Kvarovi na automobilu - savjeti za vožnju

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Chloe » 21 Jan 2023, 07:53

Ma ja znam voziti, imam sluh i osjećaj da osjetim malenkost u radu auta, i znam ono osnovno što moram znati u slučaju problema na putu, sve ostalo "špansko selo"... :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by harlekin » 21 Jan 2023, 08:10

Ja sam najveci sreckovic s rezervom ikad ja mislim,svako malo se vozim na razervi i srecom jos nisam ostao nigdje,jednostavno zaboravim :cudi
Skoro svijetli i ja navratim na pumpu u zadru kupim cigare popijem kavu i odem,naravno nisam nasuo gorivo a radovi na cesti pa mi treba pol sata da se vratim,ma reko picim ja za pag pa sta bude :kafa

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Pasaga » 21 Jan 2023, 08:14

harlekin wrote: 21 Jan 2023, 08:10 Ja sam najveci sreckovic s rezervom ikad ja mislim,svako malo se vozim na razervi i srecom jos nisam ostao nigdje,jednostavno zaboravim :cudi
Skoro svijetli i ja navratim na pumpu u zadru kupim cigare popijem kavu i odem,naravno nisam nasuo gorivo a radovi na cesti pa mi treba pol sata da se vratim,ma reko picim ja za pag pa sta bude :kafa
kad bidnes picio nazad,ponesi onog sira ...koje kilo ... :sram
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by harlekin » 21 Jan 2023, 09:21

Pasaga wrote: 21 Jan 2023, 08:14
harlekin wrote: 21 Jan 2023, 08:10 Ja sam najveci sreckovic s rezervom ikad ja mislim,svako malo se vozim na razervi i srecom jos nisam ostao nigdje,jednostavno zaboravim :cudi
Skoro svijetli i ja navratim na pumpu u zadru kupim cigare popijem kavu i odem,naravno nisam nasuo gorivo a radovi na cesti pa mi treba pol sata da se vratim,ma reko picim ja za pag pa sta bude :kafa
kad bidnes picio nazad,ponesi onog sira ...koje kilo ... :sram
Ma ja to nikak ne jedem svako malo dobijem od nekog samo proslijedim dalje.
Skoro od sirane Gligora dobio par vrsta za poklon oni su br1 u tom,ja to odnio nekim penzicima englezima sto sam upoznao,ljudi se istopili od dragosti :julia

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by greeneyes » 21 Jan 2023, 09:50

Upalila se kad sam prekjucer is'o kuci i haj rekoh sutra cu natociti. Sutradan sis'o na pos'o, vratio se i eto moram opet dol' i mislim da cu tad natociti. Mada moze jos toliko na rezervi, jer to je tek do nekih 40 kilometara
Samo sabura

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Sheval » 21 Jan 2023, 15:44

Hm...

Image

Neke baterije, nešto, može se kotrljati 😂

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Sheval » 21 Jan 2023, 15:46

Iako rođo tvrdi, ne znam na kojoj minuti...može se od Knina do Splita za kunu i sedamdeset, osamdeset...kombinacija lera i pete :valja

https://www.youtube.com/live/832WOENAUjY?f

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50799
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18879 times
Been thanked: 21395 times
Status: Online

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Zanki » 21 Jan 2023, 15:51

A? :ooo

😂😂😂
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Sheval » 21 Jan 2023, 15:59

😂😂😂
24:30
Objasnio ćaća 😂

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Sheval » 21 Jan 2023, 16:01

Iskidali su me ti tolari ❤😂
Joj, opet ću morat gledat

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50799
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18879 times
Been thanked: 21395 times
Status: Online

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Zanki » 21 Jan 2023, 16:04

Onomad iz zahoda 😂
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31324
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 18903 times
Been thanked: 16252 times
Contact:
Status: Online

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Morgen » 21 Jan 2023, 16:07

Meni pise to negde al jos nisam nasla, nesto se kod zmigavca vrti al nisam skontala.
Ja vozim dok ne krene histericno da blinka

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Melek » 21 Jan 2023, 23:30

Samo, kako to da ako ostane malo goriva, da se onda povuče talog sa dna? Pa zar ne bi sistem trebalo da je konstruisan da se uvlači gorivo iz rezervoara u sistem uvijek iz najniže tačke u rezervoaru? Da to nije kakav urbani mit?

Znam samo da je gadno kad dizlak skroz ostane bez goriva pa srkne zrak u sistem.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Melek » 21 Jan 2023, 23:34

Mogu da skontam da ako rezervoar bude dugo vremena prazan ili poluprazan, da onda počne da korodira iznutra, pa kad se nakon toga naspe do vrha, da tad onda sva ta korozija napravi talog na dnu i onda krene sistem da trokira. Ali to nije zato što se vozi na rezervi već što vlasnik žali nasuti.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13845 times
Been thanked: 14108 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by ironman » 21 Jan 2023, 23:36

Ko ce znat vise..vala vise puta sam vozio na rdzervi jer sipam na Ini samo..msm ona signalna lampica se upali ali nikad nisam presao duze od desetak km do pumpe
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Koliko se kilometara na rezervi može voziti i da li je to štetno za automobil

Post by Vanilla » 22 Jan 2023, 23:31

Mene vec na pola rezervoara uhvati neka tjeskoba i samo se povecava ako ide nize :hm
Rijetko da vozim ispod pola rezervoara. Nekad, u mladosti, ostalo nam auto bez goriva, Nova godina bila, pa onako skockani gurali auto uz Bare :lupa Ostala mi trauma od tad.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Kvarovi na automobilu - savjeti za vožnju

Post by Duminjo » 29 Jan 2023, 21:28

Stala fiesta u petak navecer na sred magistrale.
Vozio trecom oko 50 km/h kroz naselje i onda kad je proslo naselje ide uzbrdica, dodam gas tako u trecoj i kako ga dodah, tako trznu auto ko da ne neko zguza opalio. Ugasi se i stade al ne odmah. Ostalo mi je par sekundi da ga smotam malo na stranu.
Upalim opet nakon minut normalno, krenem prvom uz to brdo normalno, prebacim u drugu i ne pustim kvacilo kako treba, opet trzne i opet se ugasi.
Tako nekih 5-6 puta dok nisam izaso uz brdo i parkiro na parking fino sa strane.
Na parkingu isto, iako nije brdo. Znaci nije do uzbrdice.

Ostavim Auto da prenoci jer je bilo nesto poslije 22:00 i zovnem jarana i on me odvuce kuci.
Sutradan poslije podne sa jaranom do fieste da vidimo kako se ponasa.
Probamo na parkingu, prva, druga, gas, jbo majku sve normalno.
Odlucim da ga prevezem kuci (nekih 7-8 km uglavnom ravnica i otvorena cesta, dobra magisrala).
Tako do kuce dodje sve normalno. Vozio skoro cijelo vrijeme 90km/h u petoj i ništa.

Auto je prije toga danima bilo vani a ovih dana je bilo noci i do -20. A pretprosle hefte po tom takvom minusu je bio vani a goriva nije bilo aman nešto. Nije bilo na rezervi al jest haman. Prosle hefte sam natocio, sad je rezervoar pun.
Servis radjen prosle godine u Junu. Od tada prešo 11 hiljada.

Eno stoji parkirano, sutra ponedjeljak i vec sutra bih trebo odluciti dal popravljati ili mijenjati.
1.5 dizel. 2013, prešo 156 hiljada i na 170 ili 180 treba remen mijenjati.

E jebemu majku

Edit: umal ga u petak navecer nisam gurno u jarak. Al nisam smio. Moro bih kasnije platiti izvlacenje i slepu 😂

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31182
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Kvarovi na automobilu - savjeti za vožnju

Post by Matan » 29 Jan 2023, 21:32

Duminjo wrote: 29 Jan 2023, 21:28 Stala fiesta u petak navecer na sred magistrale.
Vozio trecom oko 50 km/h kroz naselje i onda kad je proslo naselje ide uzbrdica, dodam gas tako u trecoj i kako ga dodah, tako trznu auto ko da ne neko zguza opalio. Ugasi se i stade al ne odmah. Ostalo mi je par sekundi da ga smotam malo na stranu.
Upalim opet nakon minut normalno, krenem prvom uz to brdo normalno, prebacim u drugu i ne pustim kvacilo kako treba, opet trzne i opet se ugasi.
Tako nekih 5-6 puta dok nisam izaso uz brdo i parkiro na parking fino sa strane.
Na parkingu isto, iako nije brdo. Znaci nije do uzbrdice.

Ostavim Auto da prenoci jer je bilo nesto poslije 22:00 i zovnem jarana i on me odvuce kuci.
Sutradan poslije podne sa jaranom do fieste da vidimo kako se ponasa.
Probamo na parkingu, prva, druga, gas, jbo majku sve normalno.
Odlucim da ga prevezem kuci (nekih 7-8 km uglavnom ravnica i otvorena cesta, dobra magisrala).
Tako do kuce dodje sve normalno. Vozio skoro cijelo vrijeme 90km/h u petoj i ništa.

Auto je prije toga danima bilo vani a ovih dana je bilo noci i do -20. A pretprosle hefte po tom takvom minusu je bio vani a goriva nije bilo aman nešto. Nije bilo na rezervi al jest haman. Prosle hefte sam natocio, sad je rezervoar pun.
Servis radjen prosle godine u Junu. Od tada prešo 11 hiljada.

Eno stoji parkirano, sutra ponedjeljak i vec sutra bih trebo odluciti dal popravljati ili mijenjati.
1.5 dizel. 2013, prešo 156 hiljada i na 170 ili 180 treba remen mijenjati.

E jebemu majku

Edit: umal ga u petak navecer nisam gurno u jarak. Al nisam smio. Moro bih kasnije platiti izvlacenje i slepu 😂
Pa uradis tehnicki i vidjeces jel ima problem..
moj audi je jos stariji..2009 godina i prije par godina mi se ugasi na cesti i nece da upali..
policija mi pomogla see skloniti sa ceste..
poslije 15 min, ga pokusam upaliti cekajuci pomoc upali i nema problema..
poslije toga jos jedanput..
od tada nista.. ko zna zbog cega...
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31182
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Kvarovi na automobilu - savjeti za vožnju

Post by Matan » 29 Jan 2023, 21:36

Imao sam pezoa 206 nov, 60ps..
kakva uzbrdica sa trecom, nema sanse..
samo drugom..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Online

Re: Kvarovi na automobilu - savjeti za vožnju

Post by Mister No » 29 Jan 2023, 21:40

Duminjo wrote: 29 Jan 2023, 21:28 Stala fiesta u petak navecer na sred magistrale.
Vozio trecom oko 50 km/h kroz naselje i onda kad je proslo naselje ide uzbrdica, dodam gas tako u trecoj i kako ga dodah, tako trznu auto ko da ne neko zguza opalio. Ugasi se i stade al ne odmah. Ostalo mi je par sekundi da ga smotam malo na stranu.
Upalim opet nakon minut normalno, krenem prvom uz to brdo normalno, prebacim u drugu i ne pustim kvacilo kako treba, opet trzne i opet se ugasi.
Tako nekih 5-6 puta dok nisam izaso uz brdo i parkiro na parking fino sa strane.
Na parkingu isto, iako nije brdo. Znaci nije do uzbrdice.

Ostavim Auto da prenoci jer je bilo nesto poslije 22:00 i zovnem jarana i on me odvuce kuci.
Sutradan poslije podne sa jaranom do fieste da vidimo kako se ponasa.
Probamo na parkingu, prva, druga, gas, jbo majku sve normalno.
Odlucim da ga prevezem kuci (nekih 7-8 km uglavnom ravnica i otvorena cesta, dobra magisrala).
Tako do kuce dodje sve normalno. Vozio skoro cijelo vrijeme 90km/h u petoj i ništa.

Auto je prije toga danima bilo vani a ovih dana je bilo noci i do -20. A pretprosle hefte po tom takvom minusu je bio vani a goriva nije bilo aman nešto. Nije bilo na rezervi al jest haman. Prosle hefte sam natocio, sad je rezervoar pun.
Servis radjen prosle godine u Junu. Od tada prešo 11 hiljada.

Eno stoji parkirano, sutra ponedjeljak i vec sutra bih trebo odluciti dal popravljati ili mijenjati.
1.5 dizel. 2013, prešo 156 hiljada i na 170 ili 180 treba remen mijenjati.

E jebemu majku

Edit: umal ga u petak navecer nisam gurno u jarak. Al nisam smio. Moro bih kasnije platiti izvlacenje i slepu 😂
Mijenjaj.
Takve zajebancije neces se lako rijesiti.
Nikad neces biti siguran u takvo auto.
High Hopes...

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests