McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Kolači, torte, zimnice, pića
Post Reply
User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by niska grana » 17 Oct 2012, 20:21

Šta mislite o restoranima brze hrane, ne računajući buregdžinice i ćevabdžinice koji također spadaju u istu kategoriju, dakle zapadnog tipa; da li ih i koliko učestalo posjećujete?

Čini mi se da bih do prije 15-16 godina žrtvovao i dupe samo da mogu jesti u McDonald's-u i znam da mi je bilo užasno krivo što je bio prisutan u nekim gradovima nekadašnje drzave, ali ne i kod nas u Sarajevu. Ipak, mislim da tu stvar nije toliko bila u samom McDonald's-u niti u raznolikosti proizvoda, koliko u šarenilu.
Šarenilu reklame, šarenilu ambalaže, šarenilu enterijera i nacrtanog hamburgera. Toga kod nas jednostavno nikada nije bilo.
Bilo je ćevapa i pita, kifli, slatkiša, grickalica a nešto kasnije i pomfrita, hamburgera i druge zapadnjačke brze hrane ali je sve to izgledalo nekako sivo i jednolično....ili se pakovalo u mastan papir nedefinsano-sumorne boje, nemaštovitu ambalažau ili prodavalo u neuglednim objektima, bijednim pokretnim kioscima, spravljalo prljavim rukama a povrh svega ni izbor nije bio veliki.
Dovoljno je uostalom prisjetiti se da je nekad među mlađim naraštajem svojevrstan prestiž predstavljalo sakupljanje što većeg broja praznih limenki gaziranih pića, ponižavajuće kolekcionarstvo tako dalekih, šarenih i nedostupnih zapadnih otpadaka i radosno valjanje u smeću.
Kasnije kada sve to postane dostupno shvatiš da ti to više nije (zdrav) ćeif, niti je sve u lažnom sjaju kao i to da ti je između ostalog i zbog poplave šarenih proizvoda država u banani, ali neke traume ostaju nezaliječene....i te sitne traume jedini su razlog što ponekad i rijetko tu navratim i ako ništa pojedem besmisleni, mali Barbi hamburger ili popijem shake.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Dust » 17 Oct 2012, 20:26

Drazi su mi i cevap i pita iz nekih sumnjivih restorana, nego McDonald's. Fuj to, fuj i za Burger King, Taco Bell, Wendy's, KFC i ostalo smece.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Blackhawk
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Blackhawk » 17 Oct 2012, 21:05

Vala sve im je to samo reklama..
U Mc sam jeo 2x... jednom prije nekoliko godina u Zagrebu, a drugi put sad cim sletio u swe.. Ovi sto sa mnom isli svratili da jedu nabrzinu..
Ukus i nije nesto, a o velicini dobivenog u odnosu na cijenu da ne govorim..
Hamburger zalogaj i po... Big Mac 3 zalogaja :)
Inace to izbjegavam u sirokom luku..

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Ideja » 17 Oct 2012, 22:37

Hrana u McDonaldsu je stvarno bez veze, mislim na kvalitetu peciva i mesa. Bez majoneze ili ketchupa je skoro bez ukusa. Ipak s vremena na vrijeme svratim (u nuždi) ali uglavnom kupujem donute ili pomfrit. Vidim mladi su dosta zaludjeni njihovim sladoledom ali meni nije nešto :cudi
Mislim da je puno ukusniji kebap, pecivo je ukusnije i ima dosta salate. Ja uglavnom jedem vegetarijanski jer ne podnosim kebap-meso.
Često svraćam u Nordsee gdje spravljaju riblje specijalitete. Najbolji mi je sendvić sa sušenim lososom ali ni obični wikinger nije loš.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31695
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7229 times
Been thanked: 3938 times
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Mister No » 17 Oct 2012, 22:41

Meni je hrana iz McDonaldsa super. Još Cola uz to sve :bali

U Tuzli treba da se otvori uskoro :ok

Ne mislim da je zdrravo se tamo hraniti, al je brate dobro...j... ga.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by paparaci » 18 Oct 2012, 01:51

od brzih jela najvise konzumiram kebap :bali
nista bolje i zdravije od njega nema - sto se tice brzih jela. njega kad pojedem, znam barem da cu se najesti. dobro, zna se nekad desiti i dva da pojedem (poguzija, stas :oo ). iako je i on jako poskupio, opet mi je prvi izbor. u mcdonalds rijetko svratim. obicno je to ako nisam zaista gladan, nego onako - moglo bi se nesto prizalogajiti - pa smazem jedan ili dva hamburgera. vise tu svratim zbog sladoleda ili mlijecnog shake-a sa vanilijom :bali

hrana u mcdonaldsu, burger kingu, kfc-u,.... je jako nezdrava, jer je previse kaloricna. ali nije ne ukusna. napucaju oni to raznim preparatima :oo

a da. gdje jos rado odem, to je subway. tu pred tvojim ocima ti sastavljaju sendvic po tvojoj zelji/po tvom izboru. ukusno je, samo skupo (ukoliko mozete puno pojesti :oo ).
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by blento59 » 18 Oct 2012, 01:52

daleko im moja kuca sa tim smecem od hrane
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by bubica » 18 Oct 2012, 02:01

Jako jako rijetko navratim u mc doof, ako sam bas u trci nekoj, onda na mc drive. A sto paparaci rece kebap je zakon, sve uvijek frisko, ukusno. mada mi je cijeli kebap previse, kod mene u mijestu se moze i 1/2 kebapa kupiti, to mi je tamam. Ma ja cu radije cjeli dan nista ne jesti ali zato ko insan sjesti i jesti. Ono rahat, na tenane, ne volim na brzinu jesti.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by paparaci » 18 Oct 2012, 02:14

i kod nas na pojedinim mjestima mozes mini kebap kupiti.

gledao sam bas jednom reportazu na njemackoj televiziji o brzim jelima. testirali su koje je najzdravije, -ukusnije i -povoljnije. pobjednik je bio naravno dobri stari kebap.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by bubica » 18 Oct 2012, 02:22

Gledala sam i ja kada je mc donald najgore prosao. Sto ideja napisa, onaj kruhcic nikakva ukusa, da nema sosa unutra ne bi ni na sta smekalo.
burek :bali
siromah nema sta a bogatas nema kad

Obrisan profil
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Obrisan profil » 18 Oct 2012, 09:11

kad nemam vremena kupim deci Döner ili tursku picu (Lahmacun), oni to vole a vole i McDonald´s. Ponekad svratimo, meni tamo samo valja pomfrit.
Al se cesto zakacim sa radnicima tamo, Kazu FAST FOOD, a cekas po 10 minuta u redu, mislim,,,ono,,,

Ruana
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Ruana » 18 Oct 2012, 09:23

Nije zdravo, nije nesto posebno ni ukusno, ALI jedem, pogotovo kad sam u zurbi. Kebabe i pice jedem samo ponekad i to samo na odredjenim mjestima.
Jednom sam svratila sa djecom u neku "kebabaru" i kad sam tamo vidjela onoga sto pravi one lepine, hljebove kako li se kaze, kako je runjav po rukama a onu jufku sve precrce od lakta do sake, otisla sam i od tada ne jedem kebab osim ako ga sama ne napravim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2012, 09:34

Ni blizu vapaće. McDonalds će kod nas, biti hit par godina i jedina samo zemlja
u kojoj će biti nogiran. Sarajevo pogotovo. Neće im pomoći ni 'nolki havaz.
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by silence » 18 Oct 2012, 11:30

Ruana wrote:Nije zdravo, nije nesto posebno ni ukusno, ALI jedem, pogotovo kad sam u zurbi. Kebabe i pice jedem samo ponekad i to samo na odredjenim mjestima.
Jednom sam svratila sa djecom u neku "kebabaru" i kad sam tamo vidjela onoga sto pravi one lepine, hljebove kako li se kaze, kako je runjav po rukama a onu jufku sve precrce od lakta do sake, otisla sam i od tada ne jedem kebab osim ako ga sama ne napravim.
:grana

:valja
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Toruk Makto » 18 Oct 2012, 12:45

Eh .. kolko sam ih samo pojeo u zivotu pa evo me zdrav i ziv , masna je i pogaca kod kuce sto stara napravi pa jedem , a vala meni su ti hamburgeri tolko ukusni i stimaju mi ko mrtvacu jasin , ja narucim extra veliki big burger sa tri snite mesa , tri komada hljeba , mnooogo salate , sir , suho meso , jaje ..... Nisam imao priliku jos da jedem u mcdonaldsu , ali kod siptara sam veoma cesto .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Heidi » 18 Oct 2012, 18:25

iz burger kinga volem one chili cheese nuggets....iz mekesa potatoes sour cream .... a döner mi je zakon... :srce sta u njega natrpam, prepolovim pa... na dva puta :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96715
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34632 times
Been thanked: 21275 times
Contact:
Status: Online

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Rum » 18 Oct 2012, 18:53

Volim volim volim sjedne isto ko i cevap , burger king je za bogdu veci vise se najede od McD, ali je zato sladoled u Mc fantazija sa izmrljvenim bombonama M$Ms :bali
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96715
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34632 times
Been thanked: 21275 times
Contact:
Status: Online

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Rum » 18 Oct 2012, 18:54

tutnplock wrote:Eh .. kolko sam ih samo pojeo u zivotu pa evo me zdrav i ziv , masna je i pogaca kod kuce sto stara napravi pa jedem , a vala meni su ti hamburgeri tolko ukusni i stimaju mi ko mrtvacu jasin , ja narucim extra veliki big burger sa tri snite mesa , tri komada hljeba , mnooogo salate , sir , suho meso , jaje ..... Nisam imao priliku jos da jedem u mcdonaldsu , ali kod siptara sam veoma cesto .
Potpis :aplauzz :aplauzz :aplauzz kratko i jasno :aplauzz
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96715
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34632 times
Been thanked: 21275 times
Contact:
Status: Online

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by Rum » 18 Oct 2012, 18:58

[ytube][/ytube] Jako dobar prilog o pljeskavici ,zanimljiv cikac mlina ga slusati :djed zbori cikac pravo :djed pljeskavica od kile :bali
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: McDonald's (& ostali restorani brze hape)

Post by merylin » 24 Apr 2013, 20:11

Nisam neki ljubitelj brze hrane... McDonalds me privlačio dok sam bila dijete,mada vjerujem da to bila više euforija za onim igračkicama što su nekada pakovali u vrećice s hranom :D
Danas odem u McDonalds po Milkshake ili ako ne stignem u jutro popiti kafu ,kupim sebi tu onu "kafu za ponijeti"...

Ima i u Tuzli jedna ćevabdžinica gdje prave ooodlične hamburgere,tu nekada svatim i smažem jedan .


a to što reče @grana, dobro pakovanje i dobra reklama prodaju robu,uvijek je tako bilo i ostalo.
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests