Uništavanje vjerskih objekata,svetih knjiga,relikvija...

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Tierra Caliente » 22 Jan 2023, 16:30

Što reche ovaj forumaš
žalosno je i sramota da ti kao Bošnjak koji je protjeran i zamalo ubijen jer je musliman podržavaš paljenje Kur'ana i onda se pitamo zašto nam se genocidi dešavaju svako malo
..

:aplauzz
{code}

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Mister No » 22 Jan 2023, 16:37

Kuran je izvorno dosao usmeno i tako se i prenosio.
Naštampan je naknadno na milione primjeraka i sigurno ih je na hiljade komada spaljeno.
Malo pameti pa na ovakav extremizam iz EU odgovoriti politički a ne zakrvavljenih očiju.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by HAVANA » 22 Jan 2023, 16:46

Taare wrote: 22 Jan 2023, 14:55 U vezi spaljivanja kur'ana...
Što se mene tiče, nameću se dva pitanja. Prvo, postoji li Allah? I drugo, je li kur'an Allahova knjiga?
Naravno da ćemo mi muslimani odgovoriti potvrdno.
Ako smo u pravu, a budući da živimo u vaktu u kojem živimo, najpreče je da ove što spaljuju prepustimo Allahu. On zna šta će s takvima. Neke će ostaviti za ahiret, neke kazniti na dunjaluku, neke učiniti sebebom za pozitivne stvari, itd.

Sjeća li se neko ovog "gospodina"?

Image

U telefonu imam video tog njegovog udesa. Živ izgorio. Dugo je vrištao dok nije ispustio dušu.
Džaba ljudi, džaba pokušaji gašenja...njemu nije bilo pomoći.
Pa dobro sad loze se i biblije po iranu, avganistanu, ispasce da su njihovi jadi zbog toga... A ovog sto izgori, pisaj ga. I ovaj sad nek izgori, nikakav gubitak... A i dosadan je, bolje da ga sprzi.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31701
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2695 times
Been thanked: 5152 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Matan » 22 Jan 2023, 17:17

Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Taare » 22 Jan 2023, 17:17

HAVANA wrote: 22 Jan 2023, 16:46 Pa dobro sad loze se i biblije po iranu, avganistanu, ispasce da su njihovi jadi zbog toga... A ovog sto izgori, pisaj ga. I ovaj sad nek izgori, nikakav gubitak... A i dosadan je, bolje da ga sprzi.
Momčino, znaš li ti svoje? Vjerujem da znaš. Isto tako i ja znam svoje.
Kako bi izgledalo kada bi ti meni il ja tebi nametao nešto? il da se svaki dan izrugujem tvojim ubjeđenjima.
glupost, zar ne? Najlakše je biti govno. Pun svijet takvih.
De da budemo insani. Mislim da ni to nije teško.
Mislim da je dovoljno da te ne zajebavam i materijalno ne oštetim.
Ako ti uradim neko dobro, to je bonus.
i evo, ima haman tri godine kako sasvim solidno ferceramo.

Tako može na cijelom svijetu. Nije teško.
Zato ne razumijem te ljude. Sit, pjan, usijo se od sala. Ima topao dom, hoda, druži se...i sve mu to bude malo pa odluči da vrijeđa.
Ja mu neću ništa. Mene su moji naučili da okrenem glavu kad vidim budalu.
fazon je što na svijetu ima puno ljudi koji ne misle ko ja, nego vrhunac svog ovozemaljskog života vide u tome da unište ovakve provokatore.
to su bolan ljudi koji dolaze iz nekih plemena u kojima nema drugog zakona osim onog kojeg uspostavi poglavica.
I onda jedno nasilje vuče drugo.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by HAVANA » 22 Jan 2023, 17:40

Naravno. Nasilje uvijek vuce jedno drugo. Magicni krug mrznje i gluposti,nametanja...Sto dalje od toga i takvih ljudi, ljepsi zivot...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by HAVANA » 22 Jan 2023, 17:42

Zamisli koliko jadan, zao i poglup moras biti da spalis neciju svetinju, knjigu... Ma grehota veselu svesku spaliti a ne to cim duboko povrijedis nekoga... A zna i taj palit, i tako...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Tierra Caliente » 22 Jan 2023, 17:49

HAVANA wrote: 22 Jan 2023, 17:42 Zamisli koliko jadan, zao i poglup moras biti da spalis neciju svetinju, knjigu... Ma grehota veselu svesku spaliti a ne to cim duboko povrijedis nekoga... A zna i taj palit, i tako...
Poznato je da Rusi finansiraju desničare po EU. Tako da mislim da ovo nije tek tako nešto bezveze, već da se sve ovo dešava u kontekstu zahtjeva Švedske da pristupi NATO savezu i njihovih odnosa sa Turskom. Ovo je samo jedan od projekata "spaljivanja" kako bi rekli evo vidite kakvi su tamo neki Švedi divljaci i da ih treba denacificirati. :ćitire
{code}

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Taare » 22 Jan 2023, 17:55

HAVANA wrote: 22 Jan 2023, 17:40 Naravno. Nasilje uvijek vuce jedno drugo. Magicni krug mrznje i gluposti,nametanja...Sto dalje od toga i takvih ljudi, ljepsi zivot...
Jarane, nema bježanja. Pobjegao u njemačku, dočekali me nacisti i sirijski bodači noževima.
dođem u bosnu, dočekaju me faće i hatići :D.
Jedino da bježim na aljasku.
Doduše, kod sonija imam svoju malu oazu mira.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by HAVANA » 22 Jan 2023, 17:56

Ma jebe mi se vala a realno svak reaguje na ono sta ga zulja... Kad tudja gori onda il nema reakcije il su opravdanja. Mene licno ni jedna apsolutno ne zanima ali nikada ne bi mogao zapaliti takvo nesto. Svakom njegovo i cao. Ne vidim razlog za te nake svadje ja sam u pravu i u mene je veci... A na kraju sve se svodi na vlast, moc, pare... Knjige su usput...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Tierra Caliente » 22 Jan 2023, 17:56

I dok Rusi finansiraju ove desničarske stranke i desničare u EU, sa druge strane mobiliziraju hiljade muslimana Čečena, i ove ostale Turkijske narode u Rusiji za rat u Ukrajini. Sutra će ih isto mobilisati za rat u Švedskoj. :ćitire

Chechen soldiers in Ukraine to receive 'Jihadi mobile' assault vehicles

Chechen car plant makes ‘jihadi mobiles’ to help Russians

The vehicles are being produced for soldiers fighting under Ramzan Kadyrov, the warlord head of the Chechen Republic, who has increasingly framed his participation in the conflict in Ukraine as a holy war, or jihad. The armoured cars will be produced by the same factory in Chechnya that builds the Chaborz M-6, a light and fast four-wheeled military vehicle, which is armed with a mounted machine gun.
{code}

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by HAVANA » 22 Jan 2023, 17:58

Taare wrote: 22 Jan 2023, 17:55
HAVANA wrote: 22 Jan 2023, 17:40 Naravno. Nasilje uvijek vuce jedno drugo. Magicni krug mrznje i gluposti,nametanja...Sto dalje od toga i takvih ljudi, ljepsi zivot...
Jarane, nema bježanja. Pobjegao u njemačku, dočekali me nacisti i sirijski bodači noževima.
dođem u bosnu, dočekaju me faće i hatići :D.
Jedino da bježim na aljasku.
Doduše, kod sonija imam svoju malu oazu mira.
Vjeruj ti meni, u bosni je najbolje. I kod sonija. Koliko god cudno zvucalo.Ko zna poslagat svoje prioritete.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Tierra Caliente » 22 Jan 2023, 18:04

Meni je Bosna OK. A fino je malo otići vani i donijeti koju paru.
{code}

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Taare » 22 Jan 2023, 18:04

Ima smisla. Naši su stoljećima vjezbali toleranciju. Nama je normalno da u krugu od stotinjak metara imaš crkvu, džamiju, sinagogu i ateistički vjerski objekat(kafanu :ooo)
U eu se organizuju protesti kad neko krene graditi džamiju.
Da ne govorim kako bi prošao onaj koji bi odlučio da sagradi crkvu u afganistanu 😂
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Pasaga » 22 Jan 2023, 18:05

Tierra Caliente wrote: 22 Jan 2023, 18:04 Meni je Bosna OK. A fino je malo otići vani i donijeti koju paru.
:ha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Taare » 22 Jan 2023, 18:05

Tierra Caliente wrote: 22 Jan 2023, 18:04 Meni je Bosna OK. A fino je malo otići vani i donijeti koju paru.
Ne da je ok, nego je bolja od mnogih. Barem meni. Brojim dane do povratka.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Tierra Caliente » 22 Jan 2023, 18:07

Taare wrote: 22 Jan 2023, 18:05
Tierra Caliente wrote: 22 Jan 2023, 18:04 Meni je Bosna OK. A fino je malo otići vani i donijeti koju paru.
Ne da je ok, nego je bolja od mnogih. Barem meni. Brojim dane do povratka.
Hajde kupi stan kuću vani...aha malo sutra :dole

Bosna je jeftina, blizu EU...Za malo para imaš sve što poželiš. :)
{code}

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Tierra Caliente » 22 Jan 2023, 18:09

Pasaga wrote: 22 Jan 2023, 18:05
Tierra Caliente wrote: 22 Jan 2023, 18:04 Meni je Bosna OK. A fino je malo otići vani i donijeti koju paru.
:ha
Jeste tako Pasaga. 3-4 godine vani kao da 10 radiš u Bosni. Za 5-6 godina zaradiš što bi u Bosni stvarao do penzije :ha
{code}

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by HAVANA » 22 Jan 2023, 18:21

Tierra Caliente wrote: 22 Jan 2023, 18:07
Taare wrote: 22 Jan 2023, 18:05

Ne da je ok, nego je bolja od mnogih. Barem meni. Brojim dane do povratka.
Hajde kupi stan kuću vani...aha malo sutra :dole

Bosna je jeftina, blizu EU...Za malo para imaš sve što poželiš. :)
Kupio i prodo ima 20 godina. Pisaj je. Ima jedna granica kad steknes osnovno, onda druge stvari postaju vaznije od finansija. Il si gladan vecih para il onog sto ti dusi pase. Pa proberes. Nekom pase to tamo negdje, nekom ovde. Mene je vazda grozila pomisao da provedem zivot u tudjini. Ne mogu pobjeci od sebe. Nekog opet to ne jebe, njemu dobro i tamo... Svi smo drugaciji. I neka smo. Nek svak sebi probere. Ja ne bi otiso da mi 40 milja mjesecno da. Sarajevo i dalmacija. Jedina 2 mjesta gdje mogu provesti zivot. I to naizmjenicno, malo tamo malo vamo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15277 times
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by HAVANA » 22 Jan 2023, 18:27

Tierra Caliente wrote: 22 Jan 2023, 18:09
Pasaga wrote: 22 Jan 2023, 18:05

:ha
Jeste tako Pasaga. 3-4 godine vani kao da 10 radiš u Bosni. Za 5-6 godina zaradiš što bi u Bosni stvarao do penzije :ha
Vaznije ti je sta ces naucit tamo za tih 5,6 nego koliko ces zaraditi. Koliko god da zaradis potrosices ih ako nisi nista naucio. A nauci se svasta, velika je to skola, ko gleda...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 92 guests