, a ne znači da ne postoje".

"Veselinović, sa sjevera Kosova – šef mafije, na američkoj crnoj listi, privatnim helikopterom prelazi granicu? Ko mu je dao odobrenje? …i to na teritoriji gdje još uvijek tražimo nestale iz rata! Bivši ruski ataše u Beogradu napravio je vilu na tom prostoru, pa crkvu, a tu pored je i kamp četnički! Nije im dozvoljeno da pucaju tamo i da nose naoružanje! I to kada kažem – to nije uredu. A dozvoljeno je da neko kaže da postoje paradžemati i ćelije ISIL-a i 'Al-Kaide'!"

Dodao je da neće objaviti fotografije koje posjeduje već da će ih dati Tužilaštvu BiH.


"Da li će Tužilaštvo ići do kraja… Ljudi koji su mi dali fotografije bit će svjedoci i oni će ustupiti fotografije. U toku dana pucaju plastičnim kuglicama, a navečer pravim mecima i naoružanjem. Imam dokaze i za to. To je sve posao", rekao je ministar odbrane BiH.

Helez je rekao i da on "ima pravo na blokadu ako dođe tačka koja je Dodiku od interesa".

"Ne može Dodik ništa kod mene blokirati. Prvi put ovo kažem: ako se ovako zaigra Dodik, postoji matematika da izbacimo SNSD. Nemojte me pitati ko", rekao je i dodao:

"On ne može izbaciti nas! Ne može matematički ubaciti SDA, a izbaciti nas. Željko Komšić i Denis Bećirović bez Željke Cvijanović mogu da raspuste Dom naroda! Jedan od razloga je blokada. Onda se bira novi Dom naroda i onda Dodik neće imati četiri zastupnika. To nije spašavanje već eliminisanje onoga ko radi protiv države", izjavio je Helez.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120563
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Krokodil Behko » 03 Dec 2023, 18:28

Izgleda da taj srpski "airsoft klub" po danu puca kuglice, a uveče uvježbavaju svašta.
Tako tvrdi brat Zukan, a i reakcija srpske nejači puna bjesnila i prijetnji, dokazuju ispravnost rečenog.

Bilo kako bilo, Zukan tvrdi da posjeduje dosta slika, kao dokaze.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: dnevna doza brata zukana

Post by Pasaga » 03 Dec 2023, 18:36

Vidis,na ovo nisu reagovali
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: spacebound, uvijek_kontra and 3 guests