Svaka častshark-attack wrote: 29 Mar 2019, 06:02znam kako to "ide"storm wrote: 29 Mar 2019, 05:48
Dobro... Ima nas par, što malo više trošimo, Jonas, bla, pogotovo... Ali mislim da nitko ne živi od toga... To sam htio reći
A nema tu limita kad krenes![]()
nedavno sam kupio d750 napravio par "izleta", razmishljam, shta ce mi 'na kraju i poklonim sestrinoj kcerci (ovaj moj "model",dusha dajdzina![]()
poklonio joj i neke nikorr lense
eebi ostavim ovaj da imam, za izleta
od lensi trenutno koristim sigma 70-200f2.8, sigma 150 microf2.8,tokina 11-18, nikorr 1.4,
Vasi fotoaparati
Re: Vasi fotoaparati
Habibti, ya nour el - ain... 
- Hannibal
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 64067
- Joined: 03 Sep 2015, 23:23
- Mood:
- Has thanked: 6850 times
- Been thanked: 2191 times
- Status: Offline
- Maja
- Administrator

- Posts: 128855
- Joined: 23 Mar 2010, 23:31
- Location: Mrduša Donja
- Has thanked: 8721 times
- Been thanked: 20581 times
- Contact:
- Status: Offline
Re: Vasi fotoaparati
Posto Bla nije htio, moze li mi neko objasniti cega da uradim update i kako (opisi detaljno).
Na starom aparatu su se normalno otvarale raw slike u fotosopu. Ovo je kod novog.
Na starom aparatu su se normalno otvarale raw slike u fotosopu. Ovo je kod novog.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- Bla
- i dva polipa

- Posts: 75807
- Joined: 30 Aug 2013, 14:21
- Location: Rodna grudva
- Mood:
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 47 times
- Contact:
- Status: Offline
Re: Vasi fotoaparati
Imaš izgleda novi raw canonov format... Seruckaju sa tim cr2, imaju te probleme i sa Canon 6D Mark 2Maja wrote: 29 Mar 2019, 09:31 Posto Bla nije htio, moze li mi neko objasniti cega da uradim update i kako (opisi detaljno).
Na starom aparatu su se normalno otvarale raw slike u fotosopu. Ovo je kod novog.
Da ne duljim, na mobu sam...
Habibti, ya nour el - ain... 
- Bla
- i dva polipa

- Posts: 75807
- Joined: 30 Aug 2013, 14:21
- Location: Rodna grudva
- Mood:
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 47 times
- Contact:
- Status: Offline
Re: Vasi fotoaparati
"nova" igračka
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:
- Bla
- i dva polipa

- Posts: 75807
- Joined: 30 Aug 2013, 14:21
- Location: Rodna grudva
- Mood:
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 47 times
- Contact:
- Status: Offline
Re: Vasi fotoaparati
pa pošto sam se opet počeo igrati s filmovima a imao samo ovaj idiotJonas wrote: 29 Mar 2019, 17:24 Daj malo vise informacija, jel imas vec neku odredjenu namjenu za njega.
viewtopic.php?p=1688526#p1688526
i kako je moje fotkanje, ako ne računam ulicu, skoro pa 100% manuelno
ne odgovara mi nedostatak ikakve kontrole
posebno me mučilo da na njemu ne mogu podesiti ni koje je osjetljivosti film,
jer su mu auto ekspozicije fantastične kada su i uslovi fantastični
te odlučio da isprobam ovih pojeftinih sistema
u stvari odavno se kanim da mi je nešto 100% mehaničko ali sam dugo vagao oko toga šta nabaviti i vrebao po PIK-u.
i nedavno mi pred nosom pobježe jedna Minolta XD-7, još je nisam prežalio
i onda mi ovaj zapne za oko na oglasima i uzmem ga da se utješim.
aparat je s objektivom bio stotinjak kmica pa i ako mi ne bude odgovarao, vazda se mogu prešaltati na nešto rusko bez da plačem za njim.
film se kiseli u njemu već nekoliko dana a ja čekam evo vikend da isprobam
malo sam ga čistio, koliko sam mogao bez da ga baš skroz rastavljam u sastavne dijelove
nešto mi je šuhveli ova spužva koja zaptiva tijelo, ipak je spravi 40 godina, ali to ću znati kada ispucam i razvijem film da li negdje pušta svjetlo
ali sam za svaki slučaj naručio spužve u refuzi i budem ga sanirao da bude ko pišta
što se tiče mehanike, mislim da se ponaša kao i što se ponašao kada je izašao iz fabrike
fokusiranje mu je slično rangefinderima i vjerujem da se može uz malo prakse jako brzo pucati.
imam još želju kakav veliki 4x5 nabaviti ali kod nas toga jednostavno nema ni u priči a kamoli u ponudi pa će to pričekati neku maksuz vožnju barem do austrije.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:
- shark-attack
- Inventar foruma

- Posts: 6164
- Joined: 25 Mar 2019, 09:04
- Has thanked: 17 times
- Been thanked: 403 times
- Status: Offline
- shark-attack
- Inventar foruma

- Posts: 6164
- Joined: 25 Mar 2019, 09:04
- Has thanked: 17 times
- Been thanked: 403 times
- Status: Offline
- shark-attack
- Inventar foruma

- Posts: 6164
- Joined: 25 Mar 2019, 09:04
- Has thanked: 17 times
- Been thanked: 403 times
- Status: Offline
- shark-attack
- Inventar foruma

- Posts: 6164
- Joined: 25 Mar 2019, 09:04
- Has thanked: 17 times
- Been thanked: 403 times
- Status: Offline
- Maja
- Administrator

- Posts: 128855
- Joined: 23 Mar 2010, 23:31
- Location: Mrduša Donja
- Has thanked: 8721 times
- Been thanked: 20581 times
- Contact:
- Status: Offline
Re: Vasi fotoaparati
Skinula sam zadnji camera raw plug in i opet ista stvar. Sta sad trebam, baciti nov aparat 
- Vjetar
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 14764
- Joined: 23 May 2015, 17:46
- Location: Na konju
- Been thanked: 24 times
- Status: Offline
Re: Vasi fotoaparati
Pa skini onda DNG konverter i konvertuj raw fajlove u .dng i moći će ih čitati.Maja wrote: 07 Apr 2019, 00:08 Skinula sam zadnji camera raw plug in i opet ista stvar. Sta sad trebam, baciti nov aparat![]()
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest









