Feministkinje

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Evropska Unija ukida sve muževne izraze i fraze u izgorovu

Post by Naseef Mushroom » 02 Feb 2024, 09:12

Podržavam.
Prva stavka, mijenjamo riječ kurvar jer zvuči previše muški.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14633 times
Status: Offline

Re: Evropska Unija ukida sve muževne izraze i fraze u izgorovu

Post by ironman » 02 Feb 2024, 09:18

EU pokusava usvojit Star trek nacin zivota.
Moglo bi proci da je svijet takav.
Ruzicast.
I to ne smatram nikakvom slaboscu.
Ali.
Huni tj madjari te slovaci pa dio rumuna i zapravo sva varvarska bagra kojima je rusija i njihov nacin jos uvijek u srcu su spremni dokazat da komfor koji EU zivi nije bas tako siguran.
Rus ce ispalit supersonicnu raketu ma ukrajinu cvrsto uvjeren da ce se po njegovom misljenu pederska EU usrat u gace.
Jednostavno nije vrijeme da se trose resursi i vrijeme na takve stvari dok ti na par stotina km horda spremna ceka da popali i opljacka.
Ako se razumijeno.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Evropska Unija ukida sve muževne izraze i fraze u izgorovu

Post by Naseef Mushroom » 02 Feb 2024, 09:31

ironman wrote: 02 Feb 2024, 09:18 EU pokusava usvojit Star trek nacin zivota.
Moglo bi proci da je svijet takav.
Ruzicast.
I to ne smatram nikakvom slaboscu.
Ali.
Huni tj madjari te slovaci pa dio rumuna i zapravo sva varvarska bagra kojima je rusija i njihov nacin jos uvijek u srcu su spremni dokazat da komfor koji EU zivi nije bas tako siguran.
Rus ce ispalit supersonicnu raketu ma ukrajinu cvrsto uvjeren da ce se po njegovom misljenu pederska EU usrat u gace.
Jednostavno nije vrijeme da se trose resursi i vrijeme na takve stvari dok ti na par stotina km horda spremna ceka da popali i opljacka.
Ako se razumijeno.
Ne samo to, primili su krkane iz Mađarske i Poljske u EU a nas nisu jer smo većinski muslimanska država a ironija je da bi sa likovima koje imamo poput Forte, Sabine i Damira Nikšića to prošlo bez glavobolja ali će zato kraj mnogo važnijih problema imati rasprave sa Orbanom vezanom za muško/ženske fraze.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Evropska Unija ukida sve muževne izraze i fraze u izgorovu

Post by Krokodil Behko » 02 Feb 2024, 09:35

U engleskom ni nema naziva u ženskom rodu u vezi raznih izraza
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Evropska Unija ukida sve muževne izraze i fraze u izgorovu

Post by Masamune » 02 Feb 2024, 09:36

ironman wrote: 02 Feb 2024, 09:18 EU pokusava usvojit Star trek nacin zivota.
Moglo bi proci da je svijet takav.
Ruzicast.
I to ne smatram nikakvom slaboscu.
Ali.
Huni tj madjari te slovaci pa dio rumuna i zapravo sva varvarska bagra kojima je rusija i njihov nacin jos uvijek u srcu su spremni dokazat da komfor koji EU zivi nije bas tako siguran.
Rus ce ispalit supersonicnu raketu ma ukrajinu cvrsto uvjeren da ce se po njegovom misljenu pederska EU usrat u gace.
Jednostavno nije vrijeme da se trose resursi i vrijeme na takve stvari dok ti na par stotina km horda spremna ceka da popali i opljacka.
Ako se razumijeno.
To si dobro rekao.
Istočna, ali i dio Jugoistočne Evrope teško da će ovo ikad prihvatiti.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Evropska Unija ukida sve muževne izraze i fraze u izgorovu

Post by Naseef Mushroom » 02 Feb 2024, 09:43

Krokodil Behko wrote: 02 Feb 2024, 09:35 U engleskom ni nema naziva u ženskom rodu u vezi raznih izraza
U engleskom nema ni persiranja.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by Krokodil Behko » 02 Feb 2024, 17:33

Image



Srbijanska glumica Ljubinka Klarić je tokom gostovanja u emisiji "Treća smena", između ostalog, govorila o feminizmu, a njena izjava je bila povod za broje komentare na društvenim mrežama.

"Ja ne prepoznajem žensku neravnopravnost jer prosto ne vjerujem u feminizam. Feminizam danas u Srbiji pa i u Evropi apsolutno ne postoji. Žene postižu iste rezultate kao i muškarci. Ne volim da nipodaštavam muškarce nauštrb žena koje su kao ugrožene jer muškarci mnogo toga rade za nas. Ljudi zidaju zgrade, popravljaju automobile, a mi to ne možemo", navela je.

Voditeljica Una Senić je rekla da se ne slaže s njom jer vjeruje da žene mogu sve. Zatim ju je pitala vjeruje li da žene u Srbiji imaju iste šanse kao muškarci.

"Apsolutno. Što si više obrazovan, domišljat, ti ćeš apsolutno dobiti priliku, kao i svaki muškarac. Prošlo je to vrijeme kad su žene bile ugnjetavane, tjerane da sjede kod kuće, da se bave djecom i da nemaju pravo glasa. Mislim da su žene danas nauštrb tog feminizma postale mnogo agresivnije od muškaraca. Današnji feminizam se svodi na to - hajde da preziremo muškarce. Feminizam je sada zaista važan u zemljama gdje žene nemaju pravo glasa, nemaju pravo da otkriju svoja lica, a u Srbiji danas feminizam apsolutno ne znači ništa", odgovorila je Klarić.


Senić je zatim kazala da Beograd nije Srbija, da žene u unutrašnjosti ne žive kao, naprimjer, njih dvije i da se moramo boriti za druge žene.

"Kako da pomognemo ženama u unutrašnjosti ako one ne žele da pomognu same sebi?", upitala je Klarić.

"Tako što ćemo im davati primjer, pričati, osnaživati ih u svemu i osvješćivati", odgovorila je Senić.

"Postoji gomila primjera, emisija, internet je dostupan svima. Tvoj je izbor da li ćeš da šutiš i trpiš ili ćeš da pustiš glas i kažeš: 'Mene ovaj čovek bije.' Za to postoje institucije, a ako one ne rade svoj posao, tu su mediji. Niko nije ugrožen u smislu -ti si žena, nego je to tvoj izbor", navela je Klarić.

Nakon ovog intervjua su uslijedile reakcije korisnika društvenih mreža.

"Privilegovana i zaštićena cijeli život, bez motiva da sagleda neke druge žene oko sebe i neke druge živote", "'U Srbiji danas feminizam ne znači ništa.' Šokirana sam ovom izjavom", "Ljubinka Klarić odsječena od realnosti, o empatiji da ne govorimo", "Druže, odslušala sam kako Ljubinka Klarić dva i po minuta priča o feminizmu, vratio mi se neurodermatitis", neke su od njih.




(klix)
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by HAVANA » 02 Feb 2024, 19:14

Mrsko meni citat.Cim procitam feministkinje.Smorovi.Ko i one klima,zastita ovog,onog,vakcine,zavjere…Sve poslije nekog vremena nisu u vinklu…Opsjednutost i iz krajnosti u krajnost…Pisaj ih.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25723
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3177 times
Been thanked: 4193 times
Contact:
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by ina » 02 Feb 2024, 19:20

Obrazovanje može pomoći, koristiti općenito u životnom stupcu. Nekome i u poslovnim vodama. Muškarcima pogotovo. U dosta okruženja.
A poznajem (i ovdje) i x žena/ljudi koji su završili fakultet a ne rade u struci...

Tako da ova priča:
Apsolutno. Što si više obrazovan, domišljat, ti ćeš apsolutno dobiti priliku, kao i svaki muškarac
... Može poticati iz ninalandije nekih nerealnih korica... Da ne kažem usta.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by Masamune » 02 Feb 2024, 19:22

Voditeljici je nakon 10 minuta već bilo muka :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52055
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19444 times
Been thanked: 22228 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by Zanki » 02 Feb 2024, 20:27

"Kako da pomognemo ženama u unutrašnjosti ako one ne žele da pomognu same sebi?", upitala je Klarić.
Samo nemoj nipodištavat muškarce Ljubinka, tvoje mišljenje si zabij u finu guzicu to ću ti reć. Svaka šuša danas drvi o feminizmu pa neka si i ti... Pa i još evropskom.
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37485
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25008 times
Been thanked: 4740 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by ElTriconi » 02 Feb 2024, 21:24

Ne satrat ocam :tuzna
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4996
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 265 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by Remzudin » 02 Feb 2024, 21:55

Krokodil Behko wrote: 02 Feb 2024, 17:33 Image



Srbijanska glumica Ljubinka Klarić je tokom gostovanja u emisiji "Treća smena", između ostalog, govorila o feminizmu, a njena izjava je bila povod za broje komentare na društvenim mrežama.

"Ja ne prepoznajem žensku neravnopravnost jer prosto ne vjerujem u feminizam. Feminizam danas u Srbiji pa i u Evropi apsolutno ne postoji. Žene postižu iste rezultate kao i muškarci. Ne volim da nipodaštavam muškarce nauštrb žena koje su kao ugrožene jer muškarci mnogo toga rade za nas. Ljudi zidaju zgrade, popravljaju automobile, a mi to ne možemo", navela je.

Voditeljica Una Senić je rekla da se ne slaže s njom jer vjeruje da žene mogu sve. Zatim ju je pitala vjeruje li da žene u Srbiji imaju iste šanse kao muškarci.

"Apsolutno. Što si više obrazovan, domišljat, ti ćeš apsolutno dobiti priliku, kao i svaki muškarac. Prošlo je to vrijeme kad su žene bile ugnjetavane, tjerane da sjede kod kuće, da se bave djecom i da nemaju pravo glasa. Mislim da su žene danas nauštrb tog feminizma postale mnogo agresivnije od muškaraca. Današnji feminizam se svodi na to - hajde da preziremo muškarce. Feminizam je sada zaista važan u zemljama gdje žene nemaju pravo glasa, nemaju pravo da otkriju svoja lica, a u Srbiji danas feminizam apsolutno ne znači ništa", odgovorila je Klarić.


Senić je zatim kazala da Beograd nije Srbija, da žene u unutrašnjosti ne žive kao, naprimjer, njih dvije i da se moramo boriti za druge žene.

"Kako da pomognemo ženama u unutrašnjosti ako one ne žele da pomognu same sebi?", upitala je Klarić.

"Tako što ćemo im davati primjer, pričati, osnaživati ih u svemu i osvješćivati", odgovorila je Senić.

"Postoji gomila primjera, emisija, internet je dostupan svima. Tvoj je izbor da li ćeš da šutiš i trpiš ili ćeš da pustiš glas i kažeš: 'Mene ovaj čovek bije.' Za to postoje institucije, a ako one ne rade svoj posao, tu su mediji. Niko nije ugrožen u smislu -ti si žena, nego je to tvoj izbor", navela je Klarić.

Nakon ovog intervjua su uslijedile reakcije korisnika društvenih mreža.

"Privilegovana i zaštićena cijeli život, bez motiva da sagleda neke druge žene oko sebe i neke druge živote", "'U Srbiji danas feminizam ne znači ništa.' Šokirana sam ovom izjavom", "Ljubinka Klarić odsječena od realnosti, o empatiji da ne govorimo", "Druže, odslušala sam kako Ljubinka Klarić dva i po minuta priča o feminizmu, vratio mi se neurodermatitis", neke su od njih.




(klix)

U Banja Luki sam imao puno negativni iskustva sa tim feministkinjama.
Koju sam god namigao,ona mi opsovala mater.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by Naseef Mushroom » 03 Feb 2024, 07:20

Feministkinje se ne razlikuju puno od macho muškaraca. Isto kao što oni imaju određenu sliku kako žena treba biti “Da ne radi, da ne izlazi iz kuhinje”, tako će i one podržavati prava i slobode žena sve dok odgovaraju tipama žena kakve njima odgovaraju.
Vidjeli smo kod promjene imena keksa Domaćica.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by HAVANA » 03 Feb 2024, 07:54

A kako se sad zove keks? :sok Presto sam jest to,sad sam zgodan. :kafa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by Naseef Mushroom » 03 Feb 2024, 07:57

HAVANA wrote: 03 Feb 2024, 07:54 A kako se sad zove keks? :sok Presto sam jest to,sad sam zgodan. :kafa
Pa dodali su još naziva

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Srbijanska glumica: Feministkinje su mnogo agresivnije od muškaraca i mrze ih

Post by HAVANA » 03 Feb 2024, 08:22

Haj dobro je,nek je i domacica.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests