Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31694
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7228 times
Been thanked: 3938 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Mister No » 07 Jan 2023, 21:02

Ovaj bijeli sigurno ćirilaš zvani Čovke.
Sjebo ga poziciono totalno.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Melek » 07 Jan 2023, 21:09

greeneyes wrote: 07 Jan 2023, 20:48
Melek wrote: 07 Jan 2023, 20:45 Ono se onako ne radi, osam allasalamet partija ko biva da parira prekaljenim nacionalistima koji tačno znaju šta hoće. Suludo. Ljigavo.
Ma sve to stoji, znalo se od pocetka dje je puno djece kilava je baba, ali pravljenje od Bakrenog nekog drzavnika i mozga je presmijesno.
Pa zar ne vidiš da samo ta Trojka fura furke, ostale ni ne informišu. Anarhija do Tokija.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 07 Jan 2023, 21:11

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... stane.html


kad je vec tako,ja bi mu dao i kalas .... :grana
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2023, 10:35

Izetbegović: Schmidt se ponaša demokršćanski, kao neki rođak Čoviću

Predsjednik SDA Bakir Izetbegović je u intervjuu za MTV Igman komentarisao aktuelnu političku situaciju, formiranje vlasti kao i u poteze međunarodne zajednice za koju je kazao kako ide linijom manjeg otpora, te da traži one koje može da "slomi".


U samom početku razgovora Izetbegović je kazao kako nije uredu da na ministarskim pozicijama sjede ljudi koji su presuđivani za lažno svjedočenje, ali i oni koji su poznati po porodičnom nasilju i sumnjivim diplomama. Kazao je kako vjeruje da je to najlošiji saziv Vijeća ministara ikada.

Komentarisao je i aktivno učešće međunarodne zajednice u formiranju vlasti te različit pristup prema SDA u odnosu na SNSD.

"Paradigmatična stvar, odlikovanje Karadžiću, Plavšićki. Kada cijeli PIK šuti, OHR šuti, cijela ta međunarodna zajednica šuti. Odlikovanje Karadžića i ostalih za zasluge u BiH koji su genocidne. I onda je problem SDA", kazao je Izetbegović.

Izetbegović je kazao kako su pojedini predstavnici međunarodne zajednice za krivca imenovali čak i prethodnog visokog predstavnika Valentina Inzka.

"Mi smo pritiskivali, tjerali da se drže vlastitih principa do odluke Incka, koju je jedva donio uz njihove velike otpore. Da bih ja doživio, da u jednoj od ambasada, pred Palmerom Einchorstom, ambasadorima SAD, zemalja EU, visoko rangirani predstavnik EU, pred Dodikom Čovićem kaže, 'ovu čitavu stvar je zakuhao Inzko', dakle blokade koje pravi Dodik kriv je Inzko zato što je donio zakon o zabrani negiranja genocida. To je priča o principima dijela međunarodne zajednice.", rekao je Izetbegović.

Dodao je kako međunarodna zajednica ide uvijek linijom manjeg otpora i traži one koje može da slomi, ali i da su pojedini, poput aktuelnog visokog predstavnika stali otvoreno na stranu određenih političkih struktura.

"Oni neće da idu na tvrdo, na Dodika, koji ih ne ferma, koji ih vrijeđa, valja to savladat. Čović ima leđa, Schmidt se ponaša demokršćanski, kao neki rođak, koji se dogovori tamo sa Plenkovićem pa ovdje onda bogato opremi HDZ. I onda se ide linijom manjeg otpora, na Bošnjake, DF ne sluša, SDA ne sluša, naći ćemo neke koje koji slušaju, koji će isporučiti ono što hoćemo", poručio je Izetbegović.

Kazao je i kako je cilj međunarodne zajednice je mir, stabilnost na račun Bošnjaka, ali i na račun Albanaca, Crnogoraca. Te da uvijek idu u korist jačih i brojnijih.

"Mi ćemo se braniti, mogu nositi kaubojske čizmice, ali ne mogu ovdje prosipati kaubojske manire, neće nas na takav način savladat", kazao je Izetbegović i dodao ta takav pristup ne može donijeti ništa dobro.

"Ne smijemo dozvoliti da nas zbiju u jednu trećinu uticaja, a to trojka dopušta u želji za vlašću. I to je cilj međunarodne zajednice, da na takav način zadovolji velike igrače na Balkanu, prije svega Beograd", kazao je predsjednik SDA.

Dodao je kako SDA opet poziva u patriotski blok, i kako nije problem podijeliti drugim strankama fotelje, kako bi sačuvali dijeljenje Bosne i Hercegovine.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 05 Feb 2023, 16:07

Vidim,Bake se nikad dozvat pameti.
Sklanjat ga svim sredstvima.
Citam tamo,opet poziva Niksica u naku koaliciju,front.
Onome ni vode u masicama.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43018
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 12780 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Masamune » 22 Feb 2023, 23:14



:D. :D. :D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Admiral
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 112
Joined: 01 Jan 2014, 16:30
Location: Mostar/Detroit
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Admiral » 23 Feb 2023, 02:27

Ozbiljno pitanje. Moze li mi neko objektivno reci sto mnogi ljudi mrze Bakira Izetbegovica? Ja stvarno ne pratim politiku ali povrsinski cujem i vidim dosta toga, kako narod prica o njemu, mediji i vijesti, drustvene mreze i vecinom je negativno. Ono sto sam ja cuo, opet ponavljam povrsinski, covjek zvuci normalno i imam dojam da ima ciste motive. Alija Izetbegovic je po meni bio dobar covjek i borio se za BiH koliko je mogao. Citao sam knjigs o njemu kako nasih pisaca tako i stranih i vecina ga opisuje tako. Dok sina mu Bakira, slijedi negativna retorika. O cemu je rijec?
BHOP

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Melek » 23 Feb 2023, 05:57

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by harlekin » 23 Feb 2023, 06:50

Admiral wrote: 23 Feb 2023, 02:27 Ozbiljno pitanje. Moze li mi neko objektivno reci sto mnogi ljudi mrze Bakira Izetbegovica? Ja stvarno ne pratim politiku ali povrsinski cujem i vidim dosta toga, kako narod prica o njemu, mediji i vijesti, drustvene mreze i vecinom je negativno. Ono sto sam ja cuo, opet ponavljam povrsinski, covjek zvuci normalno i imam dojam da ima ciste motive. Alija Izetbegovic je po meni bio dobar covjek i borio se za BiH koliko je mogao. Citao sam knjigs o njemu kako nasih pisaca tako i stranih i vecina ga opisuje tako. Dok sina mu Bakira, slijedi negativna retorika. O cemu je rijec?
Ne znam ostali zast ga mrze al znam zasto ja ga mrzim.
Govno od čoeka ne samo sto izgleda zuckasto,pogledaj gdje je Bosna sad,a nije nas tu doveo neki ciko iz madagaskara nego doticni nesposobni panj koji je raselio vise naroda nego cetnici i jedino sto uspio izgradit je koruptivnu hobotnicu i uhljebit razne stranacke parazite.
Ne znam kak bi itko mogao voljet i malo Bosnu a ne mrzit ovo smece.
Njegovog rahmetli oca je grijeh i spomenut u istoj recenici s ovom ljudskom nakaradom.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Melek » 23 Feb 2023, 07:07

Al hajd bgt. Barem nije Bošnjak što govori ”tko”, taki su još gori :123
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 23 Feb 2023, 07:46

Melek wrote: 23 Feb 2023, 07:07 Al hajd bgt. Barem nije Bošnjak što govori ”tko”, taki su još gori :123
:D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81409
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10307 times
Been thanked: 7158 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2023, 13:25

ja nemam volje ni pogledati Pressing s njim :grana
:bua
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26415
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Beni » 23 Feb 2023, 13:29

Julia-Klara wrote: 23 Feb 2023, 13:25 ja nemam volje ni pogledati Pressing s njim :grana
:bua
Napad na Bosnjake
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81409
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10307 times
Been thanked: 7158 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2023, 13:30

a sta cu, gresna sam :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11946
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13602 times
Been thanked: 5712 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Nice » 23 Feb 2023, 15:03

Admiral wrote: 23 Feb 2023, 02:27 Ozbiljno pitanje. Moze li mi neko objektivno reci sto mnogi ljudi mrze Bakira Izetbegovica? Ja stvarno ne pratim politiku ali povrsinski cujem i vidim dosta toga, kako narod prica o njemu, mediji i vijesti, drustvene mreze i vecinom je negativno. Ono sto sam ja cuo, opet ponavljam povrsinski, covjek zvuci normalno i imam dojam da ima ciste motive. Alija Izetbegovic je po meni bio dobar covjek i borio se za BiH koliko je mogao. Citao sam knjigs o njemu kako nasih pisaca tako i stranih i vecina ga opisuje tako. Dok sina mu Bakira, slijedi negativna retorika. O cemu je rijec?
Čovjek koji je dugo vremena na visokim pozicijama, a nimalo se nije pobrinuo za svoj narod i zemlju.
Ne mrzim ga jer ne mrzim nikoga. To je moje viđenje njegovog djelovanja kroz dugi niz godina.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81409
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10307 times
Been thanked: 7158 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2023, 15:12

Nice wrote: 23 Feb 2023, 15:03
Admiral wrote: 23 Feb 2023, 02:27 Ozbiljno pitanje. Moze li mi neko objektivno reci sto mnogi ljudi mrze Bakira Izetbegovica? Ja stvarno ne pratim politiku ali povrsinski cujem i vidim dosta toga, kako narod prica o njemu, mediji i vijesti, drustvene mreze i vecinom je negativno. Ono sto sam ja cuo, opet ponavljam povrsinski, covjek zvuci normalno i imam dojam da ima ciste motive. Alija Izetbegovic je po meni bio dobar covjek i borio se za BiH koliko je mogao. Citao sam knjigs o njemu kako nasih pisaca tako i stranih i vecina ga opisuje tako. Dok sina mu Bakira, slijedi negativna retorika. O cemu je rijec?
Čovjek koji je dugo vremena na visokim pozicijama, a nimalo se nije pobrinuo za svoj narod i zemlju.
Ne mrzim ga jer ne mrzim nikoga. To je moje viđenje njegovog djelovanja kroz dugi niz godina.
Sad nesto razmisljam - postoji li ista pozitivno da je ovaj covjek uradio? Neko (politicko) dostignuce, nesto dobro pa makar to samo bilo Bosnjacima? :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31701
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2695 times
Been thanked: 5152 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Matan » 23 Feb 2023, 15:15

Admiral wrote: 23 Feb 2023, 02:27 Ozbiljno pitanje. Moze li mi neko objektivno reci sto mnogi ljudi mrze Bakira Izetbegovica? Ja stvarno ne pratim politiku ali povrsinski cujem i vidim dosta toga, kako narod prica o njemu, mediji i vijesti, drustvene mreze i vecinom je negativno. Ono sto sam ja cuo, opet ponavljam povrsinski, covjek zvuci normalno i imam dojam da ima ciste motive. Alija Izetbegovic je po meni bio dobar covjek i borio se za BiH koliko je mogao. Citao sam knjigs o njemu kako nasih pisaca tako i stranih i vecina ga opisuje tako. Dok sina mu Bakira, slijedi negativna retorika. O cemu je rijec?
Pisaj i njega i Covica i Dodika..
i one koji ce doci poslije njih..
pa hoce dozivotno da vladaju, ko u Koreji..
a i ostali su isto sranje..
opcenito, politicari su najlosiji ljudi u drustvu..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Taare » 23 Feb 2023, 15:36

Julia-Klara wrote: 23 Feb 2023, 15:12
Nice wrote: 23 Feb 2023, 15:03
Čovjek koji je dugo vremena na visokim pozicijama, a nimalo se nije pobrinuo za svoj narod i zemlju.
Ne mrzim ga jer ne mrzim nikoga. To je moje viđenje njegovog djelovanja kroz dugi niz godina.
Sad nesto razmisljam - postoji li ista pozitivno da je ovaj covjek uradio? Neko (politicko) dostignuce, nesto dobro pa makar to samo bilo Bosnjacima? :ovaj
More l bošnjakinjama?
Pa et, sebijine kolekcije tašnica, odjeće i obuće, ne bi se postidila ni princeza od bruneja :zubi
kćerki stančić od gotovo pola miliona maraka. Opet kćerka direktorica hotela, itd.
Onda sestra i njena family. Sve je to go milioner.
Onda kreneš redom nabrajati razne asime, zukiće i ostalu bandu. Hadžija hifa. Onda hadžija sa ilidže.
moja ti, ne možeš nabrojati hair djela koja je počinio skromni penzioner bakir :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81409
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10307 times
Been thanked: 7158 times
Status: Online

Re: Bakir Izetbegović

Post by Julia-Klara » 23 Feb 2023, 15:46

Taare wrote: 23 Feb 2023, 15:36
Julia-Klara wrote: 23 Feb 2023, 15:12

Sad nesto razmisljam - postoji li ista pozitivno da je ovaj covjek uradio? Neko (politicko) dostignuce, nesto dobro pa makar to samo bilo Bosnjacima? :ovaj
More l bošnjakinjama?
Pa et, sebijine kolekcije tašnica, odjeće i obuće, ne bi se postidila ni princeza od bruneja :zubi
kćerki stančić od gotovo pola miliona maraka. Opet kćerka direktorica hotela, itd.
Onda sestra i njena family. Sve je to go milioner.
Onda kreneš redom nabrajati razne asime, zukiće i ostalu bandu. Hadžija hifa. Onda hadžija sa ilidže.
moja ti, ne možeš nabrojati hair djela koja je počinio skromni penzioner bakir :zubi
:ruke o tome ti pricam :ruke

Dje Beni sad - ev ga napad na Bosnjake :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2023, 18:18

BAKIR IZETBEGOVIĆ, PREDSJEDNIK SDA: „Ovih dana je oslobođen Sarajlić, a uskoro će biti oslobođen i Novalić…“

Gostujući u Pressingu na N1, lider SDA Bakir Izetbegović govorio je o procesima koji se vode protiv ljudi iz ove stranke, kazavši da su sve montirani procesi. Također, lider SDA je najavio da će u narednom periodu optužbi u predmetu "Respiratori" biti oslobođen i aktuelni premijer FBiH Fadil Novalić.

Politički suparnici poručuju da kad više SDA ne bude u vlasti da će tek usljediti obračun sa vama?

“33 godine smo u vlasti i nikada nismo poslali takvu poruku ljudima. Pogledajte sa kakvim mi ljudima imamo posla. Samo neka izvole. Ovih dana je oslobođen Sarajlić, a uskoro će biti oslobođen i Novalić. Sve su to montirani procesi“, kazao je Izetbegović i dodao:



“Pretpostavljam da hoće”.

Na pitanje kako komentariše navode da “SDA kontroliše pravosuđe”, Izetbegović je kazao:

“Pa zbog toga nam je Novalić na sudu, proganjaju naše generale. Osmicu razvlače po sudovima. To su gluposti. Tužilaštvo je amatersko. Suđenja Brankoviću, Bičakčiću – ti ljudi samo počnu procese i potroše novac. Ne uspjeva im. Gađaju i stalno maše metu“.

“Ja sam Izetbegović, moj otac je Alija Izetbegović, moja sestra Lejla koja je faktički napravila Bošnjačku gimnaziju, moja supruga je podigla i napravila ponos od KCUS-a. To je prva borbena linija, gore ljudi umiru i gore mora biti vojna disciplina. Izetbegovići su predano služili ovu zemlju i mi smo pošteni. Ne samo pošteni, nego skromni ljudi. Dakle, skromni ljudi“, kazao je Izetbegović.
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA, Laser, Veca and 87 guests