Vasi fotoaparati

Vaše fotografije, fotografije s neta....
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74127
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by storm » 29 Mar 2019, 06:05

shark-attack wrote: 29 Mar 2019, 06:02
storm wrote: 29 Mar 2019, 05:48

Dobro... Ima nas par, što malo više trošimo, Jonas, bla, pogotovo... Ali mislim da nitko ne živi od toga... To sam htio reći :D
A nema tu limita kad krenes :noga
znam kako to "ide"
nedavno sam kupio d750 napravio par "izleta", razmishljam, shta ce mi 'na kraju i poklonim sestrinoj kcerci (ovaj moj "model",dusha dajdzina :srce :D poklonio joj i neke nikorr lense
eebi ostavim ovaj da imam, za izleta
od lensi trenutno koristim sigma 70-200f2.8, sigma 150 microf2.8,tokina 11-18, nikorr 1.4,
Svaka čast :klanja odličan set .....sve što ti treba :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2191 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Hannibal » 29 Mar 2019, 06:18

shark-attack wrote: 29 Mar 2019, 05:39 Image
😍😍😍
🐽

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128855
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8721 times
Been thanked: 20581 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Maja » 29 Mar 2019, 09:31

Posto Bla nije htio, moze li mi neko objasniti cega da uradim update i kako (opisi detaljno).
Na starom aparatu su se normalno otvarale raw slike u fotosopu. Ovo je kod novog.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75807
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 47 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Bla » 29 Mar 2019, 09:59

ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74127
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by storm » 29 Mar 2019, 10:00

Maja wrote: 29 Mar 2019, 09:31 Posto Bla nije htio, moze li mi neko objasniti cega da uradim update i kako (opisi detaljno).
Na starom aparatu su se normalno otvarale raw slike u fotosopu. Ovo je kod novog.
Imaš izgleda novi raw canonov format... Seruckaju sa tim cr2, imaju te probleme i sa Canon 6D Mark 2

Da ne duljim, na mobu sam...
Screenshot_20190329_095904_com.android.chrome.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75807
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 47 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Bla » 29 Mar 2019, 11:03

"nova" igračka
om1.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3509
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 121 times
Been thanked: 449 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Jonas » 29 Mar 2019, 17:24

Daj malo vise informacija, jel imas vec neku odredjenu namjenu za njega.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3509
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 121 times
Been thanked: 449 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Jonas » 29 Mar 2019, 17:25

Nikon D3x

Image

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3509
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 121 times
Been thanked: 449 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Jonas » 29 Mar 2019, 17:33

Opet Nikon D3X + Nikon AF-S Nikkor 24-70mm 1:2,8G ED

Image

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3509
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 121 times
Been thanked: 449 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Jonas » 29 Mar 2019, 17:34

Nikon D610

Image

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75807
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 47 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Bla » 29 Mar 2019, 18:06

Jonas wrote: 29 Mar 2019, 17:24 Daj malo vise informacija, jel imas vec neku odredjenu namjenu za njega.
pa pošto sam se opet počeo igrati s filmovima a imao samo ovaj idiot
viewtopic.php?p=1688526#p1688526
i kako je moje fotkanje, ako ne računam ulicu, skoro pa 100% manuelno
ne odgovara mi nedostatak ikakve kontrole

posebno me mučilo da na njemu ne mogu podesiti ni koje je osjetljivosti film,
jer su mu auto ekspozicije fantastične kada su i uslovi fantastični

te odlučio da isprobam ovih pojeftinih sistema

u stvari odavno se kanim da mi je nešto 100% mehaničko ali sam dugo vagao oko toga šta nabaviti i vrebao po PIK-u.
i nedavno mi pred nosom pobježe jedna Minolta XD-7, još je nisam prežalio :ubihse

i onda mi ovaj zapne za oko na oglasima i uzmem ga da se utješim. :hm

aparat je s objektivom bio stotinjak kmica pa i ako mi ne bude odgovarao, vazda se mogu prešaltati na nešto rusko bez da plačem za njim. :oo

film se kiseli u njemu već nekoliko dana a ja čekam evo vikend da isprobam
malo sam ga čistio, koliko sam mogao bez da ga baš skroz rastavljam u sastavne dijelove
nešto mi je šuhveli ova spužva koja zaptiva tijelo, ipak je spravi 40 godina, ali to ću znati kada ispucam i razvijem film da li negdje pušta svjetlo
ali sam za svaki slučaj naručio spužve u refuzi i budem ga sanirao da bude ko pišta

što se tiče mehanike, mislim da se ponaša kao i što se ponašao kada je izašao iz fabrike :hm

fokusiranje mu je slično rangefinderima i vjerujem da se može uz malo prakse jako brzo pucati.

imam još želju kakav veliki 4x5 nabaviti ali kod nas toga jednostavno nema ni u priči a kamoli u ponudi pa će to pričekati neku maksuz vožnju barem do austrije. :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3509
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 121 times
Been thanked: 449 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Jonas » 29 Mar 2019, 18:31

Svaka ti cast na ovome, za svaku pohvalu. Cestitam. :ok

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3509
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 121 times
Been thanked: 449 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Jonas » 29 Mar 2019, 18:33

Nikon D610

Image

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 403 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by shark-attack » 30 Mar 2019, 01:44

Image
KIAORA

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 403 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by shark-attack » 30 Mar 2019, 01:45

@jonas,@bla :ok
KIAORA

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 403 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by shark-attack » 30 Mar 2019, 01:49

Image
KIAORA

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 403 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by shark-attack » 31 Mar 2019, 01:06

Image
KIAORA

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3509
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 121 times
Been thanked: 449 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Jonas » 01 Apr 2019, 20:46

Negdje duboko u sumi, izmedju dvije pauze

Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128855
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8721 times
Been thanked: 20581 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Maja » 07 Apr 2019, 00:08

Skinula sam zadnji camera raw plug in i opet ista stvar. Sta sad trebam, baciti nov aparat :hm

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 24 times
Status: Offline

Re: Vasi fotoaparati

Post by Vjetar » 07 Apr 2019, 00:41

Maja wrote: 07 Apr 2019, 00:08 Skinula sam zadnji camera raw plug in i opet ista stvar. Sta sad trebam, baciti nov aparat :hm
Pa skini onda DNG konverter i konvertuj raw fajlove u .dng i moći će ih čitati.

Post Reply

Return to “Fotografije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest