Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53856
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15206 times
Status: Online

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by HAVANA » 29 Oct 2022, 21:09

CobaltOsha wrote: 29 Oct 2022, 21:06 Ma ne pricamo o istim stvarima. Pogan je pogan. Muska ili zenska, nebitno. Zakon je zakon. A svaki slucaj zaseban. Treba znati sve bitne detalje o svakom slucaju da bi se moglo doci do ovog ili onog zakljucka.
Pa ja i pisem uvijek i iskljucivo licne primjere i ono sto znam. Nikada ne pricam otprilike i o necemu sto ne znam. To nekim cak i bude dosadno po forumu pa jade ti vazda o sebi itd blablabla... Ja ne znam drugacije. Ne mogu nagadjati. Sto sam prozivio znam. A prozivio sam dovoljno i dobrog i loseg... Iz toga izvlacim zakljucke...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31934
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19299 times
Been thanked: 16705 times
Contact:
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Morgen » 29 Oct 2022, 21:19

HAVANA wrote: 29 Oct 2022, 21:06
Morgen wrote: 29 Oct 2022, 20:56 Dobro si ti havana normslan i normslan prema zenama kakve rospije sve znas…
Secam se price kad je neka tvoja poznanica ostavila dete koje je bolesno.
Znam jako puno ljudi i u sirokom sam bas krugu. Sto poslom sto druzenjem a jbg nisam vani, u svom gradu svaku stopu znam... A ta je posebna drolja, to je od ovog sto mi radi kad sta treba. Danas mi je bio. Eno mali mijenja bateriju na onom aparatu ugradjenom. Na 15% je. Napadi ucestali. Sve je zavrsio i 5 odlazaka u zagreb i ovde uputnice i zajebancije, troskovi... Idu za 10 dana na zamjenu i stimanje parametara. Nje nigdje. Poslala jednom 200 eura u par zadnjih godina. Al dobice je na sudu, predo je. Morace platiti sve almentacije i zaostatke. A sto se tice bas mog drustva i generacije to je malo i fascinantno. Ratne i predratne ljubavi, taj krug drustva i generacije. Jako puno nas, skoro sve dobri brakovi i svi traju... Mozda 2,3 da su se razveli od svih nas silnih...Sto smo tog nekog slicnog mentalnog sklopa i zivotne price...
Imam ja razumevanje za sve, ali preko takvog nesto tesko prelazim. Pogotovo ako je od majke. Znam slucaj, dobiju 3 dece i odjednom joj padne na pamet da to ipak nije za nju- biti majka. Otisla a on ih sam othranio. Ipak se na to gleda drugacije, samohranim majkama je to maltene u “krvi” , ocevima i nije… ali je odlicno uspeo.
I opet ta njegova deca zude za njenom paznjom.

CobaltOsha
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 294
Joined: 07 Oct 2022, 22:00
Has thanked: 30 times
Been thanked: 93 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by CobaltOsha » 29 Oct 2022, 21:22

HAVANA wrote: 29 Oct 2022, 21:09
CobaltOsha wrote: 29 Oct 2022, 21:06 Ma ne pricamo o istim stvarima. Pogan je pogan. Muska ili zenska, nebitno. Zakon je zakon. A svaki slucaj zaseban. Treba znati sve bitne detalje o svakom slucaju da bi se moglo doci do ovog ili onog zakljucka.
Pa ja i pisem uvijek i iskljucivo licne primjere i ono sto znam. Nikada ne pricam otprilike i o necemu sto ne znam. To nekim cak i bude dosadno po forumu pa jade ti vazda o sebi itd blablabla... Ja ne znam drugacije. Ne mogu nagadjati. Sto sam prozivio znam. A prozivio sam dovoljno i dobrog i loseg... Iz toga izvlacim zakljucke...
Ali tema je ovaj konkretan slucaj na Jadranu o kojem mi znamo odredjen broj informacija, ali ne i sve informacije. Lik je prekrsio zakon. A zasto mu je takvo ogranicenje dodijeljeno, ne znamo. On moze biti divan, a ona pogan koja mu je smjestila. A moze biti da je on pogan, pa mu je sud zato dodijelio zabranu da joj prilazi. Ako necemo vjerovati u sudske odluke, onda hajmo ne vjerovati ni jednom sudu, a ne po osjecaju i u zavisnosti u kakvom smo raspolozenju. Ovdje se prave pretpostavke da lik nije nista kriv.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Melek » 29 Oct 2022, 21:38

insomnia wrote: 29 Oct 2022, 10:02 Do kad vise fakat zaglupljivanje naroda sa naslovima
prema bivšoj supruzi, s kojom ima zajedničko dijete, prekršio ranije izrečenu zaštitnu mjeru zabrane približavanja žrtvi nasilja u obitelji na udaljenosti od 50 metara, a koja mjera mu je izrečena pravomoćnom presudom Prekršajnog suda u Zagrebu”.
Sta, ni valjda da i tebe trolanje iritira, pa ti si ga izmislio :D.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by srculence7 » 30 Oct 2022, 00:06

Ako je imao zabranu prilaska, to nije bez razloga.
Uostalom upitan je i njegov gest, jel stvarno namera bila dati novac za sladoled ili psihološki, kako često bude da nasilnik proganja žrtvu, neki vid zastrašivanja. Iz razgovora sa ženama koje su bile korisnice Sigurne kuće, praćenje, preteće poruke i tel. pozivi nisu retkost.
Kad bi bilo sreće da se preventivno, uvek kada postoji pretnja da će nauditi ženi i deci, izrekne ta mera i da se na prijave kojom se ona krši reaguje, verovatno bi se smanjio broj ubistava. Još uvek mi ne ide to insistiranje da otac nasilnik ima pravo da viđa dete...
Neki dan se pisalo o slučaju gde je nakon bezuspešne ucene, kako bi se osvetio bivšoj ženi, udavio ćerkicu u kofi vode. Još uvek mi onaj slučaj ne izlazi iz glave kad je otac ubio dete i ženu ispred Centra za soc.rad... Ima mnogo primera, nažalost...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Duh » 30 Oct 2022, 00:44

ko hoce ubiti, ubije...
ko hoce donjeti pare za sladoled, donese...
ko hoce donjeti pare za sladoled i poslije ubiti...uradi to.
bas cete vi iz sigurne kuce i policija sprijeciti.


postoji odnos zena-muz, majka-dijete, otac-dijete...
zasto bi se zbog jednog neuspjesnog odnosa, branili drugi odnsi?
kako vidimo, samo se pojacava nasilje.
da greske nema i u vama koji svoj rad radite bezprijekorno, uz samohvalu da vas nije...sta bi sve bilo?!

ako je neko psihicki bolesnik npr...tako ga ljecite?

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42806
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14081 times
Been thanked: 12681 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Masamune » 30 Oct 2022, 07:36

Ne radi se ovdje o tome da nema neke sudske odluke, pa da nagađamo da je možda nevin, da ga je neosnovano optužila i slično.

Ona postoji i istu je pekršio bila obična kupovina sladoleda ili nešto drugo. Tu je kraj priče.

Jednako tako muškarac mora biti nevin sve do trenutka kad Sud odluči da je kriv. Nažalost, ovo se danas vrlo često ne poštuje pogotovo na zapadu, pa i prije nego što se nešto dokaže na sudu ili ne po pitanju nasilja nad ženom i slično ti muškarci prođu kroz pakao u društvu i okolini. To se također mora zaustaviti. Ali, to u ovom slučaju nije ta situacija. Ovdje je sve kristalno jasno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by srculence7 » 30 Oct 2022, 07:40

Duh wrote: 30 Oct 2022, 00:44 ko hoce ubiti, ubije...
ko hoce donjeti pare za sladoled, donese...
ko hoce donjeti pare za sladoled i poslije ubiti...uradi to.
bas cete vi iz sigurne kuce i policija sprijeciti.


postoji odnos zena-muz, majka-dijete, otac-dijete...
zasto bi se zbog jednog neuspjesnog odnosa, branili drugi odnsi?
kako vidimo, samo se pojacava nasilje.
da greske nema i u vama koji svoj rad radite bezprijekorno, uz samohvalu da vas nije...sta bi sve bilo?!

ako je neko psihicki bolesnik npr...tako ga ljecite?
Ma da, ti si izuzetan stručnjak za sve tematike, nema se šta diskutovali dalje...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80480
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7157 times
Been thanked: 11601 times
Status: Online

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by spacebound » 30 Oct 2022, 07:43

Ma pustite duha, nekad je bio ok lik ali postao je najveci trol na forumu, ima vec neko vrijeme, i ne vrijedi trositi prste ni tastaturu na replike njemu.
Exchan ❌️

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by srculence7 » 30 Oct 2022, 07:51

Svoja zapažanja o njemu ću zadržati za sebe, ali to naskakanje, napade, bez čitanja sa razumevanjem ne volim :oo
I dosad sam ignorisala a mislim da će tako i nadalje biti, imala sam slična iskustva i sa tri forumašice pre par godina, ne istovremeno ali je sigurno razlog slične prirode :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Duh » 30 Oct 2022, 07:54

ma jok. ja sam nasilnik, koji zna da zene, koje se boje, ne provociraju.
to je kao da neko ko se boji zmije, stalno je vuce za rep.
ali kao sto rekoh vec, zena je jedina u zivotinjskom svijetu, koja ce u odbranu vuci djecu.

ne moze se pomoci stvarno ugrozenim zenama, kad mnogi gurbeti bezveze kmece.

naravno, jedna od borbih protiv nasilja su i ove zabrane .
moraju se postivatai, jer koji bi onda smisao imao i sud i presude.


u stvari, tema je bezveze i htjedoh samo pomoci Zani da ovlada emocijama.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Duh » 30 Oct 2022, 08:04

srculence7 wrote: 30 Oct 2022, 07:51 Svoja zapažanja o njemu ću zadržati za sebe, ali to naskakanje, napade, bez čitanja sa razumevanjem ne volim :oo
I dosad sam ignorisala a mislim da će tako i nadalje biti, imala sam slična iskustva i sa tri forumašice pre par godina, ne istovremeno ali je sigurno razlog slične prirode :)
znaci, iskustvo sa mnom je slicno iskustvu sa zenama.
i hvala sto ces svoje misljenje o meni zadrzati za sebe.
tako i ja vecinom radim.
ali pazi, ja sam imao vezu sa jednom zenom koja je bila zrtva nasilja i koju je muz znao i nogom u glavu udariti, pa je zavrsila u nesvjesti.
dobre noge je imala i jos puno kvaliteta.
slagao sam se sa njenom kcerkom prilicno i mislim da me mala skroz prihvatila.
spremimo se na moru jednom na veceru i mala kad me je vidjela kaze-vidi ga, ko cigan je. bilo mi je smijesno ali kratko.
udari zenska dijete samarom uz pitanje kako mi tako nesto moze reci. osjetio sam neku cudnu bol i mrznju.
vjeruj da sam zamisljao kako je udaram nogom u glavu.
zbog toga nam je bila zadnja vecera.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31934
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19299 times
Been thanked: 16705 times
Contact:
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Morgen » 30 Oct 2022, 08:08

Mala iz cista mira rekla da izgledas ko cigan???

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by harlekin » 30 Oct 2022, 08:13

Vid govna od coeka, znao sta ce bit,znao da to zasluzio,i znao da ce ispast fin "et ja samo dao novaca da imaju",jbm li mu tetku u pupak podmuklu trea to namlatit da vidi kak izgkeda nasilje :oklagija

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by srculence7 » 30 Oct 2022, 08:31

Duh wrote: 30 Oct 2022, 08:04
Hoćemo li na osnovu ličnog primera generalizovati?
Nasilje nad ženama je ogroman društveni problem, kod nas je od početka godine ubijeno više od 20 žena, više od 350 njih u poslednih 12 godina.Ali su u cilju osvete bivšim ženama sve više i ubistva dece.
Par primera, parovi koji su bili sa i bez dece.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/uzas- ... eo/en4j9dk

https://www.blic.rs/vesti/hronika/svire ... og/egmt48q

https://www.telegraf.rs/vesti/hronika/3 ... oruku-zeni

https://rtv.rs/sr_lat/vojvodina/backa/u ... 75044.html

https://www.alo.rs/hronika/crna-hronika ... i-muz/vest
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42806
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14081 times
Been thanked: 12681 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Masamune » 30 Oct 2022, 08:33

Srbija i BiH su najgore po tome u Evropi. Daleko najgore nažalost.

A sve "trebamo očuvati tradicionalne vrijednosti" i hrak pljuc po zapadu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by srculence7 » 30 Oct 2022, 08:34

Često su radnici Centra i Sigurne kuće i sami meta nasilnika, na žalost teško je dobiti adekvatnu zaštitu.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Duh » 30 Oct 2022, 08:40

Chan wrote: 30 Oct 2022, 08:33 Srbija i BiH su najgore po tome u Evropi. Daleko najgore nažalost.

A sve "trebamo očuvati tradicionalne vrijednosti" i hrak pljuc po zapadu.
jedna od tih tradicionalnih vrijednosti je i naci nasilnika.
ko ih ebe...nisam im ja trazio muzeve.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by harlekin » 30 Oct 2022, 08:46

Duh wrote: 30 Oct 2022, 08:40
Chan wrote: 30 Oct 2022, 08:33 Srbija i BiH su najgore po tome u Evropi. Daleko najgore nažalost.

A sve "trebamo očuvati tradicionalne vrijednosti" i hrak pljuc po zapadu.
jedna od tih tradicionalnih vrijednosti je i naci nasilnika.
ko ih ebe...nisam im ja trazio muzeve.
Nije,nego nasilnik ima dva lica ko svako ostalo dvolicno govno voli pricat jedno a radit drugo pa ljudi padnu na pricu.
U svakom slucaju zrtva je zrtva nebitno je naivna glupa prestrasena ili sto,to ni mrvicu ne umanjuje krivicu pavijana odgovornog za nasilje i nea tu sta puno pametovat :kafa

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Slučaj na Jadranu: Muškarac osuđen nakon što je bivšoj supruzi i djetetu prišao na plaži i dao 130 KM za sladoled

Post by Duh » 30 Oct 2022, 08:57

zrtva je zrtva, zakon je zakon.
presuda je presuda.
i ponavljamo se i ponavljamo se.
rezultati su losi, jer se povrsno pristupa problemu.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests