BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Aktuelnosti

Moderators: Urednik foruma, VIP

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129343
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10588 times
Been thanked: 12448 times
Status: Offline

BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Krokodil Behko » 21 May 2026, 17:55

Image


Jedna anonimna Bosanka je putem Facebooka postavila pitanje Life coachu (životnom treneru, odnosno trenerici) da li je normalno da njen 43-godišnji suprug skuplja sličice.

Kako je istakla, brak je upao u krizu jer je njen suprug u posljednje vrijeme fokusiran na skupljanje sličica za Svjetsko prvenstvo, te razmjeni duplikata sa prijateljima i ostalim kolekcionarima, pišu Vijesti.ba.

Ona je od mentorice za oporavak od manipulativnih odnosa zatražila odgovor.

“U braku smo 10 godina i moram reći da sve zaista fino funkcioniše među nama. Radimo, brine se o meni i djeci. Međutim, u posljednje vrijeme me brine ponašanje mog supruga, imam osjećaj kao da je odjednom podjetinjio. Počeo je sakupljati Panini sličice za Svjetsko prvenstvo, zapostavio me na nekoliko dana, a telefon mu stalno zvoni jer s nekim razmjenjuje duplikate", napisala je, pa nastavila:

"Kada sam mu skrenula pažnju na to, rekao mi je da pretjerujem. I bio je tužan. Djelovala sam grubo. Zanima me da li je normalno da odrastao čovjek od 43 godine sakuplja sličice i trebam li se brinuti?".


Image


Narcis van ogledala, kako je nadimak ovoj mentorici, je dala svoje mišljenje.

"Vaš brak traje već 10 godina i u njemu sve fino funkcioniše. To je predivan temelj i pokazatelj da među vama postoji stabilnost, ljubav i duboko povjerenje.

Kada je baza odnosa tako čvrsta, važno je da ovakve situacije posmatramo iz jednog šireg, psihološkog ugla, a ne kroz prizmu straha ili ugroženosti. ​Da, to je potpuno normalno i zapravo može biti veoma pozitivan znak.


​1. Povezivanje sa “unutrašnjim djetetom”


​Svi mi u sebi nosimo aspekte djeteta onaj dio nas koji se raduje, koji je radoznao, koji voli igru i neopterećenost. Kako odrastamo, društvo i obaveze nas tjeraju da budemo ozbiljni, odgovorni i pod stalnim stresom. Sakupljanje sličica u 43. godini života je suprugov nesvjesni, ali zdrav način da se poveže sa svojim unutrašnjim djetetom.

To mu pruža osjećaj čiste, nevine radosti i nostalgije za vremenima kada je život bio jednostavniji.


​2. Zdrav mehanizam za opuštanje i “izduvni ventil”


​Živimo u vremenu punom pritisaka (posao, finansije, odgovornost prema porodici). Muškarci često teže pronalaze načine da procesuiraju svakodnevni stres. Ova “groznica” oko prvenstva i sličica je privremeni, bezopasni hobi koji mu služi kao savršen izduvni ventil. To nije bježanje od Vas ili braka, već kratkotrajni bijeg od težine odraslog doba u zonu u kojoj nema stresa, već samo igre.


​3. Socijalna komponenta i razmjena


​Razmjenjivanje sličica s drugima vraća ga u period dječijeg drugarstva i solidarnosti. Ta komunikacija, iako Vama može djelovati neozbiljno, u njemu budi zdrav takmičarski duh i osjećaj pripadnosti zajednici koja dijeli isti, bezazleni interes”, napisala je mentorica te dala malu smjernicu.

“Potpuno je prirodno da ste se osjetili malo zapostavljeno jer je on u ovom trenutku preplavljen uzbuđenjem. Ipak, imajte na umu da je ovo kratkotrajna faza Svjetsko prvenstvo ima svoj rok trajanja, album će se popuniti i ova intenzivna zaokupljenost će proći sama od sebe. ​Umjesto da na ovo gledate kao na problem ili znak nezrelosti, pokušajte na to gledati kao na simpatičnu i pozitivnu stranu njegove ličnosti. Čovjek koji je sačuvao sposobnost da se raduje malim stvarima i da se igra, obično je emotivno živ i sposoban za duboku privrženost. ​Ako želite, možete se čak malo i našaliti s njim, pitati ga koje mu sličice nedostaju ili mu pokazati da podržavate tu njegovu malu, prolaznu strast. To će vas dvoje samo još više zbližiti”, napisala je mentorica u objavi koja je izazvala brojne reakcije.


(SB)
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47609
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28562 times
Been thanked: 29568 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by ironman » 21 May 2026, 17:58

Dal ima Dedica duplikat?
:D.
dream of spring...

User avatar
amidza idriz
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3734
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: Tu negdje
Has thanked: 3217 times
Been thanked: 1452 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by amidza idriz » 21 May 2026, 21:09

Ja ne skupljam slicice, pa et vidi ako ti je dosadno.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128893
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8729 times
Been thanked: 20623 times
Contact:
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Maja » 21 May 2026, 21:18

Koja glupa žena boKte

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128893
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8729 times
Been thanked: 20623 times
Contact:
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Maja » 21 May 2026, 21:34

Ako mi ista ide na zivce to su pravila u drustvu, kako treba zivjeti, kako se ponasati, sta raditi.

"Star si nije za tebe da skupljas slicice"

"Imas 60 nisu za tebe vise farmerke, imas 50, ne mozes nositi haljinu koju nose dvadesetogodisnjakinje, moras se odijevati u skladu s godinama"

"Zasto si obukla kratki rukav, svi su u dugom, neka ti je vruce ali nije jos vrijeme za kratki rukav"

"Zasto kao zena od 50 godina nosis patike, trebas biti elegantnija"

"Zasto se druzis s osobom koja ti moze biti dijete/roditelj"

"Zasto tako cesto izlazis vani, nije to vise za tvoje godine"

"Zasto uopste izlazis u braku si"

Itd

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16875
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 14270 times
Been thanked: 15501 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by immuno » 21 May 2026, 22:10

Potpisujem :ok

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 60315
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 25776 times
Been thanked: 28926 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Shadow » 21 May 2026, 22:22

Ono kad ne zna sta ce od pasjaluka.
Acta non Verba

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 23547
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 3100 times
Been thanked: 5446 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Nora Ibsenova » 21 May 2026, 22:40

Čovjek koji je sačuvao sposobnost da se raduje malim stvarima i da se igra, obično je emotivno živ i sposoban za duboku privrženost.
Muškarci u najboljim godinama trebaju imati nekog koga će ludo voljeti. Evo naprimjer, mene.

User avatar
pizarro
sportski urednik
sportski urednik
Posts: 19235
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 7746 times
Been thanked: 9356 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by pizarro » 22 May 2026, 00:11

Nora Ibsenova wrote: 21 May 2026, 22:40 Čovjek koji je sačuvao sposobnost da se raduje malim stvarima i da se igra, obično je emotivno živ i sposoban za duboku privrženost.
tooo roki.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 85805
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 14889 times
Been thanked: 10426 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Julia-Klara » 22 May 2026, 00:13

A neka skuplja, sta :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20717
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 25528 times
Been thanked: 11050 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Nice » 22 May 2026, 00:16

Da zna šta ne zna i ona bi sa njim skupljala

User avatar
HAVANA
Penzioner
Penzioner
Posts: 70568
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 3016 times
Been thanked: 25030 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by HAVANA » 22 May 2026, 06:48

Bolje neg da Miluj po komsiluku.Nikad ugodit ccc.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Penzioner
Penzioner
Posts: 70568
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 3016 times
Been thanked: 25030 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by HAVANA » 22 May 2026, 06:49

Joj majo jebes mi koncepciju.Cuj miluj.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
Forumaš godine
Forumaš godine
Posts: 59151
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 24054 times
Been thanked: 21978 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Masamune » 22 May 2026, 07:37

Kod te žene je jednostavno proradila ljubomora jer je fokus njenog čojka na nečemu što se ne odnosi na nju u tim trenucima, što ga čini također sretnim i na nečemu što nju ne zanima ni 1%, pa je odlučila da zvoca i hiperventilira.

Samo malo treba razmisliti glavom i skontati da je većini muškaraca potrebno jako malo za mir u kući u kontekstu naših prohtjeva, a jedan je da nas žene puste da se bavimo hobijima koji nisu na njihovu štetu, da budemo nekad i djetinjasti, da nekad upalimo video igre, da skupljamo te sličice itd. jer mi se rješavamo našeg stresa na takav način.

E ako je i to problem onda jbg... šta će joj uopšte brak neka živi sama.

User avatar
Masamune
Forumaš godine
Forumaš godine
Posts: 59151
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 24054 times
Been thanked: 21978 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Masamune » 22 May 2026, 08:00

Maja wrote: 21 May 2026, 21:34 Ako mi ista ide na zivce to su pravila u drustvu, kako treba zivjeti, kako se ponasati, sta raditi.

"Star si nije za tebe da skupljas slicice"

"Imas 60 nisu za tebe vise farmerke, imas 50, ne mozes nositi haljinu koju nose dvadesetogodisnjakinje, moras se odijevati u skladu s godinama"

"Zasto si obukla kratki rukav, svi su u dugom, neka ti je vruce ali nije jos vrijeme za kratki rukav"

"Zasto kao zena od 50 godina nosis patike, trebas biti elegantnija"

"Zasto se druzis s osobom koja ti moze biti dijete/roditelj"

"Zasto tako cesto izlazis vani, nije to vise za tvoje godine"

"Zasto uopste izlazis u braku si"

Itd
Tu kad čovjek napravi zid i kad se to počne odbijati od nas onda baš počnemo stvarno uživati u životu.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 62818
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 9221 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Duminjo » 22 May 2026, 15:18

Kaze mi kolegica jucer, muz joj igra igrica i nju zanemaruje zbog tih igrica. Ne pruza joj paznju.
Nako ko grom iz vedra neba, odjednom.. ne znam sta joj bi, sta hoce.
Meni bi nezgodno.

Danas sam joj hladne glave reko da ne trazi problem tamo gdje ga nema.
Ova omladina ko da ima mrave u guzici.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128893
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8729 times
Been thanked: 20623 times
Contact:
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Maja » 22 May 2026, 15:41

Da ona s njim igra igrice ne bi on sam igrao

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47609
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28562 times
Been thanked: 29568 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by ironman » 22 May 2026, 15:43

Maja wrote: 22 May 2026, 15:41 Da ona s njim igra igrice ne bi on sam igrao
dream of spring...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 62818
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 9221 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Duminjo » 22 May 2026, 15:50

Maja wrote: 22 May 2026, 15:41 Da ona s njim igra igrice ne bi on sam igrao
Da ona ima mrvu hercegovackog gena u sebi, ona bi igrala igrice dok on kuha i pegla

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 32000
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27206 times
Been thanked: 7211 times
Status: Offline

Re: BOSANKA TRAŽI POMOĆ: "Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice"

Post by Veca » 22 May 2026, 16:02

Duminjo wrote: 22 May 2026, 15:50
Maja wrote: 22 May 2026, 15:41 Da ona s njim igra igrice ne bi on sam igrao
Da ona ima mrvu hercegovackog gena u sebi, ona bi igrala igrice dok on kuha i pegla
:zubi :valja
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

Post Reply

Return to “Vijesti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests