Koje proizvode NE preporučujete?

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Krokodil Behko » 15 Aug 2012, 12:17

Prije desetak dana, vidjeh u supermarketu, neko jeftinije mlijeko.
Cijena mu je niža za oko 10 kf.
Marka "Mercator" Hajde rekoh, da uzmem i probam. I kupim par litara.
Fuuj! Piše na njemu, da je sa 2.8 masnoće a ja ne bih rekao ni da ima
bar 0.1 masnoće. Kao voda!
Taj proizvod, ne bih preporučivao. Uzaludna ušteda od cijelih 20 kf.

Guglao sam slike tog mlijeka pa nisam mogao naći.
Inače, već 10 godina, u potpunosti sam zadovoljan sa proizvodima
bihaćke mljekare. Pošto nisam mogao naći sliku, uslikao sam to u svom frižideru.

Dakle ono što NE preporučujem, nalazi se desno na slici. Mercator mlijeko.

Image
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Maja » 16 Aug 2012, 02:57

Image

Meni jednostavno smrdi :cudi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Konsultant » 16 Aug 2012, 06:19

svi proizvodi koje pakuje neki trgovacki lanac su kupljeni od nekoga nn i onda samo upakovani pod tom markom. kvalitet i ostalo su upitni jer je najvjerovatnije je bila vrlo slaba kontrola kvaliteta. evo primjera sta mozete naci :pivo

naletih na koristan sajt http://www.supermarketi.info

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by gejsha » 21 Mar 2013, 19:41

Turske čokoladice.. ali nije choco lips, nego one druge, ne znam kako se zovu..
Inače su im slatkiši jeftiniji, ali ne valjaju. Jednom sam u choco lipsu našla komadić najlona.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2013, 20:03

Jao dobro si. Turske čokolade su katastrofa.
Ima ih od 100 grama i po pola marke, ili je tako bilo do prijw par godina.
Ali ne vrijede ni to pola marke. Ma nisu im ni keksovi ništa bolji.
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by gejsha » 21 Mar 2013, 20:07

Keksovi su im užasni.
Sjećam se onih turskih keksova, ne znam da li se još uvijek proizvode, uglavnom unutra je nešto bijelo, valjda mlijeko i još nešto, a keksić ima probušene rupice, tako da ima oči i usta. a kroz te rupice se vidi to bijelo.
Redovno mi ih je poklanjao jedan hadžija (rahmetli) vjerovatno njima dijelili u džamiji :D
A meni se nisu sviđali.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Maja » 21 Mar 2013, 21:47

Nisu loši ti keksi. Ja sam voljela od marmelade. Imam tetku koja me snabdjeva tim turskim "slatkišima" jer joj sin nabavlja u Turskoj i ovdje prodaje. Nikako nisu slatki.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Konsultant » 20 Apr 2013, 08:52

gejsha wrote:Keksovi su im užasni.
Sjećam se onih turskih keksova, ne znam da li se još uvijek proizvode, uglavnom unutra je nešto bijelo, valjda mlijeko i još nešto, a keksić ima probušene rupice, tako da ima oči i usta. a kroz te rupice se vidi to bijelo.
Redovno mi ih je poklanjao jedan hadžija (rahmetli) vjerovatno njima dijelili u džamiji :D
A meni se nisu sviđali.
Turskih proizvoda ima svakakvih, od smeca do stvarno dobrih koje rade Ulker i sl.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Katja » 20 Apr 2013, 10:37

Konsultant wrote:svi proizvodi koje pakuje neki trgovacki lanac su kupljeni od nekoga nn i onda samo upakovani pod tom markom.
Nije, ima i proizvoda trgovačkih lanaca (to su tzv. trgovačke marke) koji su zapravo proizvodi nekih poznatih tvrtki ali prepakirani u trgovačke marke.

To sam najviše vidjela na odjelu slatkiša (čips od Francka skoro duplo skuplji od čipsa neke trgovačke marke a kad pogledaš deklaraciju te marke, stoji da je proizvođač također Franck). Isto tako je sa čokoladama (Zvečevo su skuplje od čokolada trgovačkog lanca Plodine, a te čokolade također proizvodi Zvečevo).

Dakle, to su potpuno isti proizvodi samo u različitim ambalažama. Razlog zašto su proizvodi u orginalnoj ambalaži poznatih tvrtki toliko skuplji je zato što osim čipsa/čokolade plaćaš i reklamu koja se vrti na televziji, plakatima itd., dok se trgovačke marke ne reklamiraju tako skupo.
Problem je što su mnogi ljudi ili previše površni da čitaju deklaraciju pa kupuju renomirane proizvode i daju više novca za istu stvar, ili su pak preveliki snobovi da bi ih se vidjelo da u kolica stavljaju "socijalne" trgovačke marke. :oo

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by STrendzer » 20 Apr 2013, 10:53

Konsultant wrote:svi proizvodi koje pakuje neki trgovacki lanac su kupljeni od nekoga nn i onda samo upakovani pod tom markom. kvalitet i ostalo su upitni jer je najvjerovatnije je bila vrlo slaba kontrola kvaliteta. evo primjera sta mozete naci :pivo

naletih na koristan sajt http://www.supermarketi.info
ovo je sasvim tacno!..:ok

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by STrendzer » 20 Apr 2013, 10:57

Katja wrote:
Konsultant wrote:svi proizvodi koje pakuje neki trgovacki lanac su kupljeni od nekoga nn i onda samo upakovani pod tom markom.
Nije, ima i proizvoda trgovačkih lanaca (to su tzv. trgovačke marke) koji su zapravo proizvodi nekih poznatih tvrtki ali prepakirani u trgovačke marke.

To sam najviše vidjela na odjelu slatkiša (čips od Francka skoro duplo skuplji od čipsa neke trgovačke marke a kad pogledaš deklaraciju te marke, stoji da je proizvođač također Franck). Isto tako je sa čokoladama (Zvečevo su skuplje od čokolada trgovačkog lanca Plodine, a te čokolade također proizvodi Zvečevo).

Dakle, to su potpuno isti proizvodi samo u različitim ambalažama. Razlog zašto su proizvodi u orginalnoj ambalaži poznatih tvrtki toliko skuplji je zato što osim čipsa/čokolade plaćaš i reklamu koja se vrti na televziji, plakatima itd., dok se trgovačke marke ne reklamiraju tako skupo.
Problem je što su mnogi ljudi ili previše površni da čitaju deklaraciju pa kupuju renomirane proizvode i daju više novca za istu stvar, ili su pak preveliki snobovi da bi ih se vidjelo da u kolica stavljaju "socijalne" trgovačke marke. :oo
n bih se bezuslovno bas slozio s tvojom tvrdnjom,mislim da ipak postoji neka razlika-pa makar i najmanja...mozda je razlika u liferantu nekih sirovina,imas sirovine koje smeka´ju i fino izgledaju ali su zagadjene ili ,ili...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Julia-Klara » 20 Apr 2013, 12:21

Katja wrote:
Konsultant wrote:svi proizvodi koje pakuje neki trgovacki lanac su kupljeni od nekoga nn i onda samo upakovani pod tom markom.
Nije, ima i proizvoda trgovačkih lanaca (to su tzv. trgovačke marke) koji su zapravo proizvodi nekih poznatih tvrtki ali prepakirani u trgovačke marke.

To sam najviše vidjela na odjelu slatkiša (čips od Francka skoro duplo skuplji od čipsa neke trgovačke marke a kad pogledaš deklaraciju te marke, stoji da je proizvođač također Franck). Isto tako je sa čokoladama (Zvečevo su skuplje od čokolada trgovačkog lanca Plodine, a te čokolade također proizvodi Zvečevo).

Dakle, to su potpuno isti proizvodi samo u različitim ambalažama. Razlog zašto su proizvodi u orginalnoj ambalaži poznatih tvrtki toliko skuplji je zato što osim čipsa/čokolade plaćaš i reklamu koja se vrti na televziji, plakatima itd., dok se trgovačke marke ne reklamiraju tako skupo.
Problem je što su mnogi ljudi ili previše površni da čitaju deklaraciju pa kupuju renomirane proizvode i daju više novca za istu stvar, ili su pak preveliki snobovi da bi ih se vidjelo da u kolica stavljaju "socijalne" trgovačke marke. :oo
:aplauzz ovo je sva nauka! ali de to ti objasni takvima
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Konsultant » 20 Apr 2013, 12:34

da, nauka. dosta tvornica radi i za firmu a, b ili c onda samo naruce de mi upakuj pod mojim brendom. isto tako mogu dovuci sirovinu u neku brend firmu oni im upakuju po drugim imenom. nedavno sam cuo, neki je inozemni brand povukao svoje proizvode prekucao datume proizvodenje i ponovo vratio u prodaju. kad pocnes slusati od zaposlenih, nema sta se ne radi.
meni je i dan danas misterije odakle se secer uvozi u bih. na jednoj kesi pisalo je 4-5 zemalja porijekla. :sok

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by STrendzer » 20 Apr 2013, 14:22

Konsultant wrote:da, nauka. dosta tvornica radi i za firmu a, b ili c onda samo naruce de mi upakuj pod mojim brendom. isto tako mogu dovuci sirovinu u neku brend firmu oni im upakuju po drugim imenom. nedavno sam cuo, neki je inozemni brand povukao svoje proizvode prekucao datume proizvodenje i ponovo vratio u prodaju. kad pocnes slusati od zaposlenih, nema sta se ne radi.
meni je i dan danas misterije odakle se secer uvozi u bih. na jednoj kesi pisalo je 4-5 zemalja porijekla. :sok
al haj ti to svakom objasni sta se sve radi!?..
ako su bogati svicarci i nijemci ogromnu kolicinu tableta za lijecenje Side,humanitarno namijenjenu Africi prepakovali u manja pakovanja pod drugim imenom,preprodali i zaradili ogromne pare,onda sta ima tu da se vise prica!?..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Julia-Klara » 20 Apr 2013, 15:22

evo za vas u Njemackoj, sta se krije iza cega... pa mi onda i ovdje kazu "sramota kupovati u Lidlu"

http://www.wer-zu-wem.de/handelsmarken/
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Krokodil Behko » 20 Apr 2013, 15:46

Proizvode sa akcijske prodaje isto ne bi trebalo uzimati. Bar ne u biH. Skoro sam kupio pokvarenu majonezuu (helmans). Isto tako, bio mi je sumnjiv i sok od jabuke kojeg sam kupio u Konzumu. Nešto me bolio stomak tog dana.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Ruana » 20 Apr 2013, 16:28

Ne kontam to za Lidl sto je sramota, kod nas ima Lidl, ne idem cesto tamo nije radi sramote nego zbog daljine, na drugoj strani grada a tamo mi bas daleko ici
Doduse nije neki izbor ali ne kontam to sa sramotom.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Blackhawk » 20 Apr 2013, 16:33

Narod je takav.. cim nesto negdje jeftinije odmah to nevalja i sramota uzimati...
Za mene nema sramote, nego kupujem gdje zelim i sta hocu..

Ruana
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Ruana » 20 Apr 2013, 16:38

Ali kod nas Lidl nije jeftiniji od Netta, Fakte i Bilke.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Koje proizvode NE preporučujete?

Post by Julia-Klara » 20 Apr 2013, 16:47

Navela sam Lidl kao primjer,jer ga ima i svugdje u Evropi, a ustvari se odnosi na sve prodavnice gdje se prodaje jeftinija hrana.
Npr. zasto bih odovojila 2 eura za supu/dodatak jelima/sos za Knorr ili nesto kada ima i u Lidlu istih prozvoda za 70 centi.
To je sve
A nas narod je cudan, ni Cesi nisu bolji-gdje je jeftinije tamo je sramota kupovati! Sjecam se komentara dok sam bila u Njemackoj , kaze "zamisli, grofica, a kupuje u Aldiju! ima para ko pljeve, a u Aldiju kujuje"... Pa to je jedan od razloga sto ima para ko pljeve. Zasto kupovati skuplji prozvod ako je jednak onom jefinom? Ja tu nika dnisam vidjela logiku,i uvijek cu biti protiv toga da se pare daju za IME, a ne za kvalitet.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests