Srebrenica - genocid

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by insomnia » 19 Nov 2022, 09:37

Pa otiđi. Da te Boki ispresavija
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Taare » 19 Nov 2022, 09:42

O čemu ti?
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by insomnia » 19 Nov 2022, 09:43

😁
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by insomnia » 19 Nov 2022, 09:43

Pa o Malagurskom
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 08 Dec 2022, 08:04

MILAN DUMANOVIĆ, POLICAJAC KOJI JE PROGANJAN ZBOG POTOČARA: "Tražit ćemo da se procesuira onaj ko nas je poslao da ilegalno snimamo, a to je DIJANA HRKALOVIĆ"

Policajci MUP-a Srbije Milan Dumanović i Mladen Trbović prije dva dana su pravomoćno oslobođeni optužbi za odavanje službene tajne. Oni su, podsjećamo, uhapšeni nakon što su za "Al Jazeeru" govorili o tajnom odlasku u Potočare 2015.godine na obilježavanje godišnjice genocida u Srebrenici gdje su bili zaduženi za snimanje tog događaja na kojem je bio prisutan i Aleksandar Vučić, tadašnji predsjednik Vlade Srbije. Tom prilikom današnji predsjednik Srbije je napadnut a da se nikada nije otkrilo ko je stajao iza tog incidenta.

Policajac Milan Dumanović je nakon oslobađajuće presude u razgovor za TV N1 rekao da očekuje da će nakon ovoga na odgovornost bit pozvani oni iz vrha srbijanskog MUP-a koji su njega kolege uputili na tajni zadatak u drugu državu.

"Od početka se radilo o nezakonitom zadatku koji je pred nas postavljen. Rečeno je da idemo u Potočare da tajno snimamo ukoliko se nešto tamo desi. Kao da je neko znao šta će se tamo desiti. Nikakav pismeni nalog za to nismo imali. Prije toga mi smo samo jednom prešli granicu neke druge države. Desilo se to Crnoj Gori kada je jedan kriminalac bježeći od policije porušio autom prepreke na granici i ušao u Crnu Goru. Naš šef je tada zvao kolegu iz MUP-a Crne Gore i tražio saglasnost da možemo preći granicu i uhapsiti bjegunca. Ništa od te procedure se nije poštovalo slučaju našeg odlaska u Potočare. Samo nam je rečeno da idemo i snimamo ako se nešto tamo bude dešavalo"., kazao je Dumanović.



On je kazao da je njega i ostale policajce iz Srbije u Potočarima sreo tadašnji šef obezbjeđenja Aleksandra Vučića koji ih je pitao šta oni rade na komemoraciji i da je stekao utisak da ni on nije bio upoznat sa tajnom misijom u koj su policajci iz Srbije bili poslani. Najavio je da će preko sindikata policije tražiti da se utvrdi istina o tom skandalu, ko ih je i zbog čega poslao u Potočare prije više od sedam godina.

"Mi znamo da je to naredila Dijana Hrkalović, tadašnja državna sekretarka MUP-a Srbije kojoj se posljednjih mjeseci sudi. Međutim, nju se tereti za sitna krivična djela dok je pošteđena optužnica za najteža kršenja zakona među kojima je i ovaj slučaj zbog koga smo ja i kolega Mladen Trbović prošli pravi pakao",kazao je Dumanović.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by insomnia » 08 Dec 2022, 09:16

Naravno. Svali na nju
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Online

Re: Srebrenica - genocid

Post by Pasaga » 08 Dec 2022, 10:12

insomnia wrote: 08 Dec 2022, 09:16 Naravno. Svali na nju
A bgm ima se ondeK i svalit nasta
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Maja » 07 Jun 2023, 19:05

nisvet_dizdarevic_pjesaci_srebrenica_aa.jpg
Cazinjanin Nisvet Dizdarević krenuo je prije više od mjesec dana pješice iz Pariza u Srebrenicu na obilježavanje godišnjice genocida nad Bošnjacima 11. jula u tom bosanskohercegovačkom gradu.

Nisvetu se u ovom humanom poduhvatu 28. aprila pridružila i Nađa Mazalović te su nakon stotina pređenih kilometara u utorak poslijepodne bili na putu prema Grazu u Austriji.

Mazalović je zbog povrede noge morala u jednom momentu odustati od puta, ali se oporavila i nastavili su ovaj nesvakidašnji i hrabri poduhvat.

Dizdarević je istakao da su imali dosta problema u putu zbog kišovitog vremena i povreda, ali da je najvažnije da stignu u Srebrenicu na obilježavanje godišnjice genocida.

“Bilo je raznih poteškoća, vremenski uslovi su nam otežali put, ali sada moramo ubrzati i važno je da 6-7. jula budemo u Nezuku. Zato moramo ubrzati. Trenutno smo na putu prema Grazu. Prošlo je više od mjesec kako smo krenuli na put“, kazao je Dizdarević, javlja Anadolija.

Ističe kako, zavisno od vremenskih prilika, dnevno prepješači i više od 60 kilometra, dodajući da "nema stajanja jer je cilj ovog poduhvata odati počast žrtvama genocida u Srebrenici kako se nikada više ne bi ponovio."

Kako je kazao, tokom cijelog puta često su ih susretali ljudi porijeklom iz Bosne i Hercegovine koji žive u dijaspori i koji su im nudili pomoć i podršku kako bi im olakšali ovo zahtjevno putovanje.

Nisvet Dizdarević i Nađa Mazalović na put su krenuli bez bilo kakve pratnje i bez logističke podrške.

Dizdarević ističe kako se teško može javljati na telefonske pozive jer koristi solarni punjač, a posljednjih dana sunca nije bilo dovoljno jer je kiša padala nekada tokom cijelog dana.

“Trebam samo zdravlja i snage. Dragi Allah će dati, nadam se, da izdržim. Drugo ništa“, kazao je Dizdarević, dodajući da ne želi nikakav publicitet oko odluke da pješači iz Pariza u Srebrenicu jer sve ovo, kako je rekao, radi zbog žrtava genocida.

Udaljenost između Pariza i Srebrenice kopnenim putem iznosi oko 1.850 kilometara.

Ove godine obilježava se 28. godišnjica genocida nad Bošnjacima "Slobodne zone UN-a" Srebrenica koji je izvršen 11. jula 1995. godine
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11791
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13456 times
Been thanked: 5659 times
Status: Online

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Nice » 07 Jun 2023, 19:21

A ružno im i vrijeme stalno, svaki dan pada kiša

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34396 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Rum » 07 Jun 2023, 19:22

Maje ima novu zanimaciju taman je onog ispratila na hadz
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12693 times
Status: Offline

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Masamune » 07 Jun 2023, 19:30

Rum wrote: 07 Jun 2023, 19:22 Maje ima novu zanimaciju taman je onog ispratila na hadz
Bezbeli GPS pa prati :D.

Al čekamo Lasera da vidimo šta će na ovo reći
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11791
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13456 times
Been thanked: 5659 times
Status: Online

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Nice » 07 Jun 2023, 19:32

Ma ja, dal će odobriti ili ne :hm pa da nastavimo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Fuddo » 07 Jun 2023, 19:32

Joj surle u Nade
Pa kako nako
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34396 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Rum » 07 Jun 2023, 19:35

Fuddo wrote: 07 Jun 2023, 19:32 Joj surle u Nade
Pa kako nako
Ko da je jela klepmu hoce od klempe nako da skoci
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Taare » 07 Jun 2023, 19:39

Da vidimo hoće l i njih srbi dočekivat i davat im hranu i piće ko onom što je ošo na hadž :)
Svi mi se morete obratit

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Online

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Matan » 07 Jun 2023, 19:41

Fuddo wrote: 07 Jun 2023, 19:32 Joj surle u Nade
Pa kako nako
Pa nisu svi lijepi kao mi forumasi
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Maja » 07 Jun 2023, 20:01

Rum wrote: 07 Jun 2023, 19:35
Fuddo wrote: 07 Jun 2023, 19:32 Joj surle u Nade
Pa kako nako
Ko da je jela klepmu hoce od klempe nako da skoci
Vas dvojica ne budite bezobrazni

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by Fuddo » 07 Jun 2023, 20:38

Dobro
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: Nisvet i Nađa prije više od mjesec dana krenuli pješke iz Pariza u Srebrenicu

Post by ElTriconi » 07 Jun 2023, 20:40

Fuddo wrote: 07 Jun 2023, 19:32 Joj surle u Nade
Pa kako nako
U mene veca 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Srebrenica - genocid

Post by Krokodil Behko » 04 Jul 2023, 16:51

PREĆI ĆE DIONICU DUŽINE 227 KILOMETARA: Ultramaratonci i ove godine odaju počast žrtvama genocida u Srebrenici, iz Ovčare kreću 6. jula

Image


Vijeće bošnjačke nacionalne manjine Grada Zagreba organizuje i ove godine ultramaraton Vukovar-Srebrenica u znak sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici.


Ultramaratonci će krenuti 6. jula iz Ovčare, odakle će do Potočara, u pet etapa, preći dionicu dužine 227 kilometara. Cijelu dionicu trčat će četiri ultramaratonca Dražen Ćućić, Robert Kasumović, Boban Pantović i Mirsad Softić.

Voditelj 12. ultramaratona Vukovar-Srebrenica Ekrem Bećirović kazao je Feni da je ove godine novina u ultramaratonu da imaju medicinsku pratnju od Vukovara do Srebrenice.

"Prvi put profesor Mirsad Softić učestvuje u ultramaratonu Vukovar – Srebrenica. Trkačima s Ovčare pridružit će se na dionici Vukovar-Vinkovci i puno trkača iz Osijeka i motoristi iz Gunje. Na prvoj ruti očekujemo deset trkača", kazao je Bećirović.

Cilj ultramaratona je, kako je naglasio, da se pošalje poruka da rata nikad ne bude i da se više nikada, nikome i nigdje ne desi i ne ponovi genocid u Srebrenici.

"Maraton mira posvećen je svim nevino stradalim u prethodnom ratu, a posebno žrtvama Vukovara i Srebrenice. Naša borba za pravdu i istinu je nešto što nikad neće završiti i ovaj ultramaraton smo usmjerili u tom pravcu", podvlači Bećirović.

Ultramaraton se održava pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, članova Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denisa Bećirovića i Željka Komšića te gradonačelnika Grada Zagreba Tomislava Tomaševića.

"Zahvaljujući njima mi uspjevamo da organiziramo ultramaraton. Ultramataron je organiziran i uz podršku gradova prijatelja Vukovara, Vinkovaca, Brčkog, Janje, Zvornika i Srebrenice", istakao je Bećirović.

Dolazak učesnika ultramaratona u Potočare očekuje se 10. jula oko 12.30 sati.
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests