Tržište nekretnina u BiH

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Julia-Klara » 07 Dec 2023, 11:48

Krokodil Behko wrote: 07 Dec 2023, 11:20
Julia-Klara wrote: 07 Dec 2023, 11:03 U svakom slucaju, kada bih kupovala nekretninu bila bi to kuca, ne stan. Duplo jeftinije bi me izaslo.

Ali necu :kafa Imamo porodicnu kucu i moj stan, plac na Modracu (koji bih rado prodala jer dzaba stoji) i dosta.

Stedim za peMzije i starackog doma za sebe i sestru :D

Kupi kuću i avliju, do mile volje da se igraš vrtlara, zidara, tesara, varioca itd :)
Imam jednu ba, nista vise ne kupujem.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

begluci
Na probnom
Na probnom
Posts: 71
Joined: 23 Dec 2019, 19:05
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by begluci » 07 Dec 2023, 12:37

.
Last edited by begluci on 08 Dec 2023, 11:42, edited 1 time in total.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Vrag » 08 Dec 2023, 10:22

HAVANA wrote: 06 Dec 2023, 11:35
Vrag wrote: 06 Dec 2023, 11:19 Pasti moze samo ako kamate skoce, ali na kraju za djep na istom.
Ne znam ko kupuje ove stanove. Odakle ljudima pare. Banka gleda da ne prelazi 60% od plate. 50 kvadrata ide preko 200k KM, rata 1300 na 15 godina ako ugrabis neku dobru kamatu
Ovaj mali ovako,idealna opcija otplate.Kamata manja nego u eu trenutno.Stan 200000 km 53m2 kod zeljinog.IMG_4789.jpeg
U Asa banka je bila akcija 2.9, ali imati ratu 6.5 godina od 1300 km je previse za dvosoban stan.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54093
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15340 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by HAVANA » 08 Dec 2023, 10:44

Nije 1300,na 6.5 godina je 1700 a njihovo ucesce je 80000...Nista nije puno ako ima matematike a ovde je itekako ima...
HAVANA wrote: 07 Dec 2023, 10:23 Mladi,25 godina...Imaju zajedno 5300 primanja,ne zive jos zajedno.Kredit na 6.5 godina a rata 1700km.Sace radit i dalje stekat,ovaj ce na booking izdavat ko i brat sto mu radi.Moze i fiksnu rentu ali isplatnije je ovo.Povlacice mjesecno u prosjeku godisnjem taman koliko je rata.Oni useljavaju poslije dvije godine,ostatak duga manji u glavnici za nekih 25000km.U 31 godini ce imati svoj stan i bice kreditno sposobni za slijedecu investiciju jer imaju dobra primanja.Od slijedece vade dio iz rente ili nesto malo dodaju.Stvorili su novu vrijednost a zive u svom stanu plus imaju drugu koja se maltene sama otplacuje.Zive 50 metara od punice,svekrve,uvale djecu,skola 100 metara od stana,niko nikog nigdje ne razvozi...Slijedeci kredit na 10 godina.U 41 imaju dvije nekretnine ciste.Skok vrijednosti na tim lokacijama je neminovan.U biti vrlo jednostavno ko hoce,smije i moze.Na ovaj nacin apsolutno nikako ne mogu zaglaviti.Da sve podje po zlu prodaju stan i vrate glavnicu ostace im vise nego sto su imali i sto bi mogli ustediti da nisu to uradili.Pametna djeca.I vrijedna.To sto je meni ili tebi nesta puno para nista ne znaci ako je tako kako je.Potraznja i ponuda diktiraju trzisne cijene.A na toj lokaciji ponuda moze biti samo gora,bolja ne.Sta bi tek ja trebao reci za cijene i split.Proda covjek 63 stana nije ni mrtvu plocu uradio.Najpovoljniji kvadrat u novogradnji sto ima oko 4000 eura a garaza 20000 eura.Eno izaso je iz zemlje,nema ni jedan stan vise za prodaje a rok zavrsetka 12/2024g.Puno je i mojoj cerki al ko je pita.Doslovno da nije na brodu ne bi imala gdje da zivi.Iznajmis stan i u maju te istjera.Mozes opet ali poslije sezone....Kako god sta im ja svima govorim je radi i kupi dok si mlad.Sve je lako kad si mlaaaad.... :svira :svira
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24975 times
Been thanked: 4733 times
Status: Online

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by ElTriconi » 08 Dec 2023, 11:11

Vrag wrote: 08 Dec 2023, 10:22
HAVANA wrote: 06 Dec 2023, 11:35

Ovaj mali ovako,idealna opcija otplate.Kamata manja nego u eu trenutno.Stan 200000 km 53m2 kod zeljinog.IMG_4789.jpeg
U Asa banka je bila akcija 2.9, ali imati ratu 6.5 godina od 1300 km je previse za dvosoban stan.
Kamata se gomila godinama. Najbolje bi bilo za pet godina vratit kredit al ko to more 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Masamune » 08 Dec 2023, 11:17

Mogu programeri, budzetlije, oni kojima je jos ostalo love iz Afganistana, tatini i mamini sinovi ciji su roditelji vlasnici nekih firmi, kriminalci...
Last edited by Masamune on 08 Dec 2023, 11:19, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24975 times
Been thanked: 4733 times
Status: Online

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by ElTriconi » 08 Dec 2023, 11:19

Chan wrote: 08 Dec 2023, 11:17 Mogu programeri, budzetlije, oni kojima je jos ostalo love iz Afganistana, tatini i mamini sinovi koji su vlasnici nekih firmi
To su promili koji tako mogu. Sto bi se reklo neko se snaso, ha ja 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Masamune » 08 Dec 2023, 11:19

Naravno da su promili gledajuci masu kojoj je to preskupo.

Havana zivi u nekom paralelnom svijetu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24975 times
Been thanked: 4733 times
Status: Online

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by ElTriconi » 08 Dec 2023, 11:23

Chan wrote: 08 Dec 2023, 11:19 Naravno da su promili gledajuci masu kojoj je to preskupo.

Havana zivi u nekom paralelnom svijetu.
Vjerujem da ima uspjesnih ljudi koji su na vrhu svoje profesije i koji mlate pare. Isto ko sto kae prosjecna plata isplacena za nti mjesec 1.2 k, u to se ubraja neciji minimalac i necija plata od vise desetina hiljada maraka pa se gonja prosjek 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26421
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1888 times
Been thanked: 4102 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Beni » 08 Dec 2023, 11:36

Chan wrote: 08 Dec 2023, 11:17 Mogu programeri, budzetlije, oni kojima je jos ostalo love iz Afganistana, tatini i mamini sinovi ciji su roditelji vlasnici nekih firmi, kriminalci...
Mogu i ja :mmm

Bas neki dan sa zenom pricam i govorim joj kredit do maksimalno 10 godina ma da mi je i to puno
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Rum » 08 Dec 2023, 11:45

Beni wrote: 08 Dec 2023, 11:36
Chan wrote: 08 Dec 2023, 11:17 Mogu programeri, budzetlije, oni kojima je jos ostalo love iz Afganistana, tatini i mamini sinovi ciji su roditelji vlasnici nekih firmi, kriminalci...
Mogu i ja :mmm

Bas neki dan sa zenom pricam i govorim joj kredit do maksimalno 10 godina ma da mi je i to puno
Kupi bitcoin brt ide na 100 milja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54093
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15340 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by HAVANA » 08 Dec 2023, 11:53

Chan wrote: 08 Dec 2023, 11:19 Naravno da su promili gledajuci masu kojoj je to preskupo.

Havana zivi u nekom paralelnom svijetu.
Kojem paralelnom svijetu? To su sve moja djeca koja slusaju i rade.Jedan mali od sure medju najboljim studentima na ekonomiji,radi 2 posla plus kupio stan koji renta na bookingu,valja i to spremit,docekat goste itd.Otac nit je pomogo nit moze jer mu je propala firma i bolestan je.25 godina decko ima.Brat blento ali kliker pravi.Radio u avazu na marketingu par godina za 8 stoja plate,ucio,snjuho pa preso u drugu firmu,pa trecu,dok nije postigo zeljena primanja,na kraju upiso vanredno fakultet i evo zavrsava i sad i on kupio ovaj stan zajedno sa curom koja isto tako radi.Moja cerka radi od 16 godine i sve je stigla i diplomirala,pravi dobre pare...Mladja studira ekonomiju,radi u parfimeriji a navece sad novo za nakog engleza nesta preslaze po stranici ,veze nemam ni sta...Ljeti radi sezonu na moru i sve stignu.Rade djeca i uce,nema para nako.Odgojeni su i nauceni da rade.Ledja imaju ali sami stvaraju.Da smo ih drugacije odgajali samo bi im zlo napravili i sad bi ih lijecio po komunama ili nesto slicno.Sladja ce ti djetetu bit milja sto on zaradi sam i koristice mu vise u zivotu nego 10 da mu ti das...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54093
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15340 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by HAVANA » 08 Dec 2023, 12:14

Ako cemo o renti ovde ko ne vidi potencijal slijep je kod ociju.Ovo je sto je ostalo i sto je preskupo a i to ce otici za ovaj period.Sve drugo je vec izdano.Moze li neko povjerovati da stan na grbavici i kucica na bistriku radi na popunjenosti od 320 do 340 dana godisnje? A radi.Nema tu skupog kvadrata ko zna poslagat kockice i napraviti pricu od toga...https://www.booking.com/searchresults.s ... 1&offset=0
Super je ovo i sve ali desice se problem kao u splitu recimo...Skocice nenormalno cijene nekretnina zbog turistickog najma,to je minus svega ovoga...Pricam o sarajevu i ogromnom turistickom potencijalu a malim kapacitetima...Ovih 5 kompanija sto su potpisali za letove,to ce stvoriti veliki problem kapacitetima koje imamo.Sjetim se kad sam ja rentao pa potpisala ona madjarska kompanija,odjednom krcat mi stan madjarima,kontam sta je ovo odakle ovi,nisam znao za te letove.Istom poce svedska,nekakvih svedjana odjednom,sta sad bi...Premali smo mi...Nas 10 aviona sedmicno zagusi.Ko ovo ljeto nadje rent a car nek skace od srece i pozuri...A apartmane nek sad rezervise,vec sad je rezervisano sto ista valja...
Sve ovo sa dnevnim najmom u svrhu turizma je jako lose za lokalno stanovnistvo pored dijaspore koja kupuje,tim se podizu cijene.I naravno skok cijene zemljista,mogucnosti gradnje,cijene materijala i izvodjenja radova.Sve to utice na ove cijene kvadrata.Ali opet nema ni jednog glavnog grada bilo cega u blizoj okolini a da je jeftinije.To je jednostavno tako.Plivaj,kombinuj il te nema...To sto bi mi volili i sto smatramo da treba biti jeftinije nista ne znaci nit koga interesuje.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Rum » 08 Dec 2023, 12:18

Tu je dobro par poslovnih ucapit lahko za izdat
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Rum » 08 Dec 2023, 12:20

Pemzija
Screenshot_2023-12-08-12-20-06-606_ba.pik.v2.android.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Rum » 08 Dec 2023, 12:21

Kod nas 500 ogromno i opet prazno lezi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Rum » 08 Dec 2023, 12:22

Ovako par prkna ,citav zivot ti kapa milina
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1497
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 50 times
Been thanked: 394 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by bez » 08 Dec 2023, 12:30

HAVANA wrote: 08 Dec 2023, 12:14 Ako cemo o renti ovde ko ne vidi potencijal slijep je kod ociju.Ovo je sto je ostalo i sto je preskupo a i to ce otici za ovaj period.Sve drugo je vec izdano.Moze li neko povjerovati da stan na grbavici i kucica na bistriku radi na popunjenosti od 320 do 340 dana godisnje? A radi.Nema tu skupog kvadrata ko zna poslagat kockice i napraviti pricu od toga...https://www.booking.com/searchresults.s ... 1&offset=0
Super je ovo i sve ali desice se problem kao u splitu recimo...Skocice nenormalno cijene nekretnina zbog turistickog najma,to je minus svega ovoga...Pricam o sarajevu i ogromnom turistickom potencijalu a malim kapacitetima...Ovih 5 kompanija sto su potpisali za letove,to ce stvoriti veliki problem kapacitetima koje imamo.Sjetim se kad sam ja rentao pa potpisala ona madjarska kompanija,odjednom krcat mi stan madjarima,kontam sta je ovo odakle ovi,nisam znao za te letove.Istom poce svedska,nekakvih svedjana odjednom,sta sad bi...Premali smo mi...Nas 10 aviona sedmicno zagusi.Ko ovo ljeto nadje rent a car nek skace od srece i pozuri...A apartmane nek sad rezervise,vec sad je rezervisano sto ista valja...
Sve ovo sa dnevnim najmom u svrhu turizma je jako lose za lokalno stanovnistvo pored dijaspore koja kupuje,tim se podizu cijene.I naravno skok cijene zemljista,mogucnosti gradnje,cijene materijala i izvodjenja radova.Sve to utice na ove cijene kvadrata.Ali opet nema ni jednog glavnog grada bilo cega u blizoj okolini a da je jeftinije.To je jednostavno tako.Plivaj,kombinuj il te nema...To sto bi mi volili i sto smatramo da treba biti jeftinije nista ne znaci nit koga interesuje.
jest to tako ali moras im naglasiti da se to odnosi na sarajevo. u zenici znam 3 firme koje su dobijale nagrade i pokupile pare u sarajevu
pa napravile zgrade ovdje i propale. jedino je zadnji uspio zbog para od autoputa. pola zgrada je prazno.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54093
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15340 times
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by HAVANA » 08 Dec 2023, 12:31

Pa i pricam o sarajevu.Ne mogu pricati o onome gdje ne poznajem materiju.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tržište nekretnina u BiH

Post by Rum » 08 Dec 2023, 12:33

bez wrote: 08 Dec 2023, 12:30
HAVANA wrote: 08 Dec 2023, 12:14 Ako cemo o renti ovde ko ne vidi potencijal slijep je kod ociju.Ovo je sto je ostalo i sto je preskupo a i to ce otici za ovaj period.Sve drugo je vec izdano.Moze li neko povjerovati da stan na grbavici i kucica na bistriku radi na popunjenosti od 320 do 340 dana godisnje? A radi.Nema tu skupog kvadrata ko zna poslagat kockice i napraviti pricu od toga...https://www.booking.com/searchresults.s ... 1&offset=0
Super je ovo i sve ali desice se problem kao u splitu recimo...Skocice nenormalno cijene nekretnina zbog turistickog najma,to je minus svega ovoga...Pricam o sarajevu i ogromnom turistickom potencijalu a malim kapacitetima...Ovih 5 kompanija sto su potpisali za letove,to ce stvoriti veliki problem kapacitetima koje imamo.Sjetim se kad sam ja rentao pa potpisala ona madjarska kompanija,odjednom krcat mi stan madjarima,kontam sta je ovo odakle ovi,nisam znao za te letove.Istom poce svedska,nekakvih svedjana odjednom,sta sad bi...Premali smo mi...Nas 10 aviona sedmicno zagusi.Ko ovo ljeto nadje rent a car nek skace od srece i pozuri...A apartmane nek sad rezervise,vec sad je rezervisano sto ista valja...
Sve ovo sa dnevnim najmom u svrhu turizma je jako lose za lokalno stanovnistvo pored dijaspore koja kupuje,tim se podizu cijene.I naravno skok cijene zemljista,mogucnosti gradnje,cijene materijala i izvodjenja radova.Sve to utice na ove cijene kvadrata.Ali opet nema ni jednog glavnog grada bilo cega u blizoj okolini a da je jeftinije.To je jednostavno tako.Plivaj,kombinuj il te nema...To sto bi mi volili i sto smatramo da treba biti jeftinije nista ne znaci nit koga interesuje.
jest to tako ali moras im naglasiti da se to odnosi na sarajevo. u zenici znam 3 firme koje su dobijale nagrade i pokupile pare u sarajevu
pa napravile zgrade ovdje i propale. jedino je zadnji uspio zbog para od autoputa. pola zgrada je prazno.
Imal Begica
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests