3d max rendering

Sve o kompjuterima
Post Reply
_HoLLy_DeViL_
Na probnom
Na probnom
Posts: 2
Joined: 05 Jul 2012, 03:48
Status: Offline

3d max rendering

Post by _HoLLy_DeViL_ » 05 Jul 2012, 04:03

Kao novi clan, bio bi red da prvo pozdravim sve clanove foruma..

da ne duzim.. pomalo se kuzim u kompove i design ali u 3D Max NIKAKO nazalost.. u ime jednog prijatelja sam dao da se uradi video u 3D maxu.. platio unaprijed takoreci.. odnosno vidjeli radnu verziju, ok, super.. svidja nam se i radi.. u tom trenu je placeno a video ce biti gotov za koji dan.. eto samo da se renderuje.. medjutim.. proslo je oko 3 mjeseca, ja sam dobio instalaciju max-a, v-ray i zvorni fajl u datom formatu nerenderovan naravno..

jel ima neko ko bi mi mogao pomoci oko toga ako je moguce.. znam da su to malo teze stvari koje ne moze svako ali u takvoj sam situaciji da moram traziti pomoc..


file je oko 80 MB tezak i traje izmedju 2 i 3 minute, treba ga renderovati

mislim da se mozemo dogovoriti oko svega te oko naknade usluga ukoliko to nije previse novaca...

hvala unaprijed i pozdrav svima...

Porta
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 141
Joined: 17 Oct 2010, 22:19
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: 3d max rendering

Post by Porta » 05 Jul 2012, 14:23

Pročito sam tvoj problem, i nije mi jasno zašto ti taj od koga si narucio video ne objasni kako se renda,
Vrlo bi ti rado pomogao, ali ja nikad nista nisam rendo preko V ray rendera, ja koristim Mental ray, a ta dva rendera koriste razlicite materijale i svijetla u sceni, sto se tice duzine trajanja rendanja dvije tri minute videa ovisi o rezoluciji i detaljnosti samog rendanja pa ono moze potrajati i do 10-15 dana na jednom kompu.
Ako nemozes kontaktirati tog lika koji ti je to radio, a nikad do sada nisi radio u maxu tesko da ces to sam uspjeti odraditi.

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests