
Džamije
- spacebound
- Urednik foruma

- Posts: 86818
- Joined: 13 Nov 2015, 08:33
- Location: u obecanoj zemlji
- Has thanked: 10448 times
- Been thanked: 17826 times
- Status: Offline
- Rum
- Sebijin pulen

- Posts: 106754
- Joined: 17 Oct 2010, 17:29
- Mood:
- Has thanked: 41974 times
- Been thanked: 28823 times
- Contact:
- Status: Offline
Re: Džamije
Nuto pozelio dzamiju pa i slika iste ,prodaj to i bizi pa ja
Jedna od najtežih kazni za čovjekovo srce jeste da ga Allah udalji od Kur'ana.
- Pasaga
- Hadžija

- Posts: 40021
- Joined: 09 Dec 2012, 16:58
- Location: NORDPOL
- Has thanked: 3959 times
- Been thanked: 2981 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Aferim sceri
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce
"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".
Lavlje_srce
"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".
- spacebound
- Urednik foruma

- Posts: 86818
- Joined: 13 Nov 2015, 08:33
- Location: u obecanoj zemlji
- Has thanked: 10448 times
- Been thanked: 17826 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Pa gledam ja bona s dvorista 3 dzamije
Ali volim ih. I u Tuzli sam slikala.




...take me to Golden Gate, I will assimilate 

- Laser
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 19747
- Joined: 31 Mar 2016, 16:01
- Location: Sa onu stranu rijeke
- Mood:
- Has thanked: 1428 times
- Been thanked: 4761 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Koga si pitala da slikaš ovu džamiju?
Sve se rađa radi smrti, sve se gradi radi rušenja.
- spacebound
- Urednik foruma

- Posts: 86818
- Joined: 13 Nov 2015, 08:33
- Location: u obecanoj zemlji
- Has thanked: 10448 times
- Been thanked: 17826 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Tebe nisam
...take me to Golden Gate, I will assimilate 

- Laser
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 19747
- Joined: 31 Mar 2016, 16:01
- Location: Sa onu stranu rijeke
- Mood:
- Has thanked: 1428 times
- Been thanked: 4761 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Dobro, samo ti tako nastavi po mom terenu.
Sve se rađa radi smrti, sve se gradi radi rušenja.
- Zizi
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 28510
- Joined: 09 Nov 2019, 18:32
- Has thanked: 10596 times
- Been thanked: 9041 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Baščaršijska džamija, izgrađena 1528. godine
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- Krokodil Behko
- Globalni moderator

- Posts: 129343
- Joined: 21 Apr 2010, 22:40
- Location: nesto u čevljanovićima
- Has thanked: 10588 times
- Been thanked: 12448 times
- Status: Offline
- baton
- Osvježenje foruma

- Posts: 1584
- Joined: 06 Jan 2021, 22:22
- Has thanked: 477 times
- Been thanked: 1096 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Evo dzamije u Novom Pazaru.Kod ove što se renovira sahranjen je rah.muftija Zukorlić.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Sami ste krivi, slali ste nam vukove umjesto čobana.
- Zizi
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 28510
- Joined: 09 Nov 2019, 18:32
- Has thanked: 10596 times
- Been thanked: 9041 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Turali-begova džamija u Tz, izgrađena 1572.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- Nora Ibsenova
- Čovječje vrste kći

- Posts: 23547
- Joined: 16 Aug 2019, 20:40
- Has thanked: 3100 times
- Been thanked: 5446 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Najjača mi je ova u gotičkom stilu u Bihaću 
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Muškarci u najboljim godinama trebaju imati nekog koga će ludo voljeti. Evo naprimjer, mene.
- Quds
- Aktivni forumaš

- Posts: 4272
- Joined: 07 Jul 2024, 22:21
- Has thanked: 4187 times
- Been thanked: 1737 times
- Status: Offline
- Nora Ibsenova
- Čovječje vrste kći

- Posts: 23547
- Joined: 16 Aug 2019, 20:40
- Has thanked: 3100 times
- Been thanked: 5446 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Znam, ali je specifična u Bosni po tom.
Muškarci u najboljim godinama trebaju imati nekog koga će ludo voljeti. Evo naprimjer, mene.
- tuzlak1212
- Inventar foruma

- Posts: 7623
- Joined: 16 Nov 2019, 04:04
- Has thanked: 1015 times
- Been thanked: 1548 times
- Status: Offline
Re: Džamije
ova dzamija se posebno opire vremenu za standarde Tuzle
u njenom dvoristu su austrougari izgradili turbe onako, misleci da je to izraz dobrih odnosa, niko oko tog turbeta ni u njemu nije pokopan

- Rum
- Sebijin pulen

- Posts: 106754
- Joined: 17 Oct 2010, 17:29
- Mood:
- Has thanked: 41974 times
- Been thanked: 28823 times
- Contact:
- Status: Offline
Re: Džamije
Novotarija turbe
Jedna od najtežih kazni za čovjekovo srce jeste da ga Allah udalji od Kur'ana.
- baton
- Osvježenje foruma

- Posts: 1584
- Joined: 06 Jan 2021, 22:22
- Has thanked: 477 times
- Been thanked: 1096 times
- Status: Offline
Re: Džamije
U ovoj džamiji u centru Bihaća danas sam bio na dzumi.
Sami ste krivi, slali ste nam vukove umjesto čobana.
- Nora Ibsenova
- Čovječje vrste kći

- Posts: 23547
- Joined: 16 Aug 2019, 20:40
- Has thanked: 3100 times
- Been thanked: 5446 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Lijepa je i dzamija i okolica
Muškarci u najboljim godinama trebaju imati nekog koga će ludo voljeti. Evo naprimjer, mene.
- Laser
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 19747
- Joined: 31 Mar 2016, 16:01
- Location: Sa onu stranu rijeke
- Mood:
- Has thanked: 1428 times
- Been thanked: 4761 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Fethija. Prvobitno crkva, pa smo joj u neka doba promijenili namjenu.
Sve se rađa radi smrti, sve se gradi radi rušenja.
- baton
- Osvježenje foruma

- Posts: 1584
- Joined: 06 Jan 2021, 22:22
- Has thanked: 477 times
- Been thanked: 1096 times
- Status: Offline
Re: Džamije
Ovde radim često..kod Turali begove dzamije u Kazan mahali...nije kao iz davnina na slici..ali je bitno da je Turali beg jedan od zasluznih gradnjama za izgradnju Tuzle a bogatstvom i zemljom se prostirao do Lopara,Humaca,Srebrenika i ne znam tačno vam prema Kalesija i Kladnju..bio je poznat za Tuzlu kao ISA beg u Sarajevu.tuzlak1212 wrote: 18 Apr 2025, 11:54ova dzamija se posebno opire vremenu za standarde Tuzle
u njenom dvoristu su austrougari izgradili turbe onako, misleci da je to izraz dobrih odnosa, niko oko tog turbeta ni u njemu nije pokopanbarem IZ BiH ne zna da je iko pokopan i to je oficijalno da je "prazno turbe"
![]()
Sami ste krivi, slali ste nam vukove umjesto čobana.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests