Muftija Muamer Zukorlić

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by insomnia » 24 May 2022, 17:21

Suzivotas dakle
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Krokodil Behko » 24 May 2022, 17:23

Zagorka wrote: 24 May 2022, 17:16
Krokodil Behko wrote: 23 May 2022, 21:52 Image


Srbijanski tabloidi objavili su tvrdnje da je potpredsjednik Skupštine Srbije, lider Stranke pravde i pomirenja i bivši sandžački muftija, rahmetli Muamer ef. Zukorlić, navodno imao i treću suprugu!

Kako nezvanično saznaje Kurir, riječ je o novopazarskoj novinarki Belkisi Crnovršanin (31), te da se ona "pojavila u Mešihatu Islamske zajednice s papirima da su bili vjenčani po šerijatskim zakonima i sa zahtjevom da dobije svoj dio nasljedstva".

"Javna je tajna da je Zukorlić bio u vezi i s Belkisom. To je cijeli Novi Pazar znao. Međutim, po gradu se odavno pričalo i da ju je tajno oženio, posumnjalo se i da je to možda uradio u Istanbulu, te da je ona zapravo bila njegova treća žena po šerijatu.

A malo pošto je Zukorlić umro, Belkisa se pojavila u Mešihatu Islamske zajednice u Novom Pazaru tražeći svoja prava. Navodno je imala papire koji dokazuju da je bila šerijatski vjenčana sa Zukorlićem i sad traži da dobije dio ostavštine rahmetli muftije. Po šerijatskim zakonima, inače, sve supruge imaju pravo na dio imovine pokojnika, prenio je Kuriru izvor iz Novog Pazara.


Nadalje, prenosi se kako je "Belkisa javno neudata", odnosno "da je za svijet i dalje djevojka", kao i da se "nikada nije pojavljivala zajedno sa Zukorlićem".

Nesuglasice unutar porodice Zukorlić i proteklih danas su komentirane u medijima. Nakon što se situacija donekle smirila, pojavilo se i novo "iznenađenje".

Danas se tim povodom saopćenjem za javnost oglasila druga supruga Elma Elfić Zukorlić, pomoćnica ministra u Vladi Srbije.

"Muftija je bio veliki čovjek, dobar musliman, ponosan Bošnjak, osjećajan sin, pouzdan suradnik i poslovni partner, divan suprug i još divniji otac. Sve ostalo što se tiče njegove privatnosti, a koju je držao ispod nivoa vodostaja za djecu i mene, tu i ostaje uz svo poštovanje njegovih odluka", navela je Elma Elfić Zukorlić.



Dodala je da je ef. Zukorlić za života, u javnosti, "ponosno demonstrirao gdje se ko nalazio u njegovom životu".

"Zato nemam potrebe nikome da se ni poslovno ni privatno dokazujem i ispunjavam emanete. Sve što je zahtijevao, ispunila sam za vrijeme njegovog života.

Što se tiče novonastale situacije, uvjerena sam, ukoliko je istina, da je Muftija ispoštovao sve šerijatske principe i shodno tome treba donositi odluke. Žao mi je što danas ne govorimo o doprinosu koji je on, njegov tim, doprinio ovom regionu u prethodnim decenijama, već o njemu govorimo na način koji nismo govorili za vrijeme njegovog života", navela je Elfić Zukrlić.

Na kraju je zaključila:

"Dragi moj Muftija, nadam se da ne čuješ i ne vidiš šta se događa nakon tvog preseljenja. Uživaj u dženetskim vrtovima."

Eto ko ga je otrovo, ovo ko u seriji sulejman :D.

Da znaš da mi je naumpalo. :D.
Eto Srbiji prilike, da snimi vlastitu srpsku TV sapunicu, po uzoru na Sulejmana.
Vulin onakav zgodan, glumiće Bali bega.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Zagorka » 24 May 2022, 17:26

A jebote Vulin, smijem se naglas :D.

I doktorku Kisić da ubace.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Masamune » 24 May 2022, 18:25

insomnia wrote: 24 May 2022, 17:21 Suzivotas dakle
Nije po načinu na koji ti gledaš suživot koji ti smeta. Njegov je baziran na tradicionalizmu, a nema neke suštinske razlike tradicionalnog pogleda na život kod katolika, pravoslavaca i muslimana. U kontekstu religija mnogo toga po pitanju porodice i odgoja je i isto i slično.

Istovremeno je on uveliko prozivao srpski nacionalizam, kao i produkte istog tipa porušenih džamija na teritoriji koju je kontrolisala VRS itd. Tvoja verzija suživotaša bi rekla jbg ko nas bre zavadi hajmo na koncert Cece. On to nikad nije bio.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Krokodil Behko » 25 May 2022, 09:15

ŽIVOT NA VISOKOJ NOZI: Navodna treća žena Muamera Zukorlića nosi torbice od 9 hiljada dolara, hvali putovanjima, markiranom odjećom... (FOTO)


Image

Belkisa Crnovršanin (31), navodna treća žena po šerijatu pokojnog muftije Muamera Zukorlića, voli skupocijenu i markiranu odjeću i torbe, što se da vidjeti po fotografijama koje objavljuje na društvenim mrežama, javlja srbijanski tabloid "Kurir".

"Dior", "Prada", "Gucci" i "Chanel" sijevaju sa svake slike, koje pokazuju da ova Novopazarka, koja je zvanično samo lokalna novinarka. Na sebi uvijek ima po nekoliko hiljada dolara, a posebno se hvali torbicama čija cijena ide i do bezmalo 9.000 dolara!

Image

Žena koja je glavna tema u Sandžaku poslije otkrića da se interesuje za svoja prava u ostavinskoj raspravi kao udovica imućnog muftije ljubiteljka je putovanja, a posebno voli Dubai i Abu Dabi, ako je suditi po fotografijama koje objavljuje na društvenim mrežama. Mada, uslikala se početkom maja i na ulicama Beča. Na slikama, koje su mahom crnobijele, obučena je u hidžab i pozira tako da joj se nikad ne vidi cijelo lice. Uglavnom je potpuno i skriveno. Međutim, upadljivo pokazuje torbe, koje su listom poznatih svjetskih brendova.

Image

Tako na jednoj Belkisa hoda među kolonadama, okrenuta leđima, ali "Chanel" torbica od 8.800 dolara "pozira". Slična stvar je i na drugoj slici - opet "Chanel", i opet crna torbica, koja se jasno vidi, iako je novinarka ponovo uslikana s leđa. Ovaj put cijena je 8.000 dolara.

Hidžab je, naravno, crn i reklo bi se da je sve što nosi uglavnom tako. Na jednom stepeništu sjedi i fotografisana je sprijeda, lice joj se, naravno, ne vidi jer je ruke digla, ali u prvom planu je "dior" torbica od tri i po hiljade dolara. Na drugoj slici je "Prada" torba od "skromnih" 1.750 dolara. Na onoj objavljenoj iz Abu Dabija cijena torbice je ista, ali ovaj put aksesoar koji visi na njenom desnom ramenu je s potpisom Iv Sen Lorana.

Image

Image

Image

Image

Image
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53909
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by HAVANA » 25 May 2022, 09:46

j... ih vise i njega i njegove zene.Koji je qrac ovim medijima pa nas zatrpavaju ovim glupostima.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by insomnia » 25 May 2022, 09:51

Bome imo mufti ukusa
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 10:00

HAVANA wrote: 25 May 2022, 09:46 j... ih vise i njega i njegove zene.Koji je qrac ovim medijima pa nas zatrpavaju ovim glupostima.
Mnoge Bošnjake to interesuje jer je između ostalog bio harizmatični lider kakvog možemo u Bosni i Hercegovini samo poželjeti da imamo.

Kada smo već kod žena koje se ovako oblače, sviđa mi se stil današnjih Bošnjaka, nevažno BiH, Sandžak, dijaspora itd. koji iako možda nisu strogi vjernici da ipak obraćaju pažnju na ovakve detalje u oblačenju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53909
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by HAVANA » 25 May 2022, 10:10

Ja ga j.... koga interesuje koliko je zena imao, koje torbice nose i koja ce sta naslijediti...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Julia-Klara » 25 May 2022, 10:21

Da je bio pametan, ucen, dobar govornik, elokventan - da
ali karizmatican - ni po kojem osnovu, ali hajd... ne vidimo svi jednako
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by insomnia » 25 May 2022, 10:26

Naseef Mushroom wrote: 25 May 2022, 10:00
HAVANA wrote: 25 May 2022, 09:46 j... ih vise i njega i njegove zene.Koji je qrac ovim medijima pa nas zatrpavaju ovim glupostima.
Mnoge Bošnjake to interesuje jer je između ostalog bio harizmatični lider kakvog možemo u Bosni i Hercegovini samo poželjeti da imamo.

Kada smo već kod žena koje se ovako oblače, sviđa mi se stil današnjih Bošnjaka, nevažno BiH, Sandžak, dijaspora itd. koji iako možda nisu strogi vjernici da ipak obraćaju pažnju na ovakve detalje u oblačenju.
Mislis da ugodi i Allahu i Abdulahu stil?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 12:07

insomnia wrote: 25 May 2022, 10:26
Naseef Mushroom wrote: 25 May 2022, 10:00
Mnoge Bošnjake to interesuje jer je između ostalog bio harizmatični lider kakvog možemo u Bosni i Hercegovini samo poželjeti da imamo.

Kada smo već kod žena koje se ovako oblače, sviđa mi se stil današnjih Bošnjaka, nevažno BiH, Sandžak, dijaspora itd. koji iako možda nisu strogi vjernici da ipak obraćaju pažnju na ovakve detalje u oblačenju.
Mislis da ugodi i Allahu i Abdulahu stil?
Pa većina Bošnjaka ionako nisu konzervativni vjernici već je većini to dio njihovog identiteta. To se vidi po: prvo na džumu pa u kladionicu, ne pijem cijeli ramazan ali se zato napijem za ramazanski bajram, ne jedem svinjetinu ali pijem alkohol.

Dok je za mnoge to znak dvoličnosti ili zbunjenosti ja gledam na to pozitivnije, to je za mene jedna veza koja se sa vjerom nikada neće pokidati pa kada dođu u zrelije godine onda će se osloboditi uroka i imati lakši nacin da pristupi islamu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Zizi » 25 May 2022, 14:01

Priča oko muftije i njegovih žena/porodica počinje da mi liči na turbo-folk.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by insomnia » 25 May 2022, 14:06

Pa to i jeste turbo folk
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by insomnia » 25 May 2022, 14:09

Zanimljivo kako je sa svakom sljedecom dizo kriterije 😀
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Zizi » 25 May 2022, 14:13

Recimo da ne razumijem njegovo i od supruga mu eksponiranje privatnog života na društvenim mrežama, osvrćući se na islam kojeg su isticali kao temeljem svog života.
Mah, već su mi postali kao dosadna sapunica.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26399
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Beni » 25 May 2022, 14:35

insomnia wrote: 25 May 2022, 14:09 Zanimljivo kako je sa svakom sljedecom dizo kriterije 😀
Pa neces valjda samo ofajlu jebavat
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Laser » 26 May 2022, 16:05

Čujem da je muftijin sin na fejsbuku objavio sliku ekshumiranog tijela.

Ne mogu vjerovat. Jel neko čuo ili vidio?
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Pasaga » 26 May 2022, 16:07

nisam vidio
mali je haos ....
muftijin babo je ziv ...
zasto to dozvoljava
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3334
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 180 times
Been thanked: 1238 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Bego » 26 May 2022, 19:41

Pasaga wrote: 26 May 2022, 16:07 nisam vidio
mali je haos ....
muftijin babo je ziv ...
zasto to dozvoljava
Nema fejzbuk?

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests