Posto internet ?

Zanimljivi sajtovi, igrice i slično
User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by POSAVLJAK » 11 Jan 2012, 17:18

Rum wrote:
Rum wrote:Image Prvi u Bih Naj naj naj u Bih bravo halal vam moje marke bez greske ste :klanja .....Image
Vidi ovo nema limita :cool
e džaba mi je sad bilo što gledati kad mi ugovor istječe tek u 10 ili 11 mjesecu, e do tad sam sjeban

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2012, 17:47

POSAVLJAK wrote:
Rum wrote:Posavljak to preskupo cuj ima limit ,i jos platis ako predjes :puca
da,jebga, ljudi su mi govorili za neke sloniće ili tak nešto, neke antene spominjali, ali nisam znao u čemu je kvaka, tako da sam se sjebao totalka.
Vidi ako ti je dostupan adsl BH telekoma ili neki lokalni kablovski provajder.
Mislim, oni sto ti salju kablovski signal, ako imas kablovski TV.
Ili eto, taj sa antenom - wireles.
kako to, da se ugovor, ne mozew raskinuti? Ako si im duzan za opremu,
bolje plati kojeg cenera (posto ne moze biti skuplje) i od.ebi ih.
online

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by POSAVLJAK » 11 Jan 2012, 18:17

Krokodil Behko wrote:
POSAVLJAK wrote:
Rum wrote:Posavljak to preskupo cuj ima limit ,i jos platis ako predjes :puca
da,jebga, ljudi su mi govorili za neke sloniće ili tak nešto, neke antene spominjali, ali nisam znao u čemu je kvaka, tako da sam se sjebao totalka.
Vidi ako ti je dostupan adsl BH telekoma ili neki lokalni kablovski provajder.
Mislim, oni sto ti salju kablovski signal, ako imas kablovski TV.
Ili eto, taj sa antenom - wireles.
kako to, da se ugovor, ne mozew raskinuti? Ako si im duzan za opremu,
bolje plati kojeg cenera (posto ne moze biti skuplje) i od.ebi ih.
pa potpisao sam ugovor na dvije godine, ne znam dal mogu raskinuti ugovor, hm probat ću se raspitat jer vidim da je ovo baš preskupo.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by POSAVLJAK » 11 Jan 2012, 18:23

http://imageshack.us/photo/my-images/97/003tda.jpg/

vidi ovaj račun kad su mi rekli u HT-Telecomu da imam 20 giga a nisam imao, i zamislite morao sam platit jer su mi bili isklučili internet, mamicu im..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2012, 18:31

POSAVLJAK wrote:http://imageshack.us/photo/my-images/97/003tda.jpg/

vidi ovaj račun kad su mi rekli u HT-Telecomu da imam 20 giga a nisam imao, i zamislite morao sam platit jer su mi bili isklučili internet, mamicu im..
To je pljacka.
Vidi, ja sam na adsl BH telekoma. Dobio sam ugovor na nekoliko strana.
Pise kristalno jasno, ako zelim, mogu raskinuti prije obavezbog roka a to
je bilo 12 mjeseci, s tim, da bih im doplatio za modem. A cijeli modem i to
malo kabla, procijenjeni su na oko 180 maraka. dakle, nakon 6 mjeseci,
da sam raskinuo ugovor, platio bih oko 90 maraka.
Ako moze, bolje raskini i kod privatnih provajdera, za max 25-30 maraka,
mozes imati flat rate. Ja ih imam sad na adsl za 20 maraka sa PDV-om
a to zvuci bolje nego ono na tvom racunu.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2012, 23:26

Majo, jel ima kod tebe Telemach?
Bas citah u Avazu, nude i uslugu gledanja kablovske na svim uredjajima
ako si njihov korisnik. A dzaba pitam, znam da nema tamo telemacha :DD
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Maja » 18 Feb 2012, 23:55

:ble

Sve se može kad se hoće Behkač.
Stvar je u tome da bih onda morala prijaviti i na selu i u Mostaru, a to je loma preskupo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 19 Feb 2012, 00:01

Aha.. ja smetnuo sa uma to tvoje dvoprebivaliste, da tako velim.
sory.. A ja se bas sjetih dok sam citao, da je to mozda rjesenje.
Samo sto zaboravih, da si na bezicnom netu. Mozda ima ta tehnika
i za bezicni, samo sto ne znamo. Zaviri malo kod svog provajdera na portal.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2013, 12:27

Sad mi dodje rn za internet. Uobičajenih 20 maraka.
Potrošio sam oko 18 GB. Uz to, dobih i obavještenje da će mi ovaj
netflat2 biti preinačen u netflat5 po istoj cijeni.
Dakle 5 Mbps/384kbps. Imal ko da mi ovo prevede pošto kod mene
konstantno piše da je brzina 100 Mbps i tako je oduvijek.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Ruana » 08 Feb 2013, 12:32

Cuj samo 20 maraka, ja placam 250 kruna to ti je 50 i nesto maraka.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by dacina_curica » 08 Feb 2013, 13:19

Za kucni -$62.50
Za mobilni - $39.99

Mjesecno naravno.

:puca

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 08 Feb 2013, 14:20

Postavite samo jos brzine koje imate od neta pa onda se zalite da vam je skupo...


Behko ja sam netflat4 i imao 4mbp/s, sto u downloadu mi je islo max oko 450-460 KB/s
Taj tvoj flat2 on ima 2mbp/s sto bude znaci pola od ovog moga, isto dok sam imao islo je oko 200-250 KB/s
Sad ces dobiti 5mbp/s sto ce ici u max downloadu oko 500-600 KB/s znaci oko pola mebagajta po sekundi.. U prevodu pjesma od 4mb se skine za 8 sec, ili neki file od 100mb skines za 200 sec, odnosno manje od 4 minute....
Prosjecan film dvdRip kvalitete, od 700 mb skine se za nekih 25 min

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Pasaga » 08 Feb 2013, 15:03

Krokodil Behko wrote:Sad mi dodje rn za internet. Uobičajenih 20 maraka.
Potrošio sam oko 18 GB. Uz to, dobih i obavještenje da će mi ovaj
netflat2 biti preinačen u netflat5 po istoj cijeni.
Dakle 5 Mbps/384kbps. Imal ko da mi ovo prevede pošto kod mene
konstantno piše da je brzina 100 Mbps i tako je oduvijek.
Kakav je god,dzaba je,a toliko jak.
Mene kosta oko 40 maruna,2 gb.
jedan od najslabijih...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by mrki62 » 08 Feb 2013, 15:57

Posavljak je najočitiji dokaz kako je BiH podijeljena,..... obratite pažnju ko njemu nudi internet i pitajte ga zašto ne može imati internet BH telekoma.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 08 Feb 2013, 16:01

i Mrki kolko kosta tvoj internet ? :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2013, 22:20

Ja ne primjetih nikakvo ubrzanje ni prošli put pa se ne nadam ni da će biti.
Lopovska je to firma. Nisu oni ništa jeftiniji od ostalih. Samo lažu.
online

User avatar
Koki
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 118
Joined: 24 Jan 2011, 11:26
Location: Sarajevo, BiH
Contact:
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Koki » 21 Apr 2013, 20:44

Krokodil Behko wrote:Sad mi dodje rn za internet. Uobičajenih 20 maraka.
Potrošio sam oko 18 GB. Uz to, dobih i obavještenje da će mi ovaj
netflat2 biti preinačen u netflat5 po istoj cijeni.
Dakle 5 Mbps/384kbps. Imal ko da mi ovo prevede pošto kod mene
konstantno piše da je brzina 100 Mbps i tako je oduvijek.
Hehe he .... BH Telecom sad su od marta čini mi se povećali (vrlo malo) brzine za iste pare...
Eh, sad jel kod tebe 5Mbitps (Mega Bit per second) ? Ako jeste, to ti je download, a ovih 384 kbps (Kilobit per second) tj. 0.3Mbit ti je upload....
Eh, to što ti kažeš da ti je 100 Mbit-a, to ti prikazuje brzinu mrežne kartice i kod sviju je sad (to je već standard ima par godina) 1Gbit (100Mbit) isto, svi skoro imaju ili PCI, ili na matičnoj već, i kao što rekoh, to je standard za mrežne kartice. Da si u LAN-u imao bi tu brzinu između kompjutera u mreži. Eh, u tvom slučaju tebi do modem-a dolazi 5Mbit, download i 0.3Mbit-a upload (brzina,) a onda iz modem-a UTP kabl-om ide do mrežne kartice na komp, jel tako? a kartica (mrežna), ima brzinu do 100 Mbit (1Gbit) i toliko pokazuje uvijek čim uštekaš (ne samo tebi, nego svima koji imaju net prikopčan na ovaj način....tj. preko mrežne kartice, sad do provajdera zavisi dal' treba se konektovati (napraviti PPOE konekciju i svaki put se konektovati i diskonektovati) ili je uvijek komp. konektovan na net, to zavisi od mogućnosti provajdera, ali u oba slučaja, ovako su spojeni..... otiđi na http://www.speedtest.net i tamo testiraj, download i upload. Od provajdera izaberi BH Telecon, i gledaj kolika ti je STVARNA brzina,

P.S. Ja sam na kablovskom internetu, - kabl. HS, i evo moje brzine 20 Mbit-a download (to leti ...) i 1,5 Mbit upload, i naravno, spojeno modem na ruter, a ruter do komp-a, (ovog) velikog, aaa svi ostali (i mob.) se mogu kačiti na moju mrežu (pošto imam wireless (bežični) ruter), ovakva postava je skoro kod svijuh (bar što ja znam u SA) .... i uvijek im je komp. konektovan na net, jedino kad hoće da rade nešto u off-line režimu, - moraju ići na "Network Settings", desni klik na "Local Area Network #?" i na Disable (onemogućiti) - da se vrati isto to, i izabrati Enable (odnosno - "Omogućiti") ovo ko ima preveden XP ili Win 7

OVo je moja (upravo) testirana brzina (sad nedelja, u pola 9 na veče...) kad je najveća "špica" i prezadovoljan sam !!!! :) ostalim danima pokaže mi nekad 20,8 ili 21,3 Mbit ali upload je uvijek isti 1,52 ili 1,57 Mbit (1,5) nikad mislim nije prešao na 1,6....

http://www.speedtest.net/result/2660552237.png

Ja svoj net plaćam sve ukupno 49km, ali tu je:
1. kablovksa = 11,00 km
2. digitala = 13,00km
3 internet = 25 km

SA PDV-om

Sad planiram da izbacim digitalu jer ne gledam, (imam sve na netu ako mi treba, inače sve imam na kablovskoj) .... i da ostavim kablovsku (dovoljno - ima sve programe (HS Kabl.) i net da dignem na 30Mbita makar :) ...

Isto tako ovi wireless korisnici, imate uređaje (i rutere, i adaptere tj. prijemnike koji idu na USB i imaju malu antenicu sa strane....i njihove brzine su od 54Mbit-a, 150Mbit-a i 300Mbit-a (ruteri / adapteri (prijemnici), obično kućni ruteri su do 54Mbit-a i za net, je dovoljno, jer taj neko nema sigurno net brzinu preko 54Mbit-a, tako isto imate i adapter mali na USB sa antenicom, isto od 54, 150 i 300mbit-a (njihova brzina)... Evo primjera: Možete da imate mrežu kompjutera bez net-a, (wifi ili kabl. (LAN)) eh, tad bi vam bila brzina između komp. ona koju ima adapter odnosno ruter, isto tako imate ljude koji imaju ruter od 54Mbit-a i na velikom sve radi, a ima stariji laptop koji nema wireless, pa kupio taj adapter od 150 Mbit-a aa ruter mu je 54Mbit-a, i naravno adapter iako može brže, on radi na 54Mbit-a !!!!....(nije on skup), ide na USB i ima sa strane antenicu (ima isti i bez, ali bolje hvata ovaj SA)

Ovo govorim lz ličnog iskustva, jer kad idem popravljati ovako mreže, komp, po firmama ili privatno ... nema šta ne viđam !!! :)


P.S. Da bi dobili nove brzine, morate resetovati modem, sve dok ga ne resetujete on radi po starom !!! I što se tiče ugovora, uvijek ga vi kao kupac možete raskinuti !!!! Nema ugovora koji se ne može raskinuti, samo možda budeš morao platiti najam opreme, što neće preći više od 100km (HS-ovi modemi su 60km, ako ga kupiš na početku, nema najama i manja je cijena za 6 ili 7km) recimo da sam ga ja otkupio, sad bih net plaćao 19km samo ....uglavnom nešto sitno bi morao dati radi opreme, koju naravno zadržavaš, (ovo je neko pitao, ne znam ko, pa evo usput odgovor)

Pozz
Koki

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2013, 20:58

Koki wrote:
Krokodil Behko wrote:Sad mi dodje rn za internet. Uobičajenih 20 maraka.
Potrošio sam oko 18 GB. Uz to, dobih i obavještenje da će mi ovaj
netflat2 biti preinačen u netflat5 po istoj cijeni.
Dakle 5 Mbps/384kbps. Imal ko da mi ovo prevede pošto kod mene
konstantno piše da je brzina 100 Mbps i tako je oduvijek.
Hehe he .... BH Telecom sad su od marta čini mi se povećali (vrlo malo) brzine za iste pare...
Eh, sad jel kod tebe 5Mbitps (Mega Bit per second) ? Ako jeste, to ti je download, a ovih 384 kbps (Kilobit per second) tj. 0.3Mbit ti je upload....
Eh, to što ti kažeš da ti je 100 Mbit-a, to ti prikazuje brzinu mrežne kartice i kod sviju je sad (to je već standard ima par godina) 1Gbit (100Mbit) isto, svi skoro imaju ili PCI, ili na matičnoj već, i kao što rekoh, to je standard za mrežne kartice. Da si u LAN-u imao bi tu brzinu između kompjutera u mreži. Eh, u tvom slučaju tebi do modem-a dolazi 5Mbit, download i 0.3Mbit-a upload (brzina,) a onda iz modem-a UTP kabl-om ide do mrežne kartice na komp, jel tako? a kartica (mrežna), ima brzinu do 100 Mbit (1Gbit) i toliko pokazuje uvijek čim uštekaš (ne samo tebi, nego svima koji imaju net prikopčan na ovaj način....tj. preko mrežne kartice, sad do provajdera zavisi dal' treba se konektovati (napraviti PPOE konekciju i svaki put se konektovati i diskonektovati) ili je uvijek komp. konektovan na net, to zavisi od mogućnosti provajdera, ali u oba slučaja, ovako su spojeni..... otiđi na http://www.speedtest.net i tamo testiraj, download i upload. Od provajdera izaberi BH Telecon, i gledaj kolika ti je STVARNA brzina,

P.S. Ja sam na kablovskom internetu, - kabl. HS, i evo moje brzine 20 Mbit-a download (to leti ...) i 1,5 Mbit upload, i naravno, spojeno modem na ruter, a ruter do komp-a, (ovog) velikog, aaa svi ostali (i mob.) se mogu kačiti na moju mrežu (pošto imam wireless (bežični) ruter), ovakva postava je skoro kod svijuh (bar što ja znam u SA) .... i uvijek im je komp. konektovan na net, jedino kad hoće da rade nešto u off-line režimu, - moraju ići na "Network Settings", desni klik na "Local Area Network #?" i na Disable (onemogućiti) - da se vrati isto to, i izabrati Enable (odnosno - "Omogućiti") ovo ko ima preveden XP ili Win 7

OVo je moja (upravo) testirana brzina (sad nedelja, u pola 9 na veče...) kad je najveća "špica" i prezadovoljan sam !!!! :) ostalim danima pokaže mi nekad 20,8 ili 21,3 Mbit ali upload je uvijek isti 1,52 ili 1,57 Mbit (1,5) nikad mislim nije prešao na 1,6....

http://www.speedtest.net/result/2660552237.png

Ja svoj net plaćam sve ukupno 49km, ali tu je:
1. kablovksa = 11,00 km
2. digitala = 13,00km
3 internet = 25 km

SA PDV-om

Sad planiram da izbacim digitalu jer ne gledam, (imam sve na netu ako mi treba, inače sve imam na kablovskoj) .... i da ostavim kablovsku (dovoljno - ima sve programe (HS Kabl.) i net da dignem na 30Mbita makar :) ...

Isto tako ovi wireless korisnici, imate uređaje (i rutere, i adaptere tj. prijemnike koji idu na USB i imaju malu antenicu sa strane....i njihove brzine su od 54Mbit-a, 150Mbit-a i 300Mbit-a (ruteri / adapteri (prijemnici), obično kućni ruteri su do 54Mbit-a i za net, je dovoljno, jer taj neko nema sigurno net brzinu preko 54Mbit-a, tako isto imate i adapter mali na USB sa antenicom, isto od 54, 150 i 300mbit-a (njihova brzina)... Evo primjera: Možete da imate mrežu kompjutera bez net-a, (wifi ili kabl. (LAN)) eh, tad bi vam bila brzina između komp. ona koju ima adapter odnosno ruter, isto tako imate ljude koji imaju ruter od 54Mbit-a i na velikom sve radi, a ima stariji laptop koji nema wireless, pa kupio taj adapter od 150 Mbit-a aa ruter mu je 54Mbit-a, i naravno adapter iako može brže, on radi na 54Mbit-a !!!!....(nije on skup), ide na USB i ima sa strane antenicu (ima isti i bez, ali bolje hvata ovaj SA)

Ovo govorim lz ličnog iskustva, jer kad idem popravljati ovako mreže, komp, po firmama ili privatno ... nema šta ne viđam !!! :)


P.S. Da bi dobili nove brzine, morate resetovati modem, sve dok ga ne resetujete on radi po starom !!! I što se tiče ugovora, uvijek ga vi kao kupac možete raskinuti !!!! Nema ugovora koji se ne može raskinuti, samo možda budeš morao platiti najam opreme, što neće preći više od 100km (HS-ovi modemi su 60km, ako ga kupiš na početku, nema najama i manja je cijena za 6 ili 7km) recimo da sam ga ja otkupio, sad bih net plaćao 19km samo ....uglavnom nešto sitno bi morao dati radi opreme, koju naravno zadržavaš, (ovo je neko pitao, ne znam ko, pa evo usput odgovor)

Pozz
Koki
E baš ti hvala na objašnjenju. Mogu ti reći da ti i ne plaćaš puno obzirom na brzinu interneta i kablovska, to jeste digitala pride. nama su eto kao pojačali samo što ja imam problem sa compom jer mu je izgleda crko ventilator pa sam na nekom starom a vjerovatno i to utiče na brzinu.

Image

Neda mi se popravljati jer je to ipak samo 1GB RAM a u julu očekujem da se nabavi nešto drugo pa eto, valjda ovaj izdrži do tada. Kablovsku ne plaćam. Gledam je besplatno kod Telemacha. A račun za internet mi je podignut za oko 1.10 maraka već drugi mjesec. Samo ne pitaj zašto. Nemam pojma. Plaćao sam 19.90 a sada 21 KM.
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Blackhawk » 21 Apr 2013, 21:08

Ako si prijavio WebTV, za nju ti uzimaju 1 KM :) i pdv na to znaci 1.17 za WebTV... .
Ako ne gledas preko neta tv, onda mozes to iskljuciti prijavis se na svoj racun na bhtelecom.ba i iskljucis uslugu WebTV

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Posto internet ?

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2013, 21:11

E nemam ti ja to pojma. Ako se i jesam prijavio, prijavio sam se online i to slučajno.
Ali nema veze. Neka je. Možda mi zatreba. :)
online

Post Reply

Return to “Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests